Elena Ferrante Dom, Moda, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Elena Ferrante Dom, Moda, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Elena Ferrante uznawana jest za najlepszą, a także za najbardziej tajemniczą współczesną włoską pisarkę. Niewielu wie, że od momentu pojawienia się na rynku wydawniczym przedstawia się czytelnikom pod artystycznym pseudonimem. Oficjalnie nie są znane ani jej prawdziwe imię i nazwisko, ani data urodzenia, ani miejsce zamieszkania, ani nawet płeć. Ciekawość osób, które chcą poznać, kto kryje się pod tajemniczą postacią Ferrante, podsyca fakt, że jest ona bezsprzecznie znakomitą i niezwykle uzdolnioną twórczynią. Ferrante przyznała, że jej inspiracją, ale też ulubioną pisarką, jest Elsa Morante – nie bez przyczyny jej pseudonim brzmi bardzo podobnie.

Autorka fenomenalnego cyklu neapolitańskiego

Pisarka debiutowała w 1992 roku powieścią „L'amore molesto”, jednak międzynarodową sławę przyniósł jej cykl określany mianem „neapolitańskiego”, w skład którego wchodzą powieści z gatunku literatury obyczajowej, czyli „Genialna przyjaciółka”, „Historia nowego nazwiska”, „Historia ucieczki” oraz „Historia zaginionej dziewczynki”. Wszystkie cztery książki przyniosły pisarce ogromny sukces. Powieści neapolitańskie nominowano do nagrody Premio Sterga, czyli najbardziej prestiżowego konkursu literackiego we Włoszech. Akcja słynnej serii została ulokowana w Neapolu lat pięćdziesiątych, opisuje młodość i wejście w dorosłość dwóch bohaterek, które łączy niezwykła przyjaźń. Razem podejmują trud zrozumienia świata, kształtują swój światopogląd i uparcie dążą do wyrwania się z ponurej rzeczywistości, biedy i przemocy.

Elena Ferrante – jedna z najbardziej z wpływowych osób według magazynu „Time”

Za zamykający tetralogię tom „Historia zaginionej dziewczynki” Elena Ferrante została nominowana do nagrody Man Booker International Prize 2016. Ponadto w tym samym roku została uznana przez tygodnik „Time” za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy Ferrante oczaruje cię osobliwym urokiem swoich powieści, tak jak miliony innych czytelników, sprawdź ofertę naszej księgarni Woblink – audiobooki, ebooki i książki papierowe kupisz już dziś w niskich cenach.

Co znajdziesz w kategorii: Dom, Moda, Hobby

Dom / Moda / Hobby” to obszerna grupa publikacji z podkategoriami: „Dom / Wnętrze / Ogród”, „Kolorowanki” oraz „Moda i styl”. Znaleźć tu można książki z licznych dziedzin związanych ze spędzaniem wolnego czasu, zbiory porad, wskazówek i myśli mających pomóc w różnorodnych czynnościach. Obok tego znajdują się tutaj publikacje odkrywające nowe, nieznane jeszcze światy, pozwalające dostrzec rzeczywistość czyimiś oczami, książki o modzie, stylu życia, kuchni, podróżach, ogrodach oraz wszelakich zainteresowaniach. W kategorii „Dom / Moda / Hobby” odnaleźć można zarówno pozycje dla zupełnych laików, osób, które chcą poznać coś nowego, jak i dla miłośników, znawców, tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w danej dziedzinie. Czytelnicy trafią tu na publikacje z zakresu stylu życia, np. „Życie zero waste” Katarzyny Wągrowskiej, która pokazuje, że zero waste to droga do lepszego funkcjonowania w świecie, czy książkę Agnieszki Maciąg „Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie” pełną przemyśleń i inspiracji dotyczących wewnętrznego rozwoju. W kategorii „Dom / Moda / Hobby” nie zabraknie również tematyki podróżniczej, np. „Życie stewardessy, czyli o tym, jak mierzyć wysoko i przekraczać granice” Marii Kuczyńskiej, która opowiada o pracy na pokładzie samolotu, ale również o własnym życiu, czy „Przesunąć horyzont” dziennikarki i podróżniczki Martyny Wojciechowskiej, która pisze nie tylko o wysokich górach, ale także o tym, że warto mieć cele, dążyć do ich realizacji i wyznaczać sobie kolejne. Odnaleźć tu możemy również takie tytuły jak: „Życie pszczół” Maurice’a Maeterlincka, „ABC szachów” Michała Wodzyńskiego, „Survival po polsku. Początek” Krzysztofa Kwiatkowskiego, „Zioła w domowym ogrodzie” Moniki Fijołek czy „Vegenerata bieg przez kuchnię” Przemysława Ignaszewskiego.