Ewa Woydyłło Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ewa Woydyłło Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Można powiedzieć, że Ewa Woydyłło-Osiatyńska to wybitna postać polskiej psychologii i terapii uzależnień – a to wciąż brzmi jak niewystarczający opis. Woydyłło urodziła się 2 września 1939 roku w Pińsku – przeszła przez szereg trudnych życiowych doświadczeń, które ukształtowały jej wyjątkową wrażliwość na potrzeby innych. Po tragicznej śmierci ojca, który padł ofiarą zbrodni katyńskiej, oraz przymusowym wywiezieniu z matką do Kazachstanu, wreszcie wróciła do Polski, gdzie mogła rozpocząć ścieżkę edukacyjno-zawodową. Jak niebawem się okazało – nader imponującą i ambitną.

Ewa Woydyłło – książki i historia 

Ewa Woydyłło ma w sobie głęboką ciekawość świata, a przy tym otwartość na różne dziedziny wiedzy. Po ukończeniu studiów z historii sztuki, a później podyplomowych z dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, oraz uzyskaniu wykształcenia psychologicznego w Antioch University w Los Angeles, pisarka zdobyła doktorat z psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od 1987 roku jest związana z Ośrodkiem Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, na którego kształt miała znaczący wpływ, popularyzując leczenie oparte na modelu Minnesota – czyli bazujące na filozofii Anonimowych Alkoholików.

Jej działalność nie ogranicza się tylko do pracy klinicznej. Ewa Woydyłło prowadziła również wykłady i zajęcia na wielu polskich uniwersytetach, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z kolejnymi pokoleniami studentów. Jest także zaangażowana w działalność społeczną, m.in. w Fundacji ABCXXI „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Ewa Woydyłło i audiobooki, które inspirują

Ewa Woydyłło jest autorką wielu książek, które cieszą się ogromną popularnością i uznaniem czytelników. Jej publikacje, takie jak Bo jesteś człowiekiem, Żyć lepiej czy Rak duszy, są źródłem wiedzy na temat życia z depresją, uzależnieniem czy traumą, a do tego cennym przewodnikiem dla osób szukających wsparcia w trudnych momentach życia. Woydyłło pisze w sposób przystępny, łącząc fachową wiedzę z empatią i zrozumieniem dla problemów swoich czytelników. 

Jeśli szukasz książek Ewy Woydyłło, e-booki i audiobooki znajdziesz w księgarni Woblink – dzięki tym formatom twórczość Ewy Woydyłło może towarzyszyć Ci w podróży, w domu czy podczas codziennych obowiązków, a audiobooki nawet wtedy, gdy nie masz siły czytać.

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).