Edyta Świętek Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Edyta Świętek Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Edyta Świętek to polska autorka powieści społeczno-obyczajowych, w których mocno zarysowane są wątki kryminalne. Urodziła się 18 grudnia 1974 roku w Krakowie, gdzie dorastała. Ukończyła Liceum Ekonomiczne w Zespole Szkół Ekonomicznych Nr 2 w Krakowie, a następnie zarządzanie firmą na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego. Już po maturze przeniosła się do podkrakowskiego Podłęża, gdzie mieszka do dziś. Zadebiutowała powieścią “Zerwane więzi”, w której zwróciła uwagę czytelników szczegółowo zbudowanymi portretami swoich postaci, zwłaszcza ich rysem psychologicznym. Większość jej powieści rozgrywa się we współczesnych realiach w Krakowie lub jego okolicach. Świętek interesuje się historią Nowej Huty, a także modą i obyczajami XIX wieku. Wśród obszarów jej specjalizacji znajduje się także zarządzanie zasobami ludzkimi. Autorka czerpie inspiracje do swoich historii z codzienności - ludzi, których mija na ulicach, spotyka w tramwajach, rozmów zasłyszanych przypadkiem podczas spaceru. W wolnych chwilach czyta, słucha muzyki oraz ogląda filmy dokumentalne.

Powieści Świętek poza cyklem

Jedną z najbardziej znanych powieści Edyty Świętek jest wydane w 2015 roku przed Wydawnictwo Replika “Cappuccino z cynamonem”. Opowiada ono historię pozornie niewyróżniającego się niczym małżeństwa Patrycji i Sebastiana. Para wspólnie wychowuje dwunastoletnią córkę i mierzy się z przeciętnymi problemami dnia codziennego. Wszystko staje na głowie, gdy pewnego dnia Sebastian ogłasza, że postanawia odejść. W głowie Patrycji kłębią się pytania - dlaczego? Czy to ten słynny “kryzys wieku średniego”, o którym ciągle rozmawiają koleżanki z biura Patrycji? Czy ta decyzja ma jeszcze inną przyczynę …? Kobieta staje w obliczu pytań, których nie spodziewała się już sobie zadawać. Czy w wieku 36 lat można się znowu szczerze zakochać i ułożyć życie na nowo? W trudnych chwilach, zarówno przed, jak i po rozwodzie Patrycję wspiera jej przyjaciółka Elwira. Wraz z innymi koleżankami ma ona własny pomysł na rozwiązanie problemów Patrycji. Oprócz “Cappuccino z cynamonem” wśród niezwiązanych z żadnym cyklem powieści autorstwa Edyty Świętek wymienić można także: “Noc Perseidów”, “Miód na serce”, “Dom lalek”, a także wydaną w 2021 roku książkę “Na krawędzi nocy”, dostępne na Woblinku w formie ebooków oraz książek papierowych.

Serie książkowe Edyty Świętek

Edyta Świętek jest znana także ze swoich cykli powieściowych. Pierwszym z nich jest “Spacer Aleją Róż”, społeczno-obyczajowa historia rodzinna rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Mocno osadzona w realiach historycznych, przedstawia fikcyjną rodzinę Szymczaków. Perypetie bohaterów rozpoczynają się w roku 1949, w książce “Cień burzowych chmur”, a kończą w roku 1989, w książce “Powiew ciepłego wiatru”. Czterdzieści lat burzliwej historii społecznej i politycznej Polski po II wojnie światowej stanowi realia, w których próbują odnaleźć się pokolenia rodziny Szymczaków. Wykreowani przez Świętek bohaterowie spotykają osoby znane z kart historii i mierzą z kolejnymi napotkanymi wyzwaniami. Na serię “Spacer Aleją Róż” składa się pięć książek: “Cień burzowych chmur”, “Łąki kwitnące purpurą”, “Drzewa szumiące nadzieją”, “Szarość miejskich mgieł” oraz “Powiew ciepłego wiatru”.

Z kolei seria “Grzechy młodości” opowiada historię rodziny Trzeciaków. Ta literacka podróż rozpoczyna się w Bydgoszczy w latach 70. i prowadzi w kolejnych tomach coraz bliżej ku współczesności. Codzienne radości i smutki bohaterów przeplatają się z wydarzeniami historycznymi i realiami życia w Polsce pod koniec XX wieku. Na cykl “Grzechy młodości” także składa się pięć tomów: “Rzeka kłamstw”, “Echa niewierności”, “Cień zbrodni”, “Szczyty chciwości” oraz wydane w 2020 roku “Pokłosie przekleństwa”. Wszystkie książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Replika i dostępne są na Woblinku zarówno w formie książki papierowej, jak i ebooka.

Najnowszą serię pióra Edyty Świętek stanowi dwutomowe jak dotychczas “Alter ego”. Opowiada ona historię Niny, która posiada nadludzkie moce, pozwalające zmusić innych, by byli jej ulegli. O ich istnieniu dowiedziała się od babci, gdy była nastolatką. Jako dorosła kobieta pamięta o jej przestrodze, by nigdy nie nadużywać swoich mocy, bo może to sprawić, że nigdy w życiu nie zazna prawdziwej miłości ani przyjaźni. Ninę od zawsze nawiedzają w snach dwie postaci - Anioł oraz Mroczny. Trudno się dziwić jej zaskoczeniu, gdy pewnego dnia spotyka tego pierwszego w autobusie … Historia kobiety podjęta jest w dwóch książkach, “Na krawędzi nocy” oraz “W blasku dnia”.

Co znajdziesz w kategorii: Prasa

W kategorii prasa znajdują się różnego rodzaju czasopisma – miesięczniki, kwartalniki i wydania specjalne topowych polskich periodyków. Na Woblink.com wśród najciekawszych tytułów znaleźć można miesięcznik „Znak” – magazyn o tematyce społeczno-kulturalnej, który wydawany jest, z krótką przerwą, od 1946 roku. Wśród stałych działów „Znaku” znajdują się: Temat miesiąca, Społeczeństwo i Świat, Idee oraz Ludzie–Książki–Zdarzenia. Do pisma regularnie piszą najciekawsi polscy felietoniści i pisarze oraz stawiają tam swoje pierwsze dziennikarskie kroki autorzy młodego pokolenia. Innym tytułem wartym wyróżnienia jest miesięcznik „W drodze” przeznaczony dla czytelników zainteresowanych codziennym życiem według wzorców chrześcijańskich. Pismo nie boi się trudnych tematów takich jak wiara i ekologia, kryzys wiary wśród sióstr zakonnych i księży czy ludzka seksualność. Dla miłośników muzyki na Woblinku znajdują się archiwalne numery pisma „Jazz Press”. Za darmo do pobrania są także archiwalne numery pisma „Book Up!” – bezpłatnego cyfrowego magazynu o książkach i kulturze, który powstał z inicjatywy portali Woblink oraz Lubimy Czytać. Ponadto znajdą w tej kategorii coś dla siebie miłośnicy kultury, polityki i spraw społecznych – „Res publica nowa” to kwartalnik, który „daje do myślenia”. To pismo prowadzone przez Fundację Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego, która zajmuje się też organizowaniem debat i wydarzeń dotyczących rozwoju i jakości kultury.