Cora Reilly Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Cora Reilly Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Cora Reilly to pisarka tworząca literaturę piękną, szczególnie obyczajową oraz romanse. Znana jest przede wszystkim jako autorka takich serii jak „Born in Blood Mafia” oraz „Camorra Chronicles”. Fabuły jej powieści skupiają się wokół seksownych i niebezpiecznych mężczyzn. Nim Reilly odnalazła swoje miejsce w świecie romansów, pisała powieści dla młodzieży. Na co dzień Cora Reilly mieszka w Niemczech. Ukończyła studia prawnicze, lecz tym, co dawało jej prawdziwą radość, było od dłuższego czasu budowanie i spisywanie własnych historii. Prywatnie uwielbia podróżować oraz gotować – jej uznanie zyskują zwłaszcza ostre potrawy z każdego zakątka świata. Tworzone przez nią powieści dla dorosłych są równie pikantne jak lubiane przez nią jedzenie – a do tego doceniane przez czytelniczki i czytelników w wielu krajach.

„Born in Blood Mafia” seria powieści Cory Reilly

Seria powieści „Born in Blood Mafia” to jeden z najpopularniejszych cyklów autorstwa Cory Reilly. Kolejne części opowiadają historie bohaterów w różny sposób powiązanych ze światem mafijnym, okraszone są dużą dozą romansu oraz napięcia. Obecnie główną serię tworzy siedem tomów wydanych przez Wydawnictwo NieZwykłe. Są to: „Złączeni honorem”, „Złączeni obowiązkiem”, „Złączeni nienawiścią”, „Złączeni pokusą”, „Złączeni zemstą”, „Złączeni miłością” oraz „Złączeni przeszłością”. Oprócz tego cykl uzupełniają pozycje opowiadające przedstawione w pozostałych tomach historie z innej perspektywy. Wśród nich znajdują się takie tytuły jak: „Luca Vitiello” czy krótkie historie „Amy’s Birth” oraz „Bound by Honor: Luca’s POV”. W tym roku ukaże się jeszcze jedna książka należąca do cyklu, „Złączeni krwią: Antologia”.

„Złączeni honorem” opowiada historię Arii Scuderi należącej do jednej z największych i najważniejszych mafijnych rodzin w Chicago. Tutaj kobiety nie mogą decydować o sobie, a ich los zależny jest od decyzji pozostałych członków rodziny, Aria robi jednak wszystko, by wywalczyć sobie choć namiastkę niezależności. Kiedy rodzice postanawiają zaręczyć piętnastolatkę z Lucą Vitiellim, najstarszym synem szefa nowojorskiej Cosy Nostry, Aria jest przerażona. Do ślubu ma dojść, gdy tylko dziewczyna skończy osiemnaście lat. Luca może i jest najbardziej rozchwytywanym kawalerem w Nowym Jorku, jest jednak Arii zupełnie obcy, a przy tym bez wątpienia niebezpieczny – ksywka „Imadło” została mu nadana po tym, jak skręcił komuś kark. Może jest i bogaty, przystojny oraz pełen władczego uroku, Aria jednak przede wszystkim boi się tego, co kryje się za aroganckim uśmiechem i przeszywającymi szarymi oczami. Wydaje się, że jedyną drogą ucieczki od przeznaczonego jej losu jest zostawienie za sobą rodziny i wszystkiego, co dotychczas znała, by zacząć od nowa. Aria nie potrafi się jednak na to zdecydować, decyduje się więc w końcu na ślub z Lucą. Dorastanie w świecie mafii nauczyło ją, że nawet w najbardziej okrutnym i zimnym człowieku są uczucia – Aria postanawia je więc odnaleźć.

Następne historie wchodzące w skład „Born in Blood Mafia” opowiadają o bohaterach z mafijnych rodzin w Chicago. Każdą z książek można czytać jako osobną powieść, jednak poleca się czytać je jako cykl, by w pełni wciągnąć się w świat amerykańskiej mafii. Bohaterami kolejnych tomów są przystojni mafiozi oraz nie do końca uległe im kobiety. Podejmowane przez innych decyzje o przyszłości tych ostatnich stają się przyczynkiem do pełnych ekscytujących momentów romansów, wplecionych w świat pełen niebezpieczeństw i okrucieństwa. Cały ten cykl autorstwa Cory Reilly znajdziecie na Woblink jako ebooki lub książki papierowe.

