Heather Morris Marketing, Zarządzanie, Finanse - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Heather Morris Marketing, Zarządzanie, Finanse - książki, ebooki i audiobooki

Heather Morris pochodzi z niewielkiej miejscowości w Nowej Zelandii. W 1996 roku rozpoczęła kurs scenariopisarstwa na Australian College of Journalism. Jest autorką bestsellerowej powieści „Tatuażysta z Auschwitz”, która powstała dzięki przyjaźni pisarki z Lale Sokołowem. Napisała też kontynuację tej książki pt. „Podróż Cilki”.

Przyjaźń z Lale Sokołowem

W 2003 roku Heather Morris poznała Lale Sokołowa, byłego więźnia obozu koncentracyjnego w Auschwitz, do którego mężczyzna trafił w 1942 roku. Udało mu się uciec z obozu kilka dni przed wyzwoleniem go przez Armię Czerwoną w styczniu 1945 roku. Sokołow został oddelegowany do tatuowania numerów na rękach nowo przybyłych więźniów. Jedną z tatuowanych przez niego kobiet była Gisela „Gita” Furman, która po wojnie została jego żoną. Sokołow aż do jej śmierci nikomu nie opowiadał o tym, czym zajmował się w obozie, z obawy, że zostanie oskarżony o współpracę z nazistami. Jego historii wysłuchała Heather Morris, a następnie na jej podstawie napisała swoją powieść „Tatuażysta z Auschwitz”.

W 2021 roku światło ujrzała kolejna książka Morris związana z postacią tatuażysty z Auschwitz. To „Opowieść o nadziei”, w której autorka pisze o tym, jak poznała Lalego Sokołowa oraz kiedy zaufali sobie na tyle, aby mężczyzna opowiedział jej o swojej przeszłości i zwierzył się z tego, o czym milczał od czasu zakończenia II wojny światowej. W „Opowieści o nadziei” Heather Morris opowiada również o swojej historii, pełnej miłości relacji z dziadkami, ucieczce z domu i skomplikowanych kontaktach z matką.

Podróż Cilki - bestsellerowa książka Heather Morris

W 2020 roku ukazała się „Podróż Cilki” – kontynuacja bestsellera „Tatuażysta z Auschwitz”. Tym razem Heather Morris opowiada historię dziewiętnastoletniej Cilki Klein. Po blisko trzech latach zniewolenia Cilka z entuzjazmem witała wkraczających do obozu żołnierzy Armii Czerwonej. Podobnie jak reszta ocalałych więźniów liczyła na koniec koszmaru. Niestety komunistyczna władza oskarżyła dziewczynę o współpracę z nazistami i skazała ją na piętnastoletni pobyt w łagrze na Syberii. „Podróż Cilki” to historia losów młodziutkiej dziewczyny, którą Lale Sokołow nazywał jedną z najdzielniejszych osób, jakie spotkał. Tytułowa bohaterka pojawia się w „Tatuażyście z Auschwitz” jako postać epizodyczna. Sokołow w rozmowie z Heather Morris poprosił pisarkę, by ta opisała losy Cilki.

„Trzy siostry” – zakończenie trylogii rozpoczętej „Tatuażystą z Auschwitz

„Trzy siostry” to najnowsza książka Heather Morris, a także zakończenie bestsellerowej trylogii zapoczątkowanej „Tatuażystą z Auschwitz”. W dzieciństwie Cibi, Magda i Livi obiecują ojcu, że zostaną razem bez względu na okoliczności. Lata później, podczas wojny, naziści wywożą nastoletnią Livi do Auschwitz. Cibi wyrusza za nią – chce ją ochronić lub umrzeć razem z nią. Wkrótce dołącza do nich Magda. Siostry składają sobie obietnicę, że przeżyją koszmar obozu. Tak rozpoczyna się ich walka o przetrwanie. Po opuszczeniu bram Auschwitz będą musiały przetrwać marsz śmierci, by trafić do ojczyzny pod rządami komunistów. Chcąc rozpocząć wszystko od nowa wyruszają w podróż do Izraela.

Ebooki, audiobooki i książki papierowe Heather Morris dostępne są w księgarni internetowej Woblink!

Co znajdziesz w kategorii: Marketing, Zarządzanie, Finanse

W kategorii „Marketing / Zarządzanie / Finanse” znajdują się pozycje z zakresu działalności gospodarczej i wszystkiego, co z nią związane – książki o przedsiębiorczości, zarządzaniu zasobami ludzkimi, marketingu, e-marketingu, handlu, organizacji procesów polegających na wytwarzaniu dóbr i usług, ekonomii, kierowaniu biznesem. Znaleźć tu również można pozycje poświęcone osiąganiu celów, finansom, strategiom oraz psychologii i kulturze w biznesie. Literatura biznesowa umożliwia poznanie, a także lepsze rozumienie skomplikowanych mechanizmów rządzących rynkiem i gospodarką. Pomoże również odświeżyć wiedzę dotyczącą tworzenia modeli organizacyjnych czy pracy z klientem. Najnowsze książki biznesowe dają możliwość unikania przestarzałego i zawodnego modelu kierowania zespołem – pozwalają na zastosowanie najkorzystniejszych dla obu stron zabiegów. Pozycje z tej kategorii pomogą również odświeżyć analityczne myślenie, a przez to przyczynią się do powstania wielu nowych, świeżych pomysłów. W kategorii „Marketing / Zarządzanie / Finanse” w serwisie Woblink.com znajdują się pozycje poświęcone marketingowi („Content. Elementarna cząstka marketingu” Rebecci Lieb i Jaimy Szymański), ekonomii („Ekonomia. Instrukcja obsługi” Ha-Joona Changa) czy też przedsiębiorczości („Mit przedsiębiorczości” Michaela E. Gerbera). Wiele z oferowanych przez platformę Woblink.com pozycji to poradniki poświęcone tworzeniu zaangażowanej, a przez to bardziej efektywnej w swoich działaniach grupy pracowników („Sensotwórczość. 7 sposobów tworzenia wartości w zespole i organizacji” Joanny Heidtman i Piotra Piaseckiego, „Nie narzekaj! Pozytywne sposoby pozbycia się negatywnej energii w pracy” Jona Gordona), poradniki o tym, jak być dobrym negocjatorem („Jak wygrać każde negocjacje. Nie podnosząc głosu, nie tracąc zimnej krwi i nie wybuchając gniewem” Roberta Mayera) czy też książki na temat strategii zarządzania czasem i technik zwiększania produktywności („Esencjalista” Grega McKeowna).