Gabriela Gargaś Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Gabriela Gargaś Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Gabriela Gargaś jest polską autorką książek obyczajowych, najczęściej określanych jako literatura kobieca - o kobietach i dla kobiet. Nazywana jest “czarodziejką kobiecych emocji”. Z wykształcenia jest ekonomistką o specjalności bankowej. Mieszka w Szkocji wraz z mężem i dzieckiem, prowadzi także firmę produkującą takie przedmioty jak lalki, wyroby z drewna czy ręcznie robioną biżuterię z bursztynu.

“Jutra może nie być” pierwsza książka Gargaś

Gabriela Gargaś zaczęła pisać w trakcie przebywania na zwolnieniu lekarskim, “dla zabicia czasu”. Jej debiutancka powieść “Jutra może nie być” ukazała się w 2011 roku. Opowiada ona historię Kingi, kobiety zdolnej zarówno do wielkiej miłości, jak i ognistej nienawiści. Gotowej odejść i zadać ból, a równocześnie ciągle poszukującej swojego miejsca na ziemi. Kinga rozstaje się z narzeczonym, gdy na portalu randkowym spotyka tajemniczego M. Niewinny flirt z żonatym mężczyzną przekształca się w gorący romans. “Jutra może nie być” próbuje odpowiedzieć na wiele pytań - czy prawdą jest, że niektóre osoby spotykają się za wcześnie, a inne za późno? Czy jest możliwym, żeby wielkie uczucie przetrwało wbrew wszystkiemu? Czy prawdziwa miłość potrafi wszystko wybaczyć? “Jutra może nie być” to historia takiej właśnie wielkiej miłości, która odnalazła się dopiero po latach. To opowieść o wielkich namiętnościach i jeszcze większych oczekiwaniach, stracie, cierpieniu, a nade wszystko o odwadze i dążeniu do spełnienia własnych marzeń oraz pragnień.

“Wieczór taki jak ten”

Spod pióra Gabrieli Gargaś wyszła także seria powieści o Michalinie. Na trylogię składają się tytuły: “Wieczór taki jak ten”, “Lato utkane z marzeń” oraz “Magia grudniowej nocy”. W pierwszym tomie poznajemy główną bohaterkę, Michalinę. Dziewczyna ma 27 lat i mieszka w górach wraz młodszym bratem, którego wychowuje. Wspiera ich babcia Zosia, właścicielka cukierni “Cynamonowe serca”. By podreperować domowy budżet, Michalina idzie za radą babci i postanawia na czas Bożego Narodzenia wynająć pokoje dla gości. Na jej ofertę przystają tylko cztery osoby: starsza pani, która pragnie odzyskać utracone wspomnienia, ekscentryczny rozwodnik, który najchętniej zapomniałby o istnieniu Świąt, oraz tajemnicza pani doktor z córką. W sam dzień Wigilii do domu Michaliny puka jednak jeszcze jeden gość, który wywraca jej uporządkowane życie do góry nogami. Pełen świątecznego ciepła i magii “Wieczór taki jak ten” otwiera cykl skupiający się na historii Michaliny. W “Lecie utkanym z marzeń” spotykamy ją w Różanym Pensjonacie, gdzie w Bieszczadach Michalina przebywa w najcieplejszych miesiącach roku. Jej serce tęskni za poznanym w zimie mężczyzną, ale widują się zdecydowanie za rzadko, co wystawia ich uczucie na próbę. W dodatku na horyzoncie pojawia się Przemek, próbujący podbić jej serce. Z kolei w “Magii grudniowej nocy” powracamy do atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, tym razem wciąż w bieszczadzkim miasteczku. Michalina już niedługo zostanie mamą - szczęście zakłóca jej jedynie niepokój o to, że będzie musiała wychowywać swoje dziecko sama. Czy Przemek wybaczy jej dawne błędy i będą mogli stworzyć kochającą się rodzinę? Z kolei babcia Zosia niemal nieustannie piecze pierniczki, makowce i serniki, bo zamówień spłynęło jeszcze więcej niż rok wcześniej. Nieszczęśliwy wypadek sprawi, że nie będzie mogła samodzielnie ich dokończyć - na szczęście znajdzie się ktoś do pomocy…

