Ewa Woydyłło Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ewa Woydyłło Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Można powiedzieć, że Ewa Woydyłło-Osiatyńska to wybitna postać polskiej psychologii i terapii uzależnień – a to wciąż brzmi jak niewystarczający opis. Woydyłło urodziła się 2 września 1939 roku w Pińsku – przeszła przez szereg trudnych życiowych doświadczeń, które ukształtowały jej wyjątkową wrażliwość na potrzeby innych. Po tragicznej śmierci ojca, który padł ofiarą zbrodni katyńskiej, oraz przymusowym wywiezieniu z matką do Kazachstanu, wreszcie wróciła do Polski, gdzie mogła rozpocząć ścieżkę edukacyjno-zawodową. Jak niebawem się okazało – nader imponującą i ambitną.

Ewa Woydyłło – książki i historia 

Ewa Woydyłło ma w sobie głęboką ciekawość świata, a przy tym otwartość na różne dziedziny wiedzy. Po ukończeniu studiów z historii sztuki, a później podyplomowych z dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, oraz uzyskaniu wykształcenia psychologicznego w Antioch University w Los Angeles, pisarka zdobyła doktorat z psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od 1987 roku jest związana z Ośrodkiem Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, na którego kształt miała znaczący wpływ, popularyzując leczenie oparte na modelu Minnesota – czyli bazujące na filozofii Anonimowych Alkoholików.

Jej działalność nie ogranicza się tylko do pracy klinicznej. Ewa Woydyłło prowadziła również wykłady i zajęcia na wielu polskich uniwersytetach, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z kolejnymi pokoleniami studentów. Jest także zaangażowana w działalność społeczną, m.in. w Fundacji ABCXXI „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Ewa Woydyłło i audiobooki, które inspirują

Ewa Woydyłło jest autorką wielu książek, które cieszą się ogromną popularnością i uznaniem czytelników. Jej publikacje, takie jak Bo jesteś człowiekiem, Żyć lepiej czy Rak duszy, są źródłem wiedzy na temat życia z depresją, uzależnieniem czy traumą, a do tego cennym przewodnikiem dla osób szukających wsparcia w trudnych momentach życia. Woydyłło pisze w sposób przystępny, łącząc fachową wiedzę z empatią i zrozumieniem dla problemów swoich czytelników. 

Jeśli szukasz książek Ewy Woydyłło, e-booki i audiobooki znajdziesz w księgarni Woblink – dzięki tym formatom twórczość Ewy Woydyłło może towarzyszyć Ci w podróży, w domu czy podczas codziennych obowiązków, a audiobooki nawet wtedy, gdy nie masz siły czytać.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.