Heather Morris Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Heather Morris Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Heather Morris pochodzi z niewielkiej miejscowości w Nowej Zelandii. W 1996 roku rozpoczęła kurs scenariopisarstwa na Australian College of Journalism. Jest autorką bestsellerowej powieści „Tatuażysta z Auschwitz”, która powstała dzięki przyjaźni pisarki z Lale Sokołowem. Napisała też kontynuację tej książki pt. „Podróż Cilki”.

Przyjaźń z Lale Sokołowem

W 2003 roku Heather Morris poznała Lale Sokołowa, byłego więźnia obozu koncentracyjnego w Auschwitz, do którego mężczyzna trafił w 1942 roku. Udało mu się uciec z obozu kilka dni przed wyzwoleniem go przez Armię Czerwoną w styczniu 1945 roku. Sokołow został oddelegowany do tatuowania numerów na rękach nowo przybyłych więźniów. Jedną z tatuowanych przez niego kobiet była Gisela „Gita” Furman, która po wojnie została jego żoną. Sokołow aż do jej śmierci nikomu nie opowiadał o tym, czym zajmował się w obozie, z obawy, że zostanie oskarżony o współpracę z nazistami. Jego historii wysłuchała Heather Morris, a następnie na jej podstawie napisała swoją powieść „Tatuażysta z Auschwitz”.

W 2021 roku światło ujrzała kolejna książka Morris związana z postacią tatuażysty z Auschwitz. To „Opowieść o nadziei”, w której autorka pisze o tym, jak poznała Lalego Sokołowa oraz kiedy zaufali sobie na tyle, aby mężczyzna opowiedział jej o swojej przeszłości i zwierzył się z tego, o czym milczał od czasu zakończenia II wojny światowej. W „Opowieści o nadziei” Heather Morris opowiada również o swojej historii, pełnej miłości relacji z dziadkami, ucieczce z domu i skomplikowanych kontaktach z matką.

Podróż Cilki - bestsellerowa książka Heather Morris

W 2020 roku ukazała się „Podróż Cilki” – kontynuacja bestsellera „Tatuażysta z Auschwitz”. Tym razem Heather Morris opowiada historię dziewiętnastoletniej Cilki Klein. Po blisko trzech latach zniewolenia Cilka z entuzjazmem witała wkraczających do obozu żołnierzy Armii Czerwonej. Podobnie jak reszta ocalałych więźniów liczyła na koniec koszmaru. Niestety komunistyczna władza oskarżyła dziewczynę o współpracę z nazistami i skazała ją na piętnastoletni pobyt w łagrze na Syberii. „Podróż Cilki” to historia losów młodziutkiej dziewczyny, którą Lale Sokołow nazywał jedną z najdzielniejszych osób, jakie spotkał. Tytułowa bohaterka pojawia się w „Tatuażyście z Auschwitz” jako postać epizodyczna. Sokołow w rozmowie z Heather Morris poprosił pisarkę, by ta opisała losy Cilki.

„Trzy siostry” – zakończenie trylogii rozpoczętej „Tatuażystą z Auschwitz

„Trzy siostry” to najnowsza książka Heather Morris, a także zakończenie bestsellerowej trylogii zapoczątkowanej „Tatuażystą z Auschwitz”. W dzieciństwie Cibi, Magda i Livi obiecują ojcu, że zostaną razem bez względu na okoliczności. Lata później, podczas wojny, naziści wywożą nastoletnią Livi do Auschwitz. Cibi wyrusza za nią – chce ją ochronić lub umrzeć razem z nią. Wkrótce dołącza do nich Magda. Siostry składają sobie obietnicę, że przeżyją koszmar obozu. Tak rozpoczyna się ich walka o przetrwanie. Po opuszczeniu bram Auschwitz będą musiały przetrwać marsz śmierci, by trafić do ojczyzny pod rządami komunistów. Chcąc rozpocząć wszystko od nowa wyruszają w podróż do Izraela.

Ebooki, audiobooki i książki papierowe Heather Morris dostępne są w księgarni internetowej Woblink!

Co znajdziesz w kategorii: Książki o nowożytności

Historia nowożytna to okres w dziejach, który nastąpił po średniowieczu, a więc w XV wieku, i trwał aż do początku wieku XIX. Nowożytność dzieli się na cztery okresy: renesans, barok, oświecenie i romantyzm, dlatego kategoria „Historia nowożytna” jest bardzo obszerna. Należą do niej książki opisujące wydarzenia historyczne, przemiany kulturowe, polityczne i ideologiczne. W kategorii „Historia nowożytna” znajdziemy wiele książek napisanych przez Normana Daviesa, jednego z najbardziej znanych w Polsce historyków. Davis to autor posiadający polskie i brytyjskie obywatelstwo, ale pochodzący z Walii. Napisał wiele książek historycznych dotyczących Europy Środkowej i Wschodniej, głównie Polski. W księgarni internetowej Woblink.com odnaleźć możemy takie książki Daviesa jak „Boże igrzysko. Historia Polski”, pozycję przez większość historyków uznaną za jedną z najlepszych książek o dziejach naszego kraju, „Serce Europy” – książkę, w której Davies przeciwstawia się utartym schematom i przedstawia historię Polski od czasów najnowszych do epok najbardziej w czasie odległych, czy „Zaginione królestwa”, w których przeczytać możemy o nieznanej historii Europy. Warto sięgnąć także po biografie i poznać bliżej takie postaci jak laureat literackiego Nobla Henryk Sienkiewicz („Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy” Kamila Kartasińskiego), niezrównany francuski dowódca Napoleon Bonaparte („Napoleon na ziemiach polskich. Przewodnik historyczny” Jakuba Hermanowicza), inicjator reformacji Marcin Luter („Marcin Luter. Prorok i buntownik” Lyndal Roper). Znajdują się tu również książki, które w centrum zainteresowania stawiają życie kobiet. Wśród nich są „Damy złotego wieku” Kamila Janickiego czy „Kobiety niepokorne. Reformatorki – buntowniczki – rewolucjonistki. Herstorie” Izabeli Desperak i Ingi Kuźmy. W tej kategorii mieszczą się też książki poświęcone historii seksualności – „W łożu z Tudorami. Intymne życie dynastii” Amy Licence oraz „Kochanki, bastardzi, oszuści. Nieprawe łoża królów Polski: XVI–XVIII wiek” Marka Telera.