David Baldacci Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

David Baldacci Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

David Baldacci to amerykański prawnik i pisarz. Literacką sławę zdobył swoim debiutanckim thrillerem „Władza absolutna”, który został sprzedany w nakładzie ponad dwóch milionów egzemplarzy na całym świecie, a także doczekał się ekranizacji w reżyserii Clinta Eastwooda. Baldacci jest autorem niemal 40 powieści będących amerykańskimi i europejskimi bestsellerami. Zostały one wydane w ponad 80 krajach i przetłumaczone na 45 języków, sprzedając się w łącznym nakładzie ponad 130 milionów egzemplarzy.

Życie prywatne Davida Baldacciego

Urodzony w 1960 roku w Richmond w stanie Wirginia David Baldacci jest potomkiem włoskich emigrantów z Toskanii. Przyszły pisarz jest absolwentem politologii na Virginia Commonwealth University oraz prawa na University of Virginia School of Law. Przez dziesięć lat praktykował prawo w Waszyngtonie. Już jako dziecko ciągnęło go jednak do świata literatury. W podarowanym przez mamę zeszycie prowadził swoje notatki, nie zdecydował się jednak zrealizować tego marzenia przez długi czas. Kiedy został znanym autorem bestsellerowych powieści, wraz z żoną Michelle założył fundację Wish You Well wspierającą edukację poprzez tworzenie oraz rozwój programów oświatowych i edukacyjnych. David Baldacci wraz z żoną i dwójką dzieci nadal mieszka w Wirginii.

Początki kariery literackiej Davida Baldacciego – „Władza absolutna”

David Baldacci bez większego sukcesu próbował przez jakiś czas pisać opowiadania oraz scenariusze. Przełomem w jego karierze okazała się jego debiutancka powieść sensacyjna, „Władza absolutna”, opublikowana po raz pierwszy w roku 1996. Opowiada ona historię próby zatuszowania morderstwa, w które zamieszany jest prezydent Stanów Zjednoczonych. Zawodowy złodziej Luther Whitney właśnie kończy swoją karierę. Przed nim już tylko ostatni skok na bogatą, chwilowo opuszczoną wiejską willę. Kiedy jednak Whitney wchodzi do środka, nie jest tam sam Staje się niewidocznym świadkiem zdarzenia, które bezpowrotnie niszczy jego resztki wiary w jakąkolwiek sprawiedliwość. Złodziej zostaje oskarżony o morderstwo młodej kobiety i tak rozpoczyna się jego wyścig z agentami federalnymi w walce o prawdę. „Władza absolutna” szybko stała się bestsellerem. Już rok po jej publikacji premierę miała filmowa adaptacja wyreżyserowana przez Clinta Eastwooda. Od tego momentu David Baldacci stał się rozpoznawalnym na całym świecie autorem thrillerów. Porównywany jest czasem, z racji swojego zawodu prawnika, do Johna Grishama. Ten ostatni tworzy jednak historie w prawniczej odmianie thrillera, czego Baldacci unika.

Amos Decker Davida Baldacciego

David Baldacci jest autorem wielu serii powieściowych, a wśród nich jedną z najpopularniejszych pozostaje cykl o Amosie Deckerze. Składa się na niego sześć tomów: „W pułapce pamięci”, „Ostatnia mila”, „Dylemat”, „Miasto upadłych”, „Odkupienie” oraz „Stąpając po linie”. W Polsce wszystkie te tomy zostały wydane nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego. W pierwszej części cyklu poznajemy detektywa Amosa Deckera, który w wyniku urazu głowy z młodości posiada niezwykłą cechę – niczego nie zapomina. Jest to błogosławieństwo dla jego policyjnej pracy, ale przekleństwo dla niego samego, zawsze pamięta bowiem każdy szczegół morderstwa. Poznajemy go w dramatycznych okolicznościach – po osobistej tragedii Decker stracił dom, pracę i jakikolwiek sens życia. Właśnie wtedy w miejscowej szkole ma miejsce makabryczna zbrodnia. Detektyw zostaje włączony w śledztwo ze względu na swoje niezwykłe umiejętności. I rzeczywiście – Amos wpada na trop, którego nikt wcześniej nie dostrzegł. Tyle że równocześnie staje się on celem dla przestępcy i w tej układance trudno już powiedzieć, kto na kogo poluje... Kolejne tomy serii opowiadają historie różnorakich zbrodni, a także samego Deckera – znajdziecie je wszystkie na Woblink w formie książek papierowych oraz ebooków. „W pułapce pamięci” dostępne jest także jako audiobook.

David Baldacci i cykl John Puller

Jednym z wcześniejszych popularnych cyklów autorstwa Davida Baldacciego jest seria książek opowiadająca o Johnie Pullerze. Na czterotomową historię składają się: „Dzień zero”, „Towar”, „Ucieczka” oraz „Budynek Q”, ponownie wydane przez Wydawnictwo Dolnośląskie. Otwierający cykl „Dzień zero” rozpoczyna się od strasznej zbrodni, która miała miejsce w Wirginii Zachodniej. Jej ofiarami padli pułkownik Matthew Reynolds, a także jego żona oraz dwójka ich nastoletnich dzieci. John Puller, jeden z najlepszych agentów amerykańskiej armii, prowadzi śledztwo w tej sprawie przy wsparciu lokalnej detektyw Samanthy Cole. W pełnym zwrotów akcji pościgu Cole próbuje ocalić bliską jej społeczność, a Puller zatrzymać niechybnie nadchodzącą katastrofę... Kolejne tomy cyklu przedstawiają dalsze śledztwa Pullera, które nieraz łączą się z jego prywatnym życiem. Wszystkie tytuły z cyklu o samotnym śledczym autorstwa Davida Baldacciego znajdziecie na Woblink jako książki papierowe oraz ebooki.

Inne książki Davida Baldacciego w księgarni internetowej Woblink

Na szczęście na język polski przetłumaczonych zostało wiele pozycji z imponującej listy książek autorstwa Davida Baldacciego. Wśród najpopularniejszych z nich, poza cyklami o Johnie Pullerze oraz Amosie Deckerze, warto wymienić chociażby pięciotomową serię „Klub wielbłądów” czy serię o Michelle Maxwell i Seanie Kingu rozpoczynającą się od powieści „Krytyczny moment”. Baldacci stworzył także wiele powieści niebędących częściami większych serii, między innymi „Pociąg do miłości”, „Ocalenie” czy „Wygraną”. Wiele z nich znajdziecie na Woblink, podobnie jak inne światowe bestsellery z gatunku thrillera i powieści sensacyjnej, które czekają na Was w formie książek papierowych, ebooków oraz audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.