„Camorra Chronicles” cykl książek Reilly

Dreszczyk emocji połączony z romansem spod pióra Cory Reilly znajdziemy także w jej drugiej najpopularniejszej serii powieści, „Camorra Chronicles”. Dotychczas na polskim rynku znaleźć można trzy z sześciu tomów składających się na ten cykl, są to „Złamana lojalność”, „Złamane emocje” oraz „Złamana duma”. Wszystkie książki z „Camorra Chronicles” ukazują się nakładem Wydawnictwa NieZwykłe. Oprócz wymienionych wcześniej serię uzupełniają ostatnie dwie powieści, „Twisted Hearts” oraz „Twisted Cravings”. Tu także wchodzimy w świat chicagowskiej mafii. „Złamana lojalność” opowiada historię czternastoletniego Fabiano, od dziecka przygotowywanego do pójścia w ślady ojca i zostania consiglierzem w jednym z oddziałów mafii w Chicago. Droga, która wydawała się prosta, nagle jednak staje się niezwykle trudna. Fabiano zostaje skazany na śmierć i ledwo żywy walczy o każdy swój oddech. Znający dotychczas tylko jeden świat – konkretnej mafijnej rodziny – Fabiano postanawia dołączyć do innej, gdy spotyka Remo Falcone. Jest zdeterminowany i nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel, a musi na niego zapracować. Swoją niestrudzoną walką zyskuje sobie opinię człowieka, którego należy się bać, a delikatny, młody Fabi znika pod grubą skórą człowieka bezwzględnego i bardzo niebezpiecznego. I to właśnie jemu pewnego dnia wpada w oko niejaka Leona, marząca o spokojnym życiu bez matki narkomanki. Fabiano Scuderi ma jednak wobec niej inne plany. Czy jednak w świecie, w którym dotychczas liczyła się tylko Camorra, może być jeszcze inny cel? Czy Fabi rzeczywiście zniknął na zawsze, czy jednak jeszcze mieszka w zakamarkach Scuderiego?

Kolejne tomy opowiadają historię innych członków mafii z Chicago oraz przeznaczonych im kobiet, które nie zawsze mają inny wybór i muszą stanąć posłusznie u ich boku. Piąty, najnowszy z nich ukazał się pod koniec listopada 2021 roku i nosi tytuł „Złamane serca”. Savio Falcone to przystojny mężczyzna prowadzący beztroskie życie pełne imprez. W oko wpada mu najgorętsza dziewczyna w Las Vegas, jednak szybko okazuje się, że nie tak łatwo ją zdobyć. Żeby to zrobić, Falcone będzie musiał poświęcić coś, co kocha najbardziej – własną wolność.

W styczniu 2022 roku na polskim rynku wydawniczym ukazała się jednotomowa powieść ze świata „The Camorra Chronicles” pt. „Krucha tęsknota”. Cora Reilly przedstawiła w niej historię siostry Serafiny, bohaterki znanej czytelnikom z książki „Złamana duma”. Sofia wiedziała, że nigdy nie będzie tak idealna jak jej siostra. Musiała jednak zastąpić ją u boku Danilo, w którym kochała się od dawna. Dziewczyna szybko orientuje się, że mężczyzna jej nie chce i wciąż pragnie wyłącznie Serafiny. Jeśli Danilo nie zapomni o tym, co stracił, straci także to, co otrzymał w zamian.

Te i inne książki autorstwa Cory Reilly, w tym „Słodka pokusa”, znajdziecie na Woblinku w dogodnym formacie ebooka (epub, mobi) lub książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: Kultura, Sztuka, Design

Kultura we współczesnym świecie rozwija się w niespotykanym wcześniej tempie, a poznanie i zrozumienie nowych dzieł sztuki może wydawać się wręcz niemożliwe. Na szczęście zarówno osoby studiujące historię znanych twórców muzyki i teatru, jak i pragnące zgłębić nowe formy sztuki znajdą odpowiednie dla siebie pozycje wśród najpopularniejszych książek o fascynującym świecie sztuki i kultury. Stanowią one bezcenne źródło wiedzy, nie tylko omawiając najważniejsze dzieła znakomitych artystów, ale też pozwalając na bliższe poznanie ich biografii i sposobu myślenia. Najciekawsze książki o kulturze i sztuce lat 90., piękne albumy o malarstwie, a może biografie najważniejszych postaci polskiej sztuki? Na Woblink znajdziesz najlepsze publikacje na każdy z tych tematów autorstwa takich znawców jak Janusz Górski, Światosław Lenartowicz, czy Dorota Folga-Januszewska. Coś dla siebie znajdą tu zarówno fani malarstwa, sztuk wizualnych, teorii kultury, jak i miłośnicy książek ogólnie podejmujących tematykę twórczości artystycznej.

