Iza Michalewicz Moda i styl - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Iza Michalewicz Moda i styl - książki, ebooki i audiobooki

Iza Michalewicz to polska reporterka, dziennikarka, pisarka. Jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Ponadto ukończyła studia podyplomowe z zakresu dziennikarstwa na wydziale nauk politycznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Pod koniec lat 90. pracowała jako freelancer w „Gazecie Wrocławskiej” i „Słowie Polskim”. Michalewicz pisała głównie na temat kultury. W prasie ukazało się wiele jej recenzji teatralnych, filmowych i wywiadów. W latach 2000-2005 rozpoczęła współpracę z kilkoma miesięcznikami i tygodnikami. Publikowała m.in w „Marie Claire”, „Zwierciadle”, „Przekroju”, „Stolicy” oraz w Dużym Formacie „Gazety Wyborczej”. Największy przełom w jej karierze nastąpił w 2006 roku. Iza Michalewicz dołączyła do redakcji „Newsweek Polska”, gdzie zajęła się pisaniem reportaży społecznych. W kolejnych latach pracowała jeszcze dla „Polska The Times”, gdzie publikowała teksty w piątkowym magazynie reporterów, a w 2008 roku nawiązała współpracę z „Polityką”. W 2011 roku związała się z Dużym Formatem, gdzie do dziś ukazują się jej reportaże. Iza Michalewicz jest autorką lub współautorką sześciu książek – „Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia”, „Życie to za mało”, „Rozpoznani. Powstanie warszawskie”, „Pytania, których się nie zadaje. 12 reporterów. 12 ważnych odpowiedzi”, „Odwaga jest kobietą” oraz „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X”.

Izabela Michalewicz - autorka biografii Violetty Villas

Iza Michalewicz debiutowała w 2011 roku. Wówczas ukazała się jej pierwsza książka, napisana wspólnie z Jerzym Danilewiczem. Mowa o biografii Violetty Villas pt. „Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia”. To portret kobiety, która w ponurych czasach PRL-u jawiła się niczym malowany ptak. W latach 60. ubiegłego wieku stała się na blisko dwie dekady jedną z największych muzycznych ikon w kraju i znakomitym towarem eksportowym. Choć była często krytykowana za swój styl bycia, to jej głos przyćmiewał wszystko dookoła. Przez kilkanaście lat regularnie występowała, grała w filmach, musicalach i teatrach. Wystąpiła między innymi w paryskiej Olimpii oraz prestiżowej Carnegie Hall w Nowym Jorku. Kilka sezonów spędziła jako gwiazda rewii w Casino de Paris w Las Vegas. Michalewicz i Danilewicz, kreśląc portret Violetty Villas, starają się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak to możliwe, by gwiazda tego formatu, stoczyła się na samo dno. Villas spędziła starość w ubóstwie, wśród kilkudziesięciu zaniedbanych psów, wyobcowana, na dodatek w niekomfortowej i niezdrowej aurze sensacji.

Powstanie warszawskie. Rozpoznani

W 2014 roku ukazał się zbiór reportaży Izy Michalewicz. „Życie to za mało” to zestawienie tekstów z dziesięciu lat pracy reporterskiej autorki. W tym samym roku, nakładem Wydawnictwa Agora, ukazała się książka napisana wspólnie z Maciejem Piwowarczukiem pt. „Rozpoznani. Powstanie warszawskie”. To książka poświęcona do niedawna nieznanym uczestnikom powstania warszawskiego. Dzięki odkrytym i odrestaurowanym kadrom z powstańczej kroniki filmowej udało się ustalić tożsamość setek ludzi, którzy brali udział w narodowym zrywie. Ich nazwiska i życiorysy udało się poznać dzięki akcji „Rozpoznaj” zorganizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Twarze wielu z bohaterów akcji można zobaczyć w „Powstaniu Warszawskim” – eksperymentalnym filmie zmontowanym z fragmentów zachowanych z sierpnia 1944 roku. W swojej książce Iza Michalewicz i Maciej Piwowarczuk opowiadają o przedwojennych, wojennych i powojennych losach tych ludzi.

Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X

W 2012 roku, obok 11 innych reporterów, Iza Michalewicz wzięła udział w wyjątkowym projekcie. Nakładem Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani” ukazała się książka „Pytania, których się nie zadaje. 12 reporterów. 12 ważnych odpowiedzi”. Motywem przewodnim reportaży jest zespół Downa. Książka została wzbogacona o fotografie Anny Bedyńskiej.

W 2014 roku nakładem wydawnictwa PWN ukazała się książka pt. „Odwaga jest kobietą”. To kolejny wyjątkowy projekt, do którego dołączyła Michalewicz. Tym razem dwanaście reporterek pisze o wyjątkowej kobiecej odwadze. Oprócz Michalewicz w projekcie wzięły udział Joanna Cieśla, Iza Klementowska, Joanna Podgórska, Renata Radłowska, Kamila Sypniewska, Marta Szarejko, Sylwia Szwed, Anna Wiatr, Ewa Winnicka, Joanna Wojciechowska, Ewa Wołkanowska, Joanna Woźniczko-Czeczott. W 2018 roku premierę miała kolejna publikacja Izy Michalewicz pt. „Zbrodnie prawie doskonałe”. To książka, w której autorka pisze o sprawach, nad którymi pracuje specjalna jednostka polskiego Archiwum X. Gdy policja i sąd bez skutku szukają winnych potwornych zbrodni i rozkładają ręce, do gry wchodzą Funkcjonariusze z Archiwum X. To oni zajmują się badaniem nieustalonych przyczyn głośnych zbrodni, głównie morderstw. Archiwum X stanowi ostatnią deskę ratunku dla bliskich ofiar, którzy chcą dowiedzieć się, kto popełnił zbrodnię. Rozwiązanie sprawy może im przynieść upragniony spokój, bowiem wiele rodzin żyje w strachu i niepewności, że sprawca zbrodni dalej chodzi na wolności.

Niedawno rozwikłana sprawa grasującego w Krakowie „Skóry”, morderstwa byłego premiera Jaroszewicza, podejrzanego samobójstwa w Łodzi – to tylko część zbrodni, o których można przeczytać w książce Izy Michalewicz. Uznana reporterka, laureatka nagrody Grand Press dociera do akt sądowych, rozmawia z policjantami, agentami, świadkami wydarzeń oraz rodzinami ofiar. W swoich tekstach opisuje zbrodnie, szuka odpowiedzi na pytania dotyczące motywów zbrodniarzy oraz sensowności kary, istoty zbrodni i warunków popełniania przestępstw.

Zbrodnie prawie doskonałe” to lektura idealna dla wszystkich miłośników kryminałów. Michalewicz opisuje bowiem prawdziwe sprawy, których wymyślenia nie powstydziłby się najlepszy pisarz kryminałów. To mrożące krew w żyłach opowieści o potwornych zbrodniach. Jednocześnie to niosąca nadzieję książka, która pokazuje, że czasem warto walczyć o sprawiedliwość, a także opowieść, która odkrywa kulisy karkołomnej pracy Archiwum X.

Nagrody za pracę dziennikarską i reporterską dla Izy Michalewicz

Za swoją pracę dziennikarską i reporterską Iza Michalewicz była wielokrotnie wyróżniana. W 2011 roku otrzymała nagrodę Grand Press za reportaż „Jolanta i ogień”, który ukazał się w Dużym Formacie. Była to poruszająca opowieść o Jolancie Brzeskiej, kobiecie która stała się symbolem ofiar eksmisji dokonywanych przez bezdusznych zarządców kamienic. Michalewicz była nominowana do Grand Press jeszcze w 2012 i 2013 roku. W 2014 reporterka otrzymała kolejną nagrodę, tym razem Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich uhonorowało ją za tekst „Zakochaj się w Warszawie”, który ukazał się na łamach Dużego Formatu.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Izy Michalewicz znajdziecie w formie ebooka oraz książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Moda i styl

Wszyscy, nawet najbardziej zaangażowani oraz kreatywni pasjonaci i pasjonatki mody potrzebują czasem dodatkowej inspiracji. Jak najlepiej wyglądać w pikowanym płaszczu? Do czego pasuje wzorzysta bluzka? Jak skompletować modny strój? Książki o modzie i stylu, które znajdziecie na Woblink pełne są praktycznych porad i wskazówek, które pozwolą Wam wypracować swój własny, wyjątkowy wizerunek! Znajdziecie tu także tytuły pełne wiedzy o historii mody czy sekretach ikon stylu. Zachęcamy także do zapoznania się z ważnymi i aktualnymi analizami świata mody, takimi jak książka "Odpowiedzialna moda. Guilt-free przewodnik po slow fashion" Katarzyny Zajączkowskiej. To wyjątkowy przewodnik po świadomych zakupach i tworzeniu własnej szafy. Jeśli macie dość widoku milionów kilogramów ubrań wyrzucanych co chwilę na śmietnik oraz dzieci i kobiet pracujących w fabrykach w uwłaczających warunkach, ale nie wiecie, gdzie zacząć - koniecznie przeczytajcie dzieło Zajączkowskiej. Można bowiem nadal cieszyć się modą, a przy tym robić to odpowiedzialnie zarówno z perspektywy środowiska i społeczeństwa, jak i własnego portfela. Przeczytajcie także "Slow fashion" Moniki Szymor, a dzieciom podsuńcie "Slow Fashion. Na śmiecenie w imię mody nie dajemy naszej zgody" Megan Anderson, by jeszcze lepiej zrozumieć, jak wielkie konsekwencje mają nasze codzienne wybory.

Historia mody - dla wszystkich zainteresowanych stylem

Jeśli interesuje Was, skąd wzięły się niektóre wzory, modele czy mody, sięgnijcie po jedną z wielu książek historycznych, które czekają na Was na Woblink. Znajdziecie w nich między innymi fascynujące informacje na temat znanych i kultowych domów mody. Karen Homer wprowadzi Was w świat "Gucci", "Valentino", "Givenchy", "Louis Vitton" czy "Hermès", a Laia Farran-Graves opowie o "Pradzie".

Jedną z najchętniej opisywanych ikon stylu pozostaje Coco Chanel. Jej wymykające się jednoznacznym osądom życie i karierę odnajdziecie z w książkach z kategorii biografie sławnych ludzi : "Coco Chanel. Sypiając z wrogiem" Hal Vaughan, "Coco Chanel. Rewolucja stylu" Chiary Pasqualetti Johnson, "Coco Chanel. Krótka historia największej dyktatorki mody" Renaty Pawlak czy "Coco Chanel: legenda i życie" Justine Picardie. Modny strój nie należy jednak przecież tylko do kobiet. W audiobooku "Od spódnicy do spodni. Historia mody męskiej" Krzysztof Łoszewski, projektant i stylista, przedstawia specjalistyczne spojrzenie na świat mody męskiej od początków jej wyłonienia się aż do czasów współczesnych. Dzięki tej wyjątkowej podróży w czasie jeszcze lepiej zrozumiecie, jak moda zmieniała się w czasie i jaki wpływ miały te przemiany na dzisiejszą garderobę. A jeśli szukacie porad stylisty dla mężczyzn, sięgnijcie po książkę Michała Kędziory "Jak się ubrać".

Jak projektować ubrania, buty i dodatki?

Wysokiej jakości odzież nie bierze się znikąd. By poznać tajniki krawiectwa i projektowania ubioru, przeczytajcie "Sztukę szycia" założycielek marki Risk made in Warsaw, Antoniny Sameckiej i Klary Kowtun. Dzielą się one w niej wykrojami swoich bestsellerowych projektów i dają wiele cennych wskazówek, szczególnie dotyczących szycia z dzianiny. Samecka jest także autorką innej książki, "Modoterapia, czyli po co Ci tyle ubrań?", w której rozmawia z różnymi ekspertami i ekspertkami by stworzyć prostą instrukcję obsługi współczesnej mody. Sukces w świecie mody to ostatecznie jednak nie tylko idealny projekt wzorzystej tuniki czy płaszcza wełnianego. Osiągnięcie go wymaga także zapoznania się z biznesowymi regułami panującymi na tym rynku. Polecamy tu książkę "Marka modowa. Jak zrozumieć konsumenta mody i stworzyć markę szytą na miarę?" Jacka Kalla, Aleksandry Parchli-Włosik, Alicji Raciniewskiej oraz Katarzyny Semperuch-Krzemińskiej. Choć to specjalistyczna analiza, przeznaczona jest nie tylko dla osób studiujących marketing czy projektowanie mody, ale także wszystkich, którzy właśnie rozpoczynają lub zamierzają rozpocząć swoją przygodę w branży odzieżowej. Książki o modzie to nie tylko inspiracja, ale także przewodnik, jak lepiej wyrazić siebie. Dzięki nim możesz dowiedzieć się, jak historia wpływa na aktualne trendy i jak zbudować swój własny styl. Wybierz coś dla siebie i rozpocznij swoją podróż do modowej doskonałości! Wesprą Cię w tym książki papierowe, audiobooki oraz ebooki (epub, mobi, pdf), które z łatwością znajdziesz na Woblink!