“Luna” i inne powieści Gabrieli Gargaś

W dorobku pisarskim Gabrieli Gargaś znajdziemy również takie tytuły jak: “Pośród żółtych płatków róż”, “Tylko Ty”, “Dzień kobiet”, Kiedyś się odnajdziemy” czy “Zostań moim aniołem”. Warto wspomnieć, że jest ona także autorką książek dla dzieci o Eryku i Meli, które pomagają najmłodszym czytelnikom poznać świat. Wśród najnowszych pozycji autorstwa Gargaś znajduje się “Luna”. Jej tytułowa bohaterka nie uznaje półśrodków. Gdy kocha, to na całego. Gdy się śmieje, cały świat śmieje się wraz z nią. Choć nie opuszcza jej wspomnienie przeszłości, wierzy, że jest w stanie je zagłuszyć i ciągle pędzić do przodu. Z kolei Daniel, tajemniczy samotnik, nie wie, co to strach - w swoim zawodzie nie może pozwolić sobie na chwilę zawahania ani słabości. Połączy ich gorący romans, dzięki któremu Daniel pozna siłę miłości. Rozdzielą ich jednak nie tylko setki kilometrów, ale także inny nieustępliwy mężczyzna, który potrafi i zamierza walczyć o swoje. Czy intensywny, choć krótki związek Daniela i Luny przetrwa wszystkie próby?

Jeśli szukasz podobnych romantycznych historii pełnych emocji, namiętności i spontanicznych wyborów, znajdziesz je na Woblinku. Wybierz najlepszą dla siebie formę - książkę papierową, ebooka lub audiobooka.

Źródło zdjęcia: czwartastrona.pl

Co znajdziesz w kategorii: Kultura, Sztuka, Design

W kategorii „Kultura / Sztuka / Design” znajdują się książki, podręczniki, monografie, albumy i reportaże poświęcone głównie filmowi, teatrowi i innym ciekawym elementom kultury. Wśród książek i e-booków z tej kategorii znajdują się wywiady z aktorami, reżyserami, pisarzami i projektantami, zapiski z ich podróży, pamiętniki i wspomnienia. Punktem łączącym wszystkie pozycje są szeroko pojęte kultura i sztuka. Dlatego znajdą tutaj coś dla siebie zarówno fani malarstwa, sztuk wizualnych, teorii kultury, jak i miłośnicy książek ogólnie podejmujących tematykę twórczości artystycznej. Z pozycji dotyczących kina warto wyróżnić książki wydawnictwa słowo/obraz terytoria poświęcone różnym gatunkom i zagadnieniom filmowym – między innymi „Kino bezpośrednie”, „Seks na ekranie”, „Polska szkoła animacji”, „Historia myśli filmowej”, „Kino włoskie”, „Kino nieme” itp. Interesujące książki proponuje także Instytut Studiów nad Sztuką Świata, pod którego szyldem ukazały się między innymi publikacje o historii Japonii, malarstwie Luciana Freuda, sztuce ubioru, Oriencie, średniowieczu czy rzeźbie. Z kolei tematykę okołoliteracką podejmuje krakowska Korporacja Ha!art, dzięki której czytelnicy mogą poznać „Życie literackie w Krakowie”, „Krótką historię kuratorstwa”, „Literaturę polską po 1989 roku w świetle teorii Pierre'a Bourdieu” czy „Nowe formy opowieści”. Jednym z czołowych wydawców specjalizujących się w książkach o designie jest inne krakowskie wydawnictwo – Karakter. Pod ich szyldem ukazały się między innymi książki o polskiej sztuce krytycznej, Bauhausie, polskiej szkole ilustracji, architekturze czy projektowaniu oraz o tym, jak uczyć designu.