Danuta Stenka Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Flirtując z życiem, Książka | Danuta Stenka

    WYDANIE SPECJALNE UZUPEŁNIONE O NOWE ROZMOWY! Piękna, emocjonalna, wrażliwa, kobieta sukcesu, gwiazda ekranu. Wykreowany przez media wizerunek Danuty Stenki nawet w połowie nie oddaje prawdy o jej niezwykłej osobowości. Szczere rozmowy z Łukaszem Maciejewskim odsłaniają jej inne, nieznane oblicze. Aktorka opowiada o swoim dzieciństwie spędzonym w maleńkiej kaszubskiej wsi, o wyboistej ścieżce kariery, o fascynującej pracy w teatrze, na planie filmowym, w telewizji. Anegdo...

Danuta Stenka Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Niepowtarzalna barwa, dojrzałość interpretacji, umiejętność budowania nastroju – to właśnie sprawia, że audiobooki Danuty Stenki mają w sobie coś więcej niż tylko nagranie literatury. To spotkanie z tekstem, w którym głos prowadzi słuchacza przez każdą emocję, każde napięcie, każdą refleksję. Aktorka od lat uznawana jest za jedną z najlepszych interpretatorek książek w Polsce i nie bez powodu – jej nagrania to osobne doświadczenie, obok którego nie da się przejść obojętnie.

Danuta Stenka potrafi z równą swobodą czytać klasykę, jak i nowoczesne powieści psychologiczne czy obyczajowe. Jej głos świetnie sprawdza się zarówno w tekstach wymagających oraz w lekkich – zawsze pełen skupienia, precyzji i emocjonalnej prawdy.

Audiobooki, które angażują

Jeśli szukasz nagrań, które naprawdę wciągają, sięgnij po audiobooki Danuty Stenki. Wśród nich znajdziesz m.in. Czułą przewodniczkę Natalii de Barbaro, Dom duchów Isabel Allende czy Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej. Niezależnie od gatunku, interpretacja Stenki sprawia, że tekst zyskuje nową głębię. To nie jest lektura – to teatr jednego głosu.

Świetnie radzi sobie z rolami wymagającymi dystansu, ironii, ale też subtelnego napięcia czy czułości. Jej interpretacje mają rytm i dynamikę, która przyciąga uwagę nawet przy dłuższych tekstach.

Choć Danuta Stenka znana jest przede wszystkim jako wybitna interpretatorka literatury, w jej dorobku znajdują się również publikacje autobiograficzne oraz książki będące zapisem poruszających rozmów. To okazja, by poznać ją z innej strony – jako osobę wrażliwą, uważną i pełną klasy, która potrafi opowiadać o sztuce i codzienności z niezwykłą szczerością. Jeśli interesują Cię takie teksty w wersji elektronicznej, sięgnij po ebooki Danuty Stenki – wygodne do czytania w każdej chwili, gdziekolwiek jesteś.

A może coś zupełnie innego?

Gdy masz ochotę na coś mniej emocjonalnego, sięgnij po książki z kategorii biografie i wspomnienia. To opowieści o ludziach, których życie naprawdę porusza – aktorach, naukowcach, sportowcach. Świetne do słuchania i czytania naprzemiennie – także w wykonaniu Danuty Stenki.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.