Jacek Piekara Religia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jacek Piekara Religia - książki, ebooki i audiobooki

Jacek Piekara pozostaje jednym z najbardziej popularnych współczesnych polskich pisarzy fantasy, autorem niemal trzydziestu książek wydanych w większości nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów, w tym znanego Cyklu inkwizytorskiego, który doczekał się już piętnastu tomów. Piekara jest także dziennikarzem oraz redaktorem takich czasopism jak “Świat Gier Komputerowych”, “Gambler” czy “Click!”. Jest również redaktorem naczelnym czasopisma “Fantasy”.

Twórczość Jacka Piekary

Urodzony 19 maja 1965 roku w Krakowie Jacek Piekara literacko debiutował w wieku niespełna dwudziestu lat opowiadaniem “Wszystkie twarze Szatana”, które ukazało się na łamach czasopisma “Fantastyka”. Piekara studiował psychologię oraz prawo na Uniwersytecie Warszawskim, publikował także pod pseudonimem Jack de Craft. Pierwszą powieść, “Labirynt”, wydał w roku 1987. Jacek Piekara najbardziej znany jest jednak jako autor cyklu inkwizytorskiego opowiadającego historię Mordimera Maddardina, inkwizytora żyjącego w alternatywnym świecie, gdzie Chrystus zszedł z krzyża i przejął władzę nad światem.

Jacek Piekara - Inkwizytor Mordimer Madderdin

Największą popularność przyniosły Jackowi Piekarze opowiadania i powieści z tzw. cyklu inkwizytorskiego skupiające się na postaci Inkwizytora Jego Ekscelencji biskupa Hez-Hezronu Mordimera Madderdina. On sam uważa siebie za pełnego wiary Sługę Bożego, a przy tym Młot na czarownice oraz Miecz w rękach Aniołów. Ten inteligentny, sprytny i wytrwały człowiek konsekwentnie wykonuje swoje obowiązki i we własnym mniemaniu za wszelką cenę dąży do prawdy o otaczającym go świecie. Nie stroni jednak także od jego pokus - chętnie zagląda do kielicha czy pokojów pełnych uciech cielesnych. Jego Anioł Stróż jest zaciekłym wrogiem hazardu i jego zakaz to jedyne, co powstrzymuje posiadającego przydatne w tym zajęciu umiejętności Madderdina przed zanurzeniem się i w tę rozrywkę. Sam Mordimer był synem zamożnej mieszczanki o wątpliwej reputacji, która trafiła w ręce inkwizytorów z racji swojego zamiłowania do czarnej magii oraz obsesji na punkcie posiadania Szachor Sefer, Czarnej Księgi. Po serii szaleńczych zajazdów buntowniczych hord Hakenkreuza, do których dołączył młody Mordimer, zostaje dostrzeżony przez Arnolda Löwefella, inkwizytora Świętego Oficjum. Dostrzega on w chłopaku coś niezwykłego, a kiedy okazuje się, że oprócz wprawnego władania mieczem posiada także pewne zdolności magiczne, Löwefell umieszcza go w Akademii Inkwizytorium, by się kształcił. Kiedy Madderdin zdobywa licencję inkwizytorską biskupa Hez-Hezronu, rozpoczyna serię przygód oraz napotyka liczne intrygi, w których rozwiązaniu znacząco pomagają mu wrodzony spryt i przebiegłość. Swoją skutecznością zwraca na siebie uwagę Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium, a także wchodzi w drogę wielu przedstawicielom elity, w tym papieskim legatom. W końcu zostaje namaszczony na kapitana gwardii biskupiej i wysłany na wojnę z Palatynem. Zostaje tam oskarżony o czary, sodomię, oddawanie się Szatanowi oraz liczne karygodne czyny, w tym zabicie Cesarza. Anioł Stróż przenosi go jednak z powrotem do klasztoru Amszilas, by poznał skrywaną tam i bronioną przez mnichów tajemnicę - siedzącego na tronie w śpiączce samego Jezusa Chrystusa, utrzymywanego przy życiu przez krew upadłych aniołów.

Na cykl “Ja, inkwizytor” Jacka Piekary składają się tomy (w kolejności czytania): “Sługa Boży”, “Młot na czarownice”, “Miecz aniołów”, “Łowcy dusz”, “Płomień i krzyż - tom 1”, “Wieże do nieba”, “Dotyk zła”, “Bicz Boży”, “Głód i pragnienie”, “Kościany galeon”, “Płomień i krzyż - tom 2”, “Płomień i krzyż - tom 3”, “Przeklęte krainy”, “Dziennik czasu zarazy”, “Przeklęte kobiety” oraz “Przeklęte przeznaczenie”. Znajdziecie je wszystkie na Woblinku.

Książki Jacka Piekary w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czekają na Was zarówno powieści składające się na cykl inkwizytorski Jacka Piekary, jak i inne książki jego autorstwa. Znajdziecie tu między innymi takie tytuły jak: “Mój przyjaciel Kaligula”, “Charakternik”, “Alicja” czy “Bestie i ludzie”. Wydane przez Fabrykę Słów tomy dostępne są jako ebooki oraz książki papierowe.

Co znajdziesz w kategorii: Religia

Książki z kategorii „Religia” dotyczą wierzeń i praktyk, a także sfery sacrum. Religia wyraża się w wierze, podejmowaniu określonych czynności religijnych, indywidualnej duchowości, a także we wspólnocie religijnej. Naukami poruszającymi temat religii i skupiającymi się na niej są między innymi teologia, filozofia religii, socjologia religii, a także psychologia religii. Na platformie Woblink.com znajdują się głównie pozycje poświęcone chrześcijaństwu, ale nie brakuje również publikacji z zakresu islamu, judaizmu, hinduizmu, buddyzmu, sikhizmu czy bahaizmu. W obręb kategorii „Religia” wchodzą również książki dotyczące mitologii greckiej, rzymskiej, słowiańskiej i wielu innych. Znajdziemy tutaj publikacje Jana Pawła II („Anioły”, „Jan Paweł II. Autobiografia”), papieża Franciszka („Bóg szuka nas na marginesie”, „Bóg jest młody”), księdza Józefa Tischnera („Drogi i bezdroża miłosierdzia”, „Nieszczęsny dar wolności”), księdza Jana Kaczkowskiego („Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica, miłość”, „Dasz radę. Ostatnia rozmowa”) czy księdza Jana Twardowskiego („Tylko miłość się liczy”, „Życie jak różaniec”). W księgarni internetowej Woblink.com nie zabrakło też książek zmarłej mistyczki Alicji Lenczewskiej: „Świadectwo. Dziennik duchowy” i „Słowo pouczenia”, światowego bestsellera o chłopcu, który odwiedził niebo „Niebo istnieje… Naprawdę!” Todda Burpy, rozmowy siostry Angeli Musolesi z ojcem Gabrielem Amorthem „Egzorcysta Watykanu” czy „Wyznań” św. Augustyna. Znajdują się tu również takie pozycje jak „Ufność. Przeżywaj swoje życie otwarcie i spontanicznie” OSHO, „Wiara. Skarb ukryty w Bogu” Agaty Łucji Bazak, „Różaniec” abp. Grzegorza Rysia, „Modlitewnik” o. Leona Knabita, „Średniowieczne źródła do filozofii mesjanizmu” Władysława Horodyskiego, „U źródeł pobytu św. Piotra w Rzymie. Tradycja i krytyka historyczna” Kazimierza Zakrzewskiego, a także książki „Diabeł. Szkic monografii okultystycznej” Bolesława Wójcickiego.