Jacek Piekiełko Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jacek Piekiełko Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Jacek Piekiełko to polski pisarz młodego pokolenia, który tworzy przede wszystkim pełne napięcia kryminały, thrillery oraz powieści grozy. Znany jest z takich tytułów jak “Ciemne siły”, “Niewidoczni” czy “Wymazani”. Piekiełko jest absolwentem polonistyki Uniwersytetu Śląskiego. Jego debiutanckie opowiadanie, “Czarny lęk pada”, zostało opublikowane w antologii “Dziedzictwo Manitou”. Poza tym publikował często w różnego typu czasopismach cyfrowych, a także antologiach czy takich czasopismach jak “OkoLica Strachu”, “Relacje-Interpretacje” oraz “Kronika Beskidzka”. Jacek Piekiełko jest laureatem ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne, zorganizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału 2015 we Wrocławiu.

Książki Jacka Piekiełko z komisarzem Luboszem

W 2020 roku nakładem Wydawnictwa Skarpa Warszawska ukazały się dwie powieści Jacka Piekiełko - “Wymazani” oraz “Niewidoczni”. Ta pierwsza to trzymający w napięciu thriller, rozpoczynający się od historii Sylwii, córki komisarza Arkadiusza Lubosza. Dziewczyna bierze udział w konkursie organizowanym przez znane i szanowane wydawnictwo. Podczas jednej z jej nocnych wypraw staje się jednak coś niepojętego - Sylwia znika, a towarzyszący jej chłopak ucieka, pełen przerażenia. Trzy lata później dochodzi do wypadku samochodowego. Z jego miejsca ucieka kierowca, a na fotelach pasażerów policja znajduje trzy osoby, które od lat uznawane były za zaginione. Skąd wzięły się tak zupełnie obce sobie osoby? Dokąd jechały? I po co? Także w sprawie zaginięcia Sylwii pojawiają się nowe okoliczności. Lubosz będzie musiał zmierzyć się nie tylko z traumą po stracie córki, ale także z najtrudniejszym dochodzeniem w jego dotychczasowej karierze. By dociec prawdy, będzie musiał głęboko wejść w dramatyczne wydarzenia, w których plątaninie wydają się pojawiać coraz to nowe pytania, a żadnych odpowiedzi. “Niewidoczni” kontynuują rozpoczętą w “Wymazanych” historię komisarza. Wciąż niepogodzony z utratą córki policjant stopniowo pochłaniany jest przez alkohol i marazm. Dostaje jednak jeszcze jedną szansę, by wrócić do służby, a przy tym spróbować zmierzyć się z własnymi problemami. W sprawie zaginięcia Sylwii pojawiają się nowe okoliczności. Lubosz odkrywa, że tajemniczy oprawca zgotował horror wielu ludziom, w tym jego córce. Czy jednak niektórzy ludzie faktycznie mogą po prostu zniknąć?

“W złej wierze” jedna z najnowszych książek Jacka Piekiełko

Jedną z najnowszych książek Jacka Piekiełko jest wydane w 2021 roku “W złej wierze”. To historia Ernesta Doroszewskiego oraz jego żony, Marty. Ernest ma świetną pracę, a wraz z Martą mieszkają w malowniczym domu w Pszczynie. Czeka ich jeden z najważniejszych dni w życiu - narodziny dziecka. W drodze do szpitala dochodzi do usterki samochodu, ale pomoc oferuje na szczęście nieznany mężczyzna. Marta wsiada do jego samochodu i w tym momencie Ernest po raz ostatni widzi swoją żonę. W sprawę jej zaginięcia włącza się emerytowany profiler, który znajduje coraz więcej sprzeczności w zeznaniach świadków. Jest bardzo zdeterminowany, by ją rozwikłać - motywuje go jednak wcale nie chęć powrotu do służby, czy niewyjaśniona tajemnica. Marta jest bardzo podobna do jego ukochanej żony, która także zaginęła przed laty w niejasnych okolicznościach.

Te oraz inne powieści Jacka Piekiełko, takie jak “Biały Słoń” czy “Ciemne siły”, znajdziecie na Woblinku w dowolnej, wygodnej dla Was formie - ebooków, audiobooków lub książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).