Cześć! Jestem Karolek i wszyscy mówią, że jestem ko-szmar-ny! Oto ja, Karol Il Fantastico, największy magik wszech czasów: obudzę umarłego! Szaty czarodzieja gotowe. Trumna zrobiona. Damianek jako nieboszczyk w trumnie. Zwycięstwo na festiwalu talentów jest moje! Ale że co? W konkursie „Tygrysy talentu” chce wziąć udział sam Damianek? To chyba jakiś żart! Kolekcja arcydożartych żartów i niecnych podstępów, które każde dziecko chciałoby zrobić, ale wystarczy, jeśli o nich ...
O, jakże trudne jest życie małego wikinga! Nic, tylko ciągle musimy plądrować, kraść i tropić trolle, żeby rodzice byli z nas zadowoleni. Ani chwili spokoju. Bo tak robią porządni, znaczy ŹLI wikingowie. A gdy nam się nudzi i mamy do wyboru zbieranie grzybów lub najechanie na wyspę, to… ROBIMY NAJAZD! To my, Fanga i Trach, zrobimy wam ciach-mach! Powrót Królowej Dziecięcej Komedii, Francesci Simon z nową, bardzo niegrzeczną serią dla dzieci, w brawurowym i niegodziwym tł...
Koszmarny Karolek ma głowę pełną koszmarnych pomysłów, które pomagają mu zrealizować jego koleżanki i koledzy z klasy: Wredna Wandzia, Bezwzględny Bolo, Chciwy Henio i Muskularny Miecio. Wszystko psuje młodszy brat Karolka - Doskonały Damianek. Czy chcielibyście dowiedzieć się: - jak zostać wyłącznym właścicielem telewizyjnego pilota? - jak poradzić sobie z upiorem w szafie? - jak przeprowadzić błyskawiczne zmiany w programie telewizyjnym? Jeśli tak, to sięgnijcie...
Dziesięć wybranych opowiadań przypomina najstraszniejsze wyczyny, jakich dokonał Koszmarny Karolek na wielu różnych lekcjach i przerwach. Zbiorek jest ilustrowany zabawnymi, kolorowymi rysunkami Tony’ego Rossa. Koszmarna Księga Koszmarnego Karolka ukazała się w serii książek o przygodach niebywale niegrzecznego chłopca, która liczy już kilkanaście tomików.
Te kawały są za mocne dla rodziców, nie wolno ich opowiadać babciom, ciociom ani nawet najbardziej postępowym wujkom. Koszmarny Karolek zebrał ulubione dowcipy swoich przyjaciół i wrogów, nauczycieli, uczniów, a nawet swego młodszego brata Doskonałego Damianka. Znajdziecie tu toporne kawały pani Kat-Toporskiej, wredne kawały Wandzi, ordynarne dowcipy Ola i ambitne żarty Arnolda.
Kolejna niezwykle zabawna książeczka w serii dla najmłodszych czytelników. Koszmarny Karolek ma przed sobą nie lada wyzwanie: jak wygrać konkurs czytelniczy, nie czytając ani jednej książki? Odpowiedź jest bardzo prosta - trzeba je samemu bardzo szybko napisać i wielka wygrana jest już w kieszeni.
Wielka Księga Kawałów Koszmarnego Karolka to niesamowity zbiór jego ulubionych żartów. Jego mama ich nie cierpi, Damianek nie powinien ich czytać, a Mądra Misia zatyka sobie uszy. Bądźcie koszmarni i wypróbujcie Karolkowe żarty na swoich kolegach i rodzicach. Gwarantujemy, że z krzykiem wybiegną z pokoju. Dlaczego mumie nie chodzą do szkoły? Bo się boją rozwijać. Co wampiry jedzą zamiast cukierków? Pijawki. Dlaczego zebry lubią stare filmy? Bo są czarno-białe....
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.