Majówkowy Maraton Czytelniczy

Cameron Stauth Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Cameron Stauth Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Cameron Stauth jest amerykańskim pisarzem i dziennikarzem, najbardziej znanym ze swoich powieści opartych na prawdziwych historiach, oraz z książek medycznych. Stauth jest autorem 26 książek, ponad 100 artykułów oraz scenariuszy do dwóch filmów. Był redaktorem naczelnym trzech magazynów oraz felietonistą piszącym o branży rozrywkowej.

Życiorys Stautha

Urodzony w Monmouth w Illinois, Cameron Stauth ukończył tamtejsze University of Illinois College of Media. Był studentem-radiowcem w stacji WRAM, a potem także dziennikarzem dla Monmouth Review Atlas oraz Galesburg Register Mail. Zaraz po studiach pracował jako specjalista ds. PR na Wydziale Informacji Sportowej Uniwersytetu w Illinois oraz jako główny reporter Rockford Morning Star, gdzie zaczynał jako niezależny dziennikarz. W latach 80. Stauth został współzałożycielem firmy produkującej suplementy Quantum, a także organizacji non-profit Cancer Prevention Society. W latach 80. i 90. Cameron Stauth publikował artykuły między innymi w “The New York Times Magazine”, “Esquire”, “People”, “Good Housekeeping”, “Avenue”, “Inside Sports”, “American Health”, “The Saturday Evening Post”, czy “Golf Digest”.

Książki medyczne Camerona Stautha

“The New Approach to Cancer” (Nowe podejście do raka), książka autorstwa Camerona Stautha wydana w 1981 roku, była jedną z pierwszych pozycji, które opisywały terapie integracyjne dla pacjentów chorych na nowotwory. Jako pierwsza przedstawiała także kompleksowy program zmiany stylu życia, wspomagający profilaktykę raka. Niektóre pomysły w niej zawarte zostały uznane za kontrowersyjne. Podobny odzew miały kolejne dwie książki współautorstwa Stautha - “Brain Longevity” (Długowieczność mózgu) oraz “Healing the New Childhood Epidemics” (Leczenie nowych epidemii dziecięcych). Ta pierwsza opisywała program leczenia Alzheimera w czasach, gdy chorobę tą uznawano za nieuleczalną. Z kolei ta druga wskazywała na połączenie między autyzmem a różnymi problemami zdrowia fizycznego, w tym zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi czy neurologicznymi, których leczenie miało wpłynąć także na autyzm, a nawet w niektórych wypadkach znacząco polepszyć stan osoby na niego chorej. Oprócz tego Stauth jest także współautorem pozycji dotyczących naturalnych terapii biomedycznych (“The Pain Cure”), kwestii kontroli psychicznej nad własną chorobą (“Meditation as Medicine”), czy książki dotyczącej nauki o szczęściu (“What Happy People Know”).

“Jak czytać ludzi” - książka autorstwa Stautha

W Polsce ukazała się jak dotychczas jedna książka autorstwa Camerona Stautha, niedotycząca kwestii medycznych - napisana wraz z Robinem DreekeJak czytać ludzi - radzi agent FBI”. Dreeke, były szef Wywiadu Analizy Behawioralnej FBI, opowiada w niej na podstawie własnych doświadczeń o technikach przewidywania ludzkich poczynań, oraz znaczeniu spostrzegawczości. Ten były agent FBI opracował system pozwalający zidentyfikować i przewidzieć czyjeś zachowania. Stosując logikę, strategię, sceptycyzm oraz uważność, wskazuje sposoby na odczytywanie intencji, motywacji i dążeń, a w związku z tym także przyszłych posunięć danej osoby. Analizując czyny, mowę ciała, język, reputację czy czyjeś zdolności, Dreeke, z pomocą Stautha, pokazuje, jak skutecznie działać w otoczeniu innych ludzi.

Potrzebujesz poradników dotyczących własnego rozwoju lub sposobów na skuteczną współpracę z innymi? Znajdziesz je na Woblinku! Właśnie tutaj cała ich lista dostępna jest zarówno w formie książek papierowych, jak i ebooków oraz audiobooków.

Źródło zdjęcia: https://us.macmillan.com/author/cameronstauth/

Co znajdziesz w kategorii: Literatura popularnonaukowa

Literatura popularnonaukowa jest nastawiona przede wszystkim na popularyzowanie oraz objaśnianie nauki i zjawisk, które zachodzą w jej obrębie. Książki przynależące do tego gatunku są skoncentrowane przede wszystkim na przybliżaniu i wyjaśnianiu nieposiadającym naukowej wiedzy z danej dziedziny odbiorcom różnorakich zagadnień ze świata nauki. Publikacje popularnonaukowe są najczęściej pisane językiem pozbawionym skomplikowanych terminów technicznych utrudniających przyswajanie treści czytelnikom niezaznajomionym z naukową terminologią. „Literatura popularnonaukowa” jest częścią szerszej kategorii „Literatura faktu”. W skład tej kategorii wchodzą zarówno publikacje dotyczące znanych i cenionych naukowców, jak i różnych gałęzi nauki. Nie zabrakło tu takich pozycji jak „Lab girl. Opowieść o kobiecie naukowcu, drzewach i miłości”, „Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką”, „Lęk. Neuronauka na tropie źródeł lęku i strachu”, „Trauma i pamięć. Praktyczny przewodnik do pracy z traumatycznymi wspomnieniami”, „Empatia. Jak odkrycie neuronów lustrzanych zmienia nasze rozumienie ludzkiej natury”, „Jak czytać wodę. Wskazówki i znaki ukryte w morzach, jeziorach, rzekach i kałużach”, „Teraz. Fizyka czasu”, „Wszechświat i ja”, „Neuroerotyka”, „Wszechświat w twojej dłoni”, „Sapiens. Od zwierząt do bogów” czy też „Oszustwa pamięci”. W kategorii „Literatura popularnonaukowa” w internetowej księgarni Woblink.com znajdują się publikacje znanych i cenionych naukowców, profesorów oraz badaczy, jak na przykład książki Stephena Hawkinga, jednego z czołowych fizyków teoretycznych, profesora Jerzego Vetulaniego czy też niemieckiego leśnika pokazującego inne spojrzenie na otaczającą przyrodę – Petera Wohllebena.