Najlepsze książki o kulturze i sztuce

Czy historię sztuki tworzą wyłącznie twórcy i ich dzieła? „Złota dama. Gustav Klimt i tajemnica wiedeńskiej Mona Lisy" Anne-Marie O'Connor przybliża sylwetkę jednej z najważniejszych kobiet w życiu malarza, jego mecenaski i modelki, Adeli Bloch-Bauer. Choć dla wielu znana z jest głównie ze stworzonych przez Klimta portretów, jej salon stanowił miejsce spotkań elit wspaniałego świata sztuki wiedeńskiego międzywojnia, a życie osobiste pełne było zawirowań i osobistych tragedii. Pozycja pozwala poznać zarówno biografię samej złotej damy", jak i perypetie jej słynnego pierwszego portretu aż do czasów obecnych. Sylwetki kobiet związanych ze sztuką poznamy także dzięki książce Whitney Chadwick „Artystki i surrealizm”. To fascynująca analiza roli kobiet w ruchu surrealistycznym, który zdominował sztukę XX wieku. Pozwala czytelnikowi poznać bliżej nie tylko życiorysy i najważniejsze dzieła sztuki powszechnie znanych artystek, takich jak Frida Kahlo czy Dorothea Tanning, ale także mniej znanych, a równie utalentowanych twórczyń. Bliższe nam czasy przedstawia „Ekstaza. Lata 90. Początek” autorstwa Anny Gacek, książka poświęcona kulturze okresu, który dla świata sztuki był wręcz wybuchowy. Książka przedstawia najważniejsze zjawiska dekady, skupiając się na kulturze popularnej, jak muzyka, kino i telewizja. Autorka przybliża najważniejsze nurty łącząc je z szerszym kontekstem geopolitycznym, co sprawia, że książka jest nie tylko źródłem wiedzy dla osób pragnących poznać historię sztuki czasów najnowszych, ale również poszerzyć swoją wiedzę na temat wydarzeń tamtych lat.

Piękne albumy o malarstwie

Dzięki niezwykłym albumom o malarstwie nawet najwięksi wielbiciele znanych artystów mogą odkryć najważniejsze dzieła sztuki na nowo. Wśród nich jest „Caravaggio. Zbliżenia" autorstwa Stefano Zuffiego. Autor przenosi nas do epoki baroku, ukazując nie tylko wybitne dzieła sztuki mistrza, ale również kontekst historyczny i symbolikę obecną w jego malarstwie. Zuffi z pasją i drobiazgowością bada techniki malarskie Caravaggia i jego niesamowite umiejętności posługiwania się kontrastem światła i cienia, ukazując niepowtarzalną dynamikę jego obrazów. Idealnie dobrane reprodukcje uczą nas nie tylko o geniuszu malarza, ale również o sile narracji, którą w swoich obrazach potrafił wykorzystać. Natomiast album „Stryjeńska" ze wstępem Światosława Lenartowicza odkrywa przed nami fascynujący świat Zofii Stryjeńskiej. Prace tej wybitnej polskiej malarki oraz ilustratorki emanują bogactwem kolorów i form głęboko osadzonych w polskiej kulturze. Omawiane przykłady stanowią kompleksowy przekrój jej twórczości, ukazując zarówno dobrze znane obrazy wykorzystujące motywy ludowe, jak i bardziej intymne dzieła. To nie tylko historia obrazów artystki, ale również próba uchwycenia duchowości i więzi Stryjeńskiej z polską tradycją. Nie można też zapomnieć o współczesnym świecie sztuki - seria albumów „Beksiński" z przedmową Wiesława Banacha to wyjątkowe publikacje, które wprowadzają nas w mroczny, ale i fascynujący świat jednej z kluczowych postaci polskiego malarstwa. Każda z książek przedstawia najważniejsze dzieła Zdzisława Beksińskiego, w tym także wcześniej niepublikowane. Czy można znaleźć bardziej idealny prezent dla miłośnika sztuki?

Dobre książki o sztuce użytkowej

Sztuka użytkowa towarzyszy nam na każdym kroku - czemu więc nie poznać jej bliżej? „Dizajn na co dzień" to idealna propozycja dla każdego, kto chce zanurzyć się w tajnikach wzornictwa. Co mamy na myśli mówiąc o sztuce użytkowej? Czemu przyglądają się projektanci przedmiotów codziennego użytku? Jak oddzielić ambicje projektanta od wygody użytkownika? Don Norman, amerykański psycholog i projektant, odpowiada na te pytania, przybliżając nasze relacje z przedmiotami i wyjaśniając, na czym opiera się dobry dizajn. Natomiast o tym, jak pozornie zwykłe rzemiosło może stać się pełnoprawną formą sztuki opowiada „Tkanina. Sztuka i rzemiosło" Katarzyny Jasiołek. Często określane jako niższa forma sztuki, tekstylia są potężnym środkiem wyrazu artystycznego, który od kilkudziesięciu lat przeżywa odrodzenie. Autorka przybliża udział wybitnych dzieł sztuki autorstwa polskich twórców i twórczyń, którzy położyli podwaliny pod nowe spojrzenie na tkactwo, pochylając się nad trendami i technikami obecnymi od czasów międzywojennych aż po współczesne. Po lekturze „niższa forma sztuki" nigdy nie będzie dla was już taka sama! Nie można także zapomnieć o książkach poświęconych projektowaniu graficznemu. „The Art of Polish Poster" autorstwa Doroty Folgi-Januszewskiej, bada fenomen polskiego plakatu, stanowiącego ważny element naszej kultury wizualnej. Autorka dogłębnie przedstawia zarówno historyczne konteksty, jak i wkład wybitnych projektantów w jego rozwój, umożliwiając czytelnikom poznanie nie tylko estetyki, ale także zaangażowania społecznego, które często wiązało się z polskim plakatem na przestrzeni stuleci.

„Spekulacje o kinie" i nie tylko

Książki poświęcone kulturze nie tylko omawiają najważniejsze dzieła i artystów, pomagając zgłębić historię sztuki - to także pozycje pisane przez samych twórców, umożliwiające poznanie ich filozofii, zainteresowań i procesu twórczego od podszewki. Jedną z takich pozycji są „Spekulacje o kinie" Quentina Tarantino. Reżyser, znany ze swojego unikalnego stylu i miłości do klasyków, dzieli się tu z czytelnikami swoimi ulubionymi filmami oraz wpływami, które kształtowały jego twórczość. Pełna wnikliwych spostrzeżeń, książka stanowi doskonały przewodnik po tworzeniu filmów i odkrywa subtelności, które sprawiają, że kino jest tak niezwykłą formą sztuki. Z pozycji dotyczących kina warto wyróżnić książki wydawnictwa słowo/obraz terytoria poświęcone różnym gatunkom i zagadnieniom filmowym – między innymi „Kino bezpośrednie”, „Seks na ekranie”, „Polska szkoła animacji”, „Historia myśli filmowej”, „Kino włoskie”, „Kino nieme” itp.

Dla pasjonatów architektury pozycją obowiązkową jest „Pełnia architektury", nowe wydanie kultowej książki Waltera Gropiusa zbierającej jego eseje dotyczące tej dziedziny sztuki. Założyciel Bauhausu przybliża w niej swoją wizję nowoczesności otwartej i demokratycznej, odrzucając techniczną wizję modernizmu i postulując, aby nie tylko architektura, ale sztuka i kultura w ogóle były nakierowane w szczególności na człowieka. Wielbicieli modernizmu z pewnością zainteresuje również „Ballada o dziewczynie", wywiad Janusza Górskiego z Ewą Frysztak. Graficzka, projektantka okładek i plakatów okresu PRL-u, choć na Zachodzie wciąż doceniana, w Polsce jej nazwisko jest obecnie praktycznie nieznane. Książka pozwala poznać zarówno fascynujący świat sztuki Ewy Frysztak, jak i jej bogatą biografię, kreśląc barwny portret jednej z najwybitniejszych polskich twórczyń grafiki i pozwalając zajrzeć za kulisy jej rzemiosła. Kilkaset barwnych reprodukcji pomaga przystępnie zgłębić historię sztuki użytkowej PRL.

Interesujące książki proponuje także Instytut Studiów nad Sztuką Świata, pod którego szyldem ukazały się między innymi publikacje o historii Japonii, malarstwie Luciana Freuda, sztuce ubioru, Oriencie, średniowieczu czy rzeźbie. Z kolei tematykę okołoliteracką podejmuje krakowska Korporacja Ha!art, dzięki której czytelnicy mogą poznać „Życie literackie w Krakowie”, „Krótką historię kuratorstwa”, „Literaturę polską po 1989 roku w świetle teorii Pierre'a Bourdieu” czy „Nowe formy opowieści”.