Erin Hunter Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Erin Hunter Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Erin Hunter to pseudonim literacki, pod którym kryje się grupa autorek odpowiedzialnych za stworzenie popularnych serii książek fantasy, takich jak Wojownicy, Seekers, Sfora oraz Bravelands. Pierwotnie pseudonim ten reprezentował cztery autorki: Kate Cary, Cherith Baldry, Victorię Holmes i Tui Sutherland, jednak aktualnie liczba osób piszących pod tym pseudonimem wzrosła do siedmiu.

Czy warto sięgnąć po książki Erin Hunter? Ebooki, audiobooki i papierowe wersje do gratka dla wielu kolekcjonerów i miłośników serii – zobacz, czy popularni Wojownicy przypadną Ci do gustu oraz kim są autorki.

Erin Hunter – kto stoi za tym pseudonimem?

Do najmocniej udzielających się autorek należą:

  • Kate Cary – przez 12 lat mieszkała w Szkocji, a w 2004 roku wróciła do Anglii, gdzie osiedliła się na północy kraju. Cary jest autorką wielu książek z cyklu Wojownicy, w tym takich tytułów jak Ucieczka w dzicz, Ogień i Lód, Cisza przed Burzą oraz Mroczna Rzeka. Cary napisała również serię Bloodline opowiadającą o wampirze Draculi.
  • Cherith Baldry – studiowała na University of Manchester oraz St Anne’s College w Oxfordzie. Jest żoną Petera Baldry i matką dwóch synów – Willa i Adama. Baldry napisała wiele tomów z serii Wojownicy, takie jak Las Tajemnic, Niebezpieczna Ścieżka oraz Blask Gwiazd.
  • Victoria Holmes – podobnie jak Baldry studiowała na Oxfordzie. Jest redaktorką książek i autorką powieści. Holmes była odpowiedzialna za tworzenie pierwszych szkiców większości powieści z serii Wojownicy oraz za zachowanie spójności wszystkich książek do 2017 roku.
  • Tui Sutherland – urodziła się w Wenezueli, ale niedługo później jej rodzina przeniosła się do Paragwaju, i na Dominikanę, by wreszcie osiedlić się w New Jersey. Po ukończeniu studiów Sutherland przeniosła się do Nowego Jorku i została redaktorem naczelnym wydawnictwa, a wkrótce zaczęła pisać własne powieści, także pod pseudonimami.

Erin Hunter – książki z serii Wojownicy. Poznaj kultowy cykl

Seria Wojownicy opowiada o pięciu klanach kotów, które wierzą w życie po śmierci i w Klan Gwiazdy – miejsce ich zmarłym przodkom. Składający się z niemal trzydziestu tomów cykl zdobył ogromną popularność, nie tylko dzięki ciekawym i barwnym postaciom, ale także dzięki współpracy utalentowanych, zgranych autorek piszących pod jednym pseudonimem.

Stworzone przez Erin Hunter audiobooki i ebooki są doskonałym wyborem dla miłośników literatury fantasy oraz tych, którzy pragną zanurzyć się w magicznych światach pełnych przygód i niezwykłych bohaterów.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.