Wirtualne Targi

Jakub Ćwiek Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Trafność wyszukiwania
    Promocja
    okładka Kłamca 2,5 Machinomachia, Książka | Jakub Ćwiek

    Wielka draka w centrum Tokio! Loki wykorzystywany przez anioły do prostych, nieangażujących go zadań za marną wypłatę nareszcie ma okazję rozwinąć skrzydła. Co się jednak wydarzy, gdy naprzeciw Kłamcy stanie bóg, który jak nikt wcześniej wie, jak wykorzystać… technikę przyszłości? I to w skali makro! Tych kilka absolutnie wciągających opowiastek o Lokim znakomicie uzupełnia luki w jego dotychczasowej historii. Dowiedz się, co robił Kłamca, gdy byłeś przekonany, że odpoczywał ...

Jakub Ćwiek Książki

Jakub Ćwiek urodził się w 1982 roku. To polski pisarz, publicysta, komik, stad-uper, popularyzator fantastyki. Ćwiek jest absolwentem kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest autorem przeszło trzydziestu książek. Tworzy głównie powieści fantasy, ale ma na swoim koncie również kryminały, thrillery, książki popularnonaukowe i non-fiction. Jest autorem głośnych cykli – „Kłamca”, „Chłopcy” i „Dreszcz”.

Debiut literacki Jakuba Ćwieka

Jakub Ćwiek debiutował w 2005 roku zbiorem opowiadań „Kłamca”, którym otworzył cykl o tym samym tytule. Za opowiadanie „Cicha noc”, które wchodziło w skład tomu, nominowany był do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Głównym bohaterem jest Loki – nordycki bóg kłamstwa. Cykl charakteryzuje się się tym, że Ćwiek przeplata fikcyjne wydarzenia, rozgrywające się we współczesnym świecie, z motywami i elementami zaczerpniętymi z różnych mitologii i religii, w tym z chrześcijaństwa oraz popkultury. Do tej pory ukazało się sześć tomów cyklu – „Kłamca”, „Kłamca 2. Bóg marnotrawny”, „Kłamca 3. Ochłap sztandaru”, „Kłamca 4. Kill'em all”, „Kłamca 2.5. Machinomachia” i „Kłamca. Papież sztuk”.

W 2007 roku ukazał się pierwszy kryminał grozy Ćwieka pt. „Liżąc ostrze”. Rok później swoją premierę miała książka „Ciemność płonie”, której fabuła rozgrywa się w świecie bezdomnych, zamieszkujących dworzec Katowice Główny. Bezdomnych całkowicie pochłonęła dworcowa Ciemność, od której nie ma odwrotu. Ćwiek łączy elementy realizmu i fantastyki. Przygotowując się do pracy nad książką, spędził kilka dni z katowickimi bezdomnymi, by lepiej opisać ich życie i specyfikę katowickiego dworca.

W 2009 roku swoją premierę miał kontrowersyjny zbiór opowiadań pt. „Gotuj z papieżem”. W tym samym roku pojawiła się kolejna książka Ćwieka pt. „Ofensywa szulerów”. Rok później ukazała się powieść „Krzyż Południa. Rozdroże”, której fabuła rozgrywa się w trakcie wojny secesyjnej w Stanach Zjednoczonych.

W 2012 roku powieścią „Chłopcy” Ćwiek zainaugurował cykl o tej samej nazwie. To opowieść o Zagubionych Chłopcach – najbardziej oryginalnym gangu motocyklowym na świecie. W przeszłości byli wiernymi towarzyszami Piotrusia Pana, a teraz, ubrani w skórzane kurtki, przemierzają świat na motorach pod przewodnictwem piorunująco seksownej Dzwoneczek. Do tej pory ukazały się cztery tomy serii – „Chłopcy”, „Chłopcy 2: Bangarang”, „Chłopcy 3: Zguba”, „Chłopcy 4: Największa z przygód”.

W 2013 roku swoją premierę miała powieść „Dreszcz”, która rok później doczekała się kontynuacji. To opowieść o Rychu Zwierzchowskim, pasożycie-luzaku, którego dewizą życiową są sex, narkotyki i rock n’roll. Utrzymuje go córka, ponieważ Rychu stroni od pracy i wzięcia życia w swoje ręce. Pewnego dnia Rychu dostaje piorunem i zyskuje supermoce. Dzięki temu umiejętność trzaskania błyskawicami staje się prawdą, a nie jedynie wymysłem z piosenek metalowych zespołów.

W 2016 roku Kuba Ćwiek postanowił dać ujście swoim pasjom. Zainspirowany serialem HBO „Sonic Highways” wyruszył wraz z ojcem i grupą przyjaciół – między innymi dziennikarzem Bartkiem Czartoryskim, reżyserem Patrykiem Jurkiem, blogerem Radkiem Teklakiem i fotografką Agatą Krajewską – w drogę kamperem przez Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Po drodze odwiedzili niedostępne dla fanów biuro Stephena Kinga, bagna Luizjany, gdzie powstawały seriale „Detektyw” i „Czysta krew”, kultowe studio filmowe Troma oraz miejsca, gdzie nagrywany był serial „The Walking Dead”. „Przez Stany POPświadomości” to pełna anegdot, wspomnień, dygresji opowieść o amerykańskiej popkulturze.

W 2017 roku ukazała się kolejna książka Ćwieka. Tym razem to przewrotna opowieść o pochodzącym z Wybrzeża Kości Słoniowej uczniu emerytowanego żołnierza i mistrza sztuk walki, który trafia do Polski, by krzewić prawdziwą, dobrze rozumianą polskość. W Warszawie zostaje wciągnięty w spisek tzw. polskich patriotów, w którym biorą udział ONR-owcy, ambitni z Mordoru, a także kibice Legii.

W 2018 roku swoją premierę miała książka „Stróże”, której fabuła rozgrywa się w świecie znanym z „Kłamcy”. Niezbędne okazało się stworzenie jednostki do kontrolowania anielskich nadużyć. Jej organem wykonawczym stał się Wydział Interwencyjny Nadzoru Anielskiego, w skrócie W.I.N.A. Książka doczekała się kontynuacji. W 2019 roku swoją premierę miał drugi tom „Stróży” pt. „Stróże: Brudnopis Boga”.

W latach 2018-2021 ukazały się cztery książki Ćwieka pod szyldem Wydawnictwa Marginesy. Pierwsza z nