Majówkowy Maraton Czytelniczy

Jacek Piekara Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jacek Piekara Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Jacek Piekara pozostaje jednym z najbardziej popularnych współczesnych polskich pisarzy fantasy, autorem niemal trzydziestu książek wydanych w większości nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów, w tym znanego Cyklu inkwizytorskiego, który doczekał się już piętnastu tomów. Piekara jest także dziennikarzem oraz redaktorem takich czasopism jak “Świat Gier Komputerowych”, “Gambler” czy “Click!”. Jest również redaktorem naczelnym czasopisma “Fantasy”.

Twórczość Jacka Piekary

Urodzony 19 maja 1965 roku w Krakowie Jacek Piekara literacko debiutował w wieku niespełna dwudziestu lat opowiadaniem “Wszystkie twarze Szatana”, które ukazało się na łamach czasopisma “Fantastyka”. Piekara studiował psychologię oraz prawo na Uniwersytecie Warszawskim, publikował także pod pseudonimem Jack de Craft. Pierwszą powieść, “Labirynt”, wydał w roku 1987. Jacek Piekara najbardziej znany jest jednak jako autor cyklu inkwizytorskiego opowiadającego historię Mordimera Maddardina, inkwizytora żyjącego w alternatywnym świecie, gdzie Chrystus zszedł z krzyża i przejął władzę nad światem.

Jacek Piekara - Inkwizytor Mordimer Madderdin

Największą popularność przyniosły Jackowi Piekarze opowiadania i powieści z tzw. cyklu inkwizytorskiego skupiające się na postaci Inkwizytora Jego Ekscelencji biskupa Hez-Hezronu Mordimera Madderdina. On sam uważa siebie za pełnego wiary Sługę Bożego, a przy tym Młot na czarownice oraz Miecz w rękach Aniołów. Ten inteligentny, sprytny i wytrwały człowiek konsekwentnie wykonuje swoje obowiązki i we własnym mniemaniu za wszelką cenę dąży do prawdy o otaczającym go świecie. Nie stroni jednak także od jego pokus - chętnie zagląda do kielicha czy pokojów pełnych uciech cielesnych. Jego Anioł Stróż jest zaciekłym wrogiem hazardu i jego zakaz to jedyne, co powstrzymuje posiadającego przydatne w tym zajęciu umiejętności Madderdina przed zanurzeniem się i w tę rozrywkę. Sam Mordimer był synem zamożnej mieszczanki o wątpliwej reputacji, która trafiła w ręce inkwizytorów z racji swojego zamiłowania do czarnej magii oraz obsesji na punkcie posiadania Szachor Sefer, Czarnej Księgi. Po serii szaleńczych zajazdów buntowniczych hord Hakenkreuza, do których dołączył młody Mordimer, zostaje dostrzeżony przez Arnolda Löwefella, inkwizytora Świętego Oficjum. Dostrzega on w chłopaku coś niezwykłego, a kiedy okazuje się, że oprócz wprawnego władania mieczem posiada także pewne zdolności magiczne, Löwefell umieszcza go w Akademii Inkwizytorium, by się kształcił. Kiedy Madderdin zdobywa licencję inkwizytorską biskupa Hez-Hezronu, rozpoczyna serię przygód oraz napotyka liczne intrygi, w których rozwiązaniu znacząco pomagają mu wrodzony spryt i przebiegłość. Swoją skutecznością zwraca na siebie uwagę Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium, a także wchodzi w drogę wielu przedstawicielom elity, w tym papieskim legatom. W końcu zostaje namaszczony na kapitana gwardii biskupiej i wysłany na wojnę z Palatynem. Zostaje tam oskarżony o czary, sodomię, oddawanie się Szatanowi oraz liczne karygodne czyny, w tym zabicie Cesarza. Anioł Stróż przenosi go jednak z powrotem do klasztoru Amszilas, by poznał skrywaną tam i bronioną przez mnichów tajemnicę - siedzącego na tronie w śpiączce samego Jezusa Chrystusa, utrzymywanego przy życiu przez krew upadłych aniołów.

Na cykl “Ja, inkwizytor” Jacka Piekary składają się tomy (w kolejności czytania): “Sługa Boży”, “Młot na czarownice”, “Miecz aniołów”, “Łowcy dusz”, “Płomień i krzyż - tom 1”, “Wieże do nieba”, “Dotyk zła”, “Bicz Boży”, “Głód i pragnienie”, “Kościany galeon”, “Płomień i krzyż - tom 2”, “Płomień i krzyż - tom 3”, “Przeklęte krainy”, “Dziennik czasu zarazy”, “Przeklęte kobiety” oraz “Przeklęte przeznaczenie”. Znajdziecie je wszystkie na Woblinku.

Książki Jacka Piekary w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czekają na Was zarówno powieści składające się na cykl inkwizytorski Jacka Piekary, jak i inne książki jego autorstwa. Znajdziecie tu między innymi takie tytuły jak: “Mój przyjaciel Kaligula”, “Charakternik”, “Alicja” czy “Bestie i ludzie”. Wydane przez Fabrykę Słów tomy dostępne są jako ebooki oraz książki papierowe.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.