Iza Michalewicz Dom, Wnętrze, Ogród - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Iza Michalewicz Dom, Wnętrze, Ogród - książki, ebooki i audiobooki

Iza Michalewicz to polska reporterka, dziennikarka, pisarka. Jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Ponadto ukończyła studia podyplomowe z zakresu dziennikarstwa na wydziale nauk politycznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Pod koniec lat 90. pracowała jako freelancer w „Gazecie Wrocławskiej” i „Słowie Polskim”. Michalewicz pisała głównie na temat kultury. W prasie ukazało się wiele jej recenzji teatralnych, filmowych i wywiadów. W latach 2000-2005 rozpoczęła współpracę z kilkoma miesięcznikami i tygodnikami. Publikowała m.in w „Marie Claire”, „Zwierciadle”, „Przekroju”, „Stolicy” oraz w Dużym Formacie „Gazety Wyborczej”. Największy przełom w jej karierze nastąpił w 2006 roku. Iza Michalewicz dołączyła do redakcji „Newsweek Polska”, gdzie zajęła się pisaniem reportaży społecznych. W kolejnych latach pracowała jeszcze dla „Polska The Times”, gdzie publikowała teksty w piątkowym magazynie reporterów, a w 2008 roku nawiązała współpracę z „Polityką”. W 2011 roku związała się z Dużym Formatem, gdzie do dziś ukazują się jej reportaże. Iza Michalewicz jest autorką lub współautorką sześciu książek – „Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia”, „Życie to za mało”, „Rozpoznani. Powstanie warszawskie”, „Pytania, których się nie zadaje. 12 reporterów. 12 ważnych odpowiedzi”, „Odwaga jest kobietą” oraz „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X”.

Izabela Michalewicz - autorka biografii Violetty Villas

Iza Michalewicz debiutowała w 2011 roku. Wówczas ukazała się jej pierwsza książka, napisana wspólnie z Jerzym Danilewiczem. Mowa o biografii Violetty Villas pt. „Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia”. To portret kobiety, która w ponurych czasach PRL-u jawiła się niczym malowany ptak. W latach 60. ubiegłego wieku stała się na blisko dwie dekady jedną z największych muzycznych ikon w kraju i znakomitym towarem eksportowym. Choć była często krytykowana za swój styl bycia, to jej głos przyćmiewał wszystko dookoła. Przez kilkanaście lat regularnie występowała, grała w filmach, musicalach i teatrach. Wystąpiła między innymi w paryskiej Olimpii oraz prestiżowej Carnegie Hall w Nowym Jorku. Kilka sezonów spędziła jako gwiazda rewii w Casino de Paris w Las Vegas. Michalewicz i Danilewicz, kreśląc portret Violetty Villas, starają się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak to możliwe, by gwiazda tego formatu, stoczyła się na samo dno. Villas spędziła starość w ubóstwie, wśród kilkudziesięciu zaniedbanych psów, wyobcowana, na dodatek w niekomfortowej i niezdrowej aurze sensacji.

Powstanie warszawskie. Rozpoznani

W 2014 roku ukazał się zbiór reportaży Izy Michalewicz. „Życie to za mało” to zestawienie tekstów z dziesięciu lat pracy reporterskiej autorki. W tym samym roku, nakładem Wydawnictwa Agora, ukazała się książka napisana wspólnie z Maciejem Piwowarczukiem pt. „Rozpoznani. Powstanie warszawskie”. To książka poświęcona do niedawna nieznanym uczestnikom powstania warszawskiego. Dzięki odkrytym i odrestaurowanym kadrom z powstańczej kroniki filmowej udało się ustalić tożsamość setek ludzi, którzy brali udział w narodowym zrywie. Ich nazwiska i życiorysy udało się poznać dzięki akcji „Rozpoznaj” zorganizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Twarze wielu z bohaterów akcji można zobaczyć w „Powstaniu Warszawskim” – eksperymentalnym filmie zmontowanym z fragmentów zachowanych z sierpnia 1944 roku. W swojej książce Iza Michalewicz i Maciej Piwowarczuk opowiadają o przedwojennych, wojennych i powojennych losach tych ludzi.

Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X

W 2012 roku, obok 11 innych reporterów, Iza Michalewicz wzięła udział w wyjątkowym projekcie. Nakładem Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani” ukazała się książka „Pytania, których się nie zadaje. 12 reporterów. 12 ważnych odpowiedzi”. Motywem przewodnim reportaży jest zespół Downa. Książka została wzbogacona o fotografie Anny Bedyńskiej.

W 2014 roku nakładem wydawnictwa PWN ukazała się książka pt. „Odwaga jest kobietą”. To kolejny wyjątkowy projekt, do którego dołączyła Michalewicz. Tym razem dwanaście reporterek pisze o wyjątkowej kobiecej odwadze. Oprócz Michalewicz w projekcie wzięły udział Joanna Cieśla, Iza Klementowska, Joanna Podgórska, Renata Radłowska, Kamila Sypniewska, Marta Szarejko, Sylwia Szwed, Anna Wiatr, Ewa Winnicka, Joanna Wojciechowska, Ewa Wołkanowska, Joanna Woźniczko-Czeczott. W 2018 roku premierę miała kolejna publikacja Izy Michalewicz pt. „Zbrodnie prawie doskonałe”. To książka, w której autorka pisze o sprawach, nad którymi pracuje specjalna jednostka polskiego Archiwum X. Gdy policja i sąd bez skutku szukają winnych potwornych zbrodni i rozkładają ręce, do gry wchodzą Funkcjonariusze z Archiwum X. To oni zajmują się badaniem nieustalonych przyczyn głośnych zbrodni, głównie morderstw. Archiwum X stanowi ostatnią deskę ratunku dla bliskich ofiar, którzy chcą dowiedzieć się, kto popełnił zbrodnię. Rozwiązanie sprawy może im przynieść upragniony spokój, bowiem wiele rodzin żyje w strachu i niepewności, że sprawca zbrodni dalej chodzi na wolności.

Niedawno rozwikłana sprawa grasującego w Krakowie „Skóry”, morderstwa byłego premiera Jaroszewicza, podejrzanego samobójstwa w Łodzi – to tylko część zbrodni, o których można przeczytać w książce Izy Michalewicz. Uznana reporterka, laureatka nagrody Grand Press dociera do akt sądowych, rozmawia z policjantami, agentami, świadkami wydarzeń oraz rodzinami ofiar. W swoich tekstach opisuje zbrodnie, szuka odpowiedzi na pytania dotyczące motywów zbrodniarzy oraz sensowności kary, istoty zbrodni i warunków popełniania przestępstw.

Zbrodnie prawie doskonałe” to lektura idealna dla wszystkich miłośników kryminałów. Michalewicz opisuje bowiem prawdziwe sprawy, których wymyślenia nie powstydziłby się najlepszy pisarz kryminałów. To mrożące krew w żyłach opowieści o potwornych zbrodniach. Jednocześnie to niosąca nadzieję książka, która pokazuje, że czasem warto walczyć o sprawiedliwość, a także opowieść, która odkrywa kulisy karkołomnej pracy Archiwum X.

Nagrody za pracę dziennikarską i reporterską dla Izy Michalewicz

Za swoją pracę dziennikarską i reporterską Iza Michalewicz była wielokrotnie wyróżniana. W 2011 roku otrzymała nagrodę Grand Press za reportaż „Jolanta i ogień”, który ukazał się w Dużym Formacie. Była to poruszająca opowieść o Jolancie Brzeskiej, kobiecie która stała się symbolem ofiar eksmisji dokonywanych przez bezdusznych zarządców kamienic. Michalewicz była nominowana do Grand Press jeszcze w 2012 i 2013 roku. W 2014 reporterka otrzymała kolejną nagrodę, tym razem Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich uhonorowało ją za tekst „Zakochaj się w Warszawie”, który ukazał się na łamach Dużego Formatu.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Izy Michalewicz znajdziecie w formie ebooka oraz książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Dom, Wnętrze, Ogród

Nie ma chyba osoby, która przynajmniej raz w życiu nie doświadczyłaby radości i spokoju, jakie niesie kontakt z naturą. Cudownie jest móc zaaranżować swoją przestrzeń – zarówno w domu, jak i w ogrodzie – zgodnie z własnymi potrzebami i gustami. Niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na własny, idealny ogród - to jednak wcale nie oznacza, że wiedza na temat pielęgnacji różnych gatunków roślin zupełnie się Wam nie przyda! Rośliny doniczkowe mogą zagościć wszędzie, wystarczy tylko odpowiednio się nimi zająć. Na Woblink znajdziecie wiele praktycznych poradników na temat uprawy roślin domowych.

Szczególnie polecamy książkę "Ogród w pojemnikach. Poradnik pielęgnacji, zasady komponowania, katalog roślin na taras i balkon" Hanny Wypych i Ireny Przydróżnej. Dzięki niej i wielu innym książkom, ebookom oraz audiobookom o domu i roślinach Wasze otoczenie zmieni się nie do poznania! Dodatkowo, Katarzyna Bellingham wyjawi Wam "Tajemnice angielskiego ogrodu", a bogato ilustrowany poradnik "365 dni w ogrodzie i na działce" pozwoli spędzić niezapomniany rok w zielonym świecie.

Najlepsze książki ogrodnicze

Nawet malutki skrawek ziemi czy niewielka doniczka mogą stać się zaczątkiem idealnego ogrodu, na miarę naszych możliwości. Uprawa roślin wcale nie jest taka trudna, jeśli tylko wie się, z czym mamy do czynienia. A wiedza ogrodnicza jest przecież na wyciągnięcie ręki! Na Woblink czeka na Was wiele książek napisanych przez pasjonatów, profesjonalistów i miłośników roślin, dzięki którym rośliny ozdobne, doniczkowe czy nawet rośliny jednoroczne nie będą miały przed Wami tajemnic!

Jeśli zastanawiacie się nad stworzeniem szklarni na swoim terenie, sięgnijcie po poradnik „Szklarnia w ogrodzie miesiąc po miesiącu” autorstwa Jorna Pinskiego. Ten doświadczony ekspert ogrodnictwa szklarniowego rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości i przedstawi skuteczne sposoby uprawy. Już niedługo Wasz zielony kącik w domu może zamienić się w prawdziwą dżunglę! Z kolei książka „Permakultura w ogrodzie. Miesiąc po miesiącu” autorstwa Damiena Dekarza krok po kroku podpowie, jak najlepiej dbać o ogród w rytmie mijających miesięcy. Natomiast Danuta Młoźniak podzieli się z Wami swoimi sekretami projektowania rabat oraz pomoże przejść „Od chwastowiska do Ogrodowiska”. Podpowie także, „Jak stworzyć niezwykły warzywnik”. Odkryjcie radość z uprawy roślin i stwórzcie swoje zielone królestwo!

Wyjątkowa aranżacja wnętrz

Uprawa ogrodu to jedno - aranżacja wnętrza, które otacza to zupełnie inna historia. Nie musicie być architektami wnętrz, by wprowadzać zmiany w swoim domu. Doskonałym rozwiązaniem może być odrestaurowanie starych mebli. W tym zadaniu z pewnością pomoże Wam książka „Meble od nowa. Domowe renowacje” autorstwa Małgorzaty Budzich. Znajdziecie w niej praktyczne porady dotyczące odnawiania starych mebli, dzięki którym nadacie im unikalny charakter. Jakie narzędzia będą Wam potrzebne? Czy tapicerowanie rzeczywiście jest tak skomplikowane? A może zastanawiacie się, jak wykorzystać orzechy włoskie, by odświeżyć blat? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie właśnie w tej wyjątkowej książce! Jeśli natomiast interesuje Was, jak połączyć troskę o naszą planetę z codziennym życiem i wyborami, nie możecie przegapić lektury „Dom w zgodzie z naturą. Żyj prosto, zdrowo i ekologicznie” autorstwa Christine Liu. Warto zadbać zarówno o siebie, jak i o naszą planetę!

Piękny ogród na wyciągnięcie ręki

Dbanie o zielone otoczenie to nie tylko kwestia estetyczna czy wynik naszej pasji - to również zagadnienie ekologiczne, a nawet niekiedy duchowe. Z całego serca polecamy "Ogrodowe przebudzenie. W trosce o Ziemię i nas samych" Mary Reynolds. To wyjątkowe połączenie praktycznego poradnika o ogrodowym designie i inspirującego duchowego przewodnika o tym, jak odzyskać utraconą więź z naturą. Fachowa wiedza ogrodnicza łączy się tutaj z dawnymi rytuałami, intuicją oraz wsłuchiwaniem się w potrzeby samej ziemi.

Wszystkim poszukującym płynącej z przyrody radości polecamy książkę "Rok w ogrodzie" Dana Pearsona, cenionego brytyjskiego architekta krajobrazu i wielkiego miłośnika ogrodnictwa. Czerpcie z jego zaraźliwego entuzjazmu oraz ogromnej wiedzy, która pozwoli Wam jeszcze bardziej docenić radość pracy w ogrodzie oraz dostrzec piękno zmieniającego się, w rytmie pór roku, otoczenia. Nawet kilka doniczek na parapecie okna w Waszym mieszkaniu może na nowo odkryć przed Wami uroki natury!

Inną wartą uwagi książką jest „Dziki ogród” autorstwa Łukasza Łuczaja. To wielka pochwała bioróżnorodności i napisany z perspektywy praktyka pionierski na polskim rynku poradnik omawiający tą ważną kwestię. Te i wiele innych dzieł na temat uprawy roślin znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).