Jak wyglądało średniowieczne społeczeństwo? Kim był Karol Młot? Jakie były główne surowce tej epoki? Jaki rodzaj rolnictwa dominował? Jakie zwierzęta hodowano? Kim był lichwiarz? Czy istniały opłaty drogowe? Dlaczego lepiej było podróżować rzeką niż drogą? Czy średniowieczni marynarze bali się morza? Jak prowadzono nawigację? Jak wyglądała średniowieczna wieś? Czym była żakieria? Czy w średniowieczu były już korki? Odpowiedzi na te pytania - i wiele innych ciekawostek - znajd...
Poprowadź lekcję razem z małą Lizą. Czy wszystkie jej lalki dobrze się uczą Obejrzyj obrazki i przeczytaj książeczkę z rodzicami a potem odpowiedz na pytania Lizy. Ty także możesz bawić się z Lizą w szkołę przyklejając swoje zdjęcie na końcu książeczki. Cykl czarujących książeczek dla dziewczynek w bajecznie kolorowej scenerii z modeliny. W kolejnych tytułach małe czytelniczki poznają sympatyczną Ninę Zosię i Lilę a także ich przyjaciół.
Książeczka ta, adresowana do najmłodszego czytelnika, nauczy go szacunku dla przyrody oraz mądrych i ekologicznych zachowań.
W tej serii znalazły się m.in. tytuły: Boże Narodzenie, Przyroda, Wieś, Zwierzęta, Kolory, Ciało, Cyfry, Góry, Dzieje biblijne, Przeciwieństwa, Las, Chrońmy naszą planetę.
Jak żyją chłopcy i dziewczynki z różnych stron świata? Jak się bawią, uczą i świętują? Dzięki tej książce skierowanej do młodszych czytelników dzieci poznają swoich rówieśników z ciekawych państw i regionów. To otworzy je na inną kulturę i zaciekawi zwyczajami, z którymi w późniejszym życiu będą mogły się spotkać. W serii „Świat w obrazkach” dotychczas ukazały się tytuły: Wieś, Zwierzęta, Przyroda, Ludzkie ciało, Ziemia, Konie, Muzyka, Rekordy zwierząt, Góry, Dinozaury i pre...
Kasia bawi się w sekretarkę. Obejrzyj obrazki i przeczytaj książeczkę z rodzicami a potem odpowiedz na pytania Kasi. Ty także możesz bawić się z Kasią w sekretarkę przyklejając swoje zdjęcie na końcu książeczki.
Cykl czarujących książeczek dla dziewczynek w bajecznie kolorowej scenerii z modeliny.
W tym zeszycie można rysować, kolorować, a także sprawdzić swoją wiedzę na temat egzotycznych zwierząt żyjących na sawannie w pełnych ciekawostek quizach. Naklejki pozwolą poznać rozmaite gatunki, a szukanie różnic między obrazkami rozwinie spostrzegawczość młodych czytelników.
W serii: Ciężarówki, Strażacy, Maszyny, Zwierzęta w gospodarstwie, Zwierzęta morskie, Konie, Dinozaury, Zwierzęta kopalne, Zwierzęta sawanny.
W tym zeszycie można rysować, kolorować, a także sprawdzić swoje wiadomości na temat życia w głębi oceanów w pełnych ciekawostek quizach. Naklejki pozwolą poznać rozmaite gatunki morskich zwierząt, a szukanie różnic między obrazkami rozwinie spostrzegawczość młodych czytelników.
W serii: Ciężarówki, Strażacy, Maszyny, Zwierzęta w gospodarstwie, Zwierzęta morskie, Konie, Dinozaury, Zwierzęta kopalne, Zwierzęta sawanny.
Doskonała pozycja dla młodych miłośników koparek, dźwigów, spychaczy i wywrotek. Będą oni mogli kolorować i rysować oraz sprawdzić się w dwóch, pełnych ciekawostek, quizach. Dzięki naklejkom poznają różne rodzaje maszyn budowlanych, a szukanie różnic między obrazkami rozwinie ich spostrzegawczość.
W serii: Ciężarówki, Strażacy, Maszyny, Zwierzęta w gospodarstwie, Zwierzęta morskie, Konie, Dinozaury, Zwierzęta kopalne, Zwierzęta sawanny.
Czy wikingowie odkryli Amerykę? Ile trwała legendarna podróż Marca Polo? Skąd się wzięła nazwa Ameryki? Kto odbył pierwszą podróż dookoła świata? Kim był Livingstone? Jaką cenę musieli zapłacić zdobywcy biegunów? Kiedy ludzie dotarli na szczyt Mount Everestu? Czy są jeszcze na świecie tereny do odkrycia? Odpowiedzi na wszystkie powyższe i inne pytania odnajdziecie w tej bogato ilustrowanej i urozmaiconej mapami książce. W serii Odkrywanie świata: Mitologie, Wielki odkrycia, W...
Dlaczego morze jest słone? Czy Morze Czerwone będzie kiedyś oceanem? Co to są pływy morskie? Czy wszystkie rekiny są niebezpieczne? Ile litrów wody może zmieścić pelikan w swoim dziobie> Czy delfiny mogą pomagać rybakom? Czy w morzu jest ropa naftowa?
Odpowiedzi na te pytania - i wiele innych ciekawostek - znajdziesz w tej bogato ilustrowanej książce.
W jaki sposób rozpoznać wiek drzew? Co to jest efekt cieplarniany? Dlaczego grzyby rosną zawsze w tych samych miejscach? Jakie drzewa są najwyższe? Czy łosie umieją pływać? Dlaczego dzik tarza się w błocie? Czy wiewiórka żywi się tylko orzechami? Czy żaby żyjące w tropikalnej dżungli są niebezpieczne? W jaki sposób rozpoznać tropy jelenia? Które drzewa mogą żyć z korzeniami zanurzonymi w wodzie? Czy istnieją rośliny mięsożerne? Odpowiedzi na te pytania - i wiele innych ciekaw...
Ta pięknie ilustrowana książeczka pomoże dzieciom zrozumieć, czym jest wszechświat. Dzięki niej młodzi czytelnicy poznają Układ Słoneczny i najważniejsze ciała niebieskie, które się w nim znajdują; dowiedzą się, jak żyją kosmonauci podczas dalekich podróży i poczytają o historii lotów w kosmos. To rozwijająca lektura, idealna dla dzieci zainteresowanych otaczającym je światem.
Czy wiecie, że morza i oceany zajmują większą część naszej planety? Na dodatek skrywają świat niezwykłych roślin i zwierząt. W tej pięknej książeczce znajdziecie wiele przydatnych informacji i ciekawostek związanych z morzem – dowiecie się na przykład, kto żyje w morskich głębinach i jaki wpływ na przyrodę ma rozwijający się przemysł.
Dzięki tej książce historie o smokach, dzielnych rycerzach i złośliwych księżniczkach zyskują prawdziwie magiczny wymiar. Smoki są wszędzie - w głębiach oceanów, w kraterach wulkanów, wśród białych obłoków i w ciemnych jaskiniach. Niektóre są niebezpieczne, inne całkiem niegroźne. Poznajcie smoki, nauczcie się rozumieć zachodzące w świecie zjawiska, a wyobraźnia spłata wam smoczego figla.
Z małym chłopcem Borysem najmłodsi poznają różne maszyny budowlane. Ta książeczka uczy poprzez zabawę: obudzi ciekawość dzieci, wzbogaci ich słownictwo i rozwinie zmysł obserwacji.
W tej serii: Poznaj stację i warsztat Maurycego, Poznaj motory z Markiem, Poznaj auta z Arturem, Poznaj samoloty z Karolem, Poznaj maszyny budowlane z Borysem, Poznaj ciężarówki z Czarkiem.
Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. „Darek jest bardzo potrzebny na budowie. Trzeba szybko podnieść dźwigiem betonowy blok, żeby można było budować następne piętro domu”. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii – teraz i On może jeździć dźwigiem Darka! Na serię "Mały chłopiec" składają się m.in. tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka...
Kolejna pozycja w serii "Mały chłopiec". Poręczna kartonowa książeczka zawiera krótką historyjkę, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii – teraz i On może uczyć się jeździć z Szymkiem!
Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii – teraz i On może jeździć motocyklem policyjnym Franka! Na serię "Mały chłopiec" składają się m.in. tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Rower Mateusza, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, Śmieciarka Jacka, Traktor ...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.