Ewa Nowak Książki - oprawa dla dzieci

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Notes młodej pisarki, Książka | Ewa Nowak

    Po „Sekretniku” nadchodzi „Notes młodej pisarki”! Ten notes to niezbędne akcesorium każdej szanującej się młodej pisarki! Piszesz do szuflady? A może masz już na koncie debiut? Twój styl jest rozpoznawalny? A może codziennie się zmienia i nie całkiem wiesz, jak chcesz pisać? Od czego zacząć, co zrobić, żeby zostać pisarką i konsekwentnie podnosić swoje pisarskie kwalifikacje? Ewa Nowak, nagradzana autorka pięćdziesięciu książek dla młodzieży w różnym wieku, wie na ten temat w...

Ewa Nowak Książki - oprawa dla dzieci

Ewa Nowak to polska publicystka, pisarka, autorka opowiadań i powieści dla dzieci i młodzieży. Jej książki skupiają się na problemach w domu i w szkole, dobrych i złych chwilach czy relacjach oraz sposobach na radzenie sobie z nimi. Nowak często skupia się w swojej twórczości na takich wartościach jak uczciwość, szczerość, przyjaźń czy szacunek. Wśród znanych tytułów jej autorstwa są takie jak „Wszystko, tylko nie mięta” czy „Na ratunek karuzeli”.

Kariera Ewy Nowak

Ewa Nowak urodziła się 21 grudnia 1966 roku w Warszawie. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, gdzie ukończyła wydział rewalidacji na kierunku pedagogiki terapeutycznej. Po studiach Nowak pracowała jako nauczycielka oraz psycholożka-terapeutka. Pisarsko zadebiutowała w 1997 roku w czasopiśmie „Filipinka”. Współpracowała także z „Cogito”, „Victorem Gimnazjalistą”, „Victorem Juniorem”, „Trzynastką” czy „Sensem”. Debiut książkowy Ewy Nowak ukazał się w 2002 roku nakładem Wydawnictwa Pracownia Słów. Była to powieść „Wszystko, tylko nie mięta”.

Twórczość Ewy Nowak

W swoich książkach Ewa Nowak podejmuje uniwersalne tematy, takie jak trudne wybory, pokonywanie własnych słabości, trudności w odróżnianiu dobra i zła, problemy psychiczne czy niejednoznaczne sytuacje rodzinne. Za książkę „Pajączek na rowerze” Nowak otrzymała wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. „Bardzo biała wrona” podejmuje z kolei temat przemocy psychicznej w związku młodych ludzi. Książka ta otrzymała tytuł Książki Roku Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych (która jest Polską Sekcją Międzynarodowej Izby ds. Książek dla Młodych – IBBY).

Książki Ewy Nowak w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie liczne książki dla dzieci i młodzieży napisane przez Ewę Nowak. Czekają tu na Was „Ratownicy świata. Janek i tata”, „Rok z kocicą Izabelą”, „Kot, który zgubił dom”, „Kto uratował jedno życia… Historia Ireny Sendlerowej”, „Droga do Nobla”, „Yellow bahama w prążki”, „Kiedyś na pewno”, „Apollo 11. O pierwszej podróży na Księżyc” czy „Sekretnik”. Wszystkie te oraz inne tytuły dla najmłodszych i trochę młodszych czytelników dostępne są w formatach książek papierowych, ebooków lub audiobooków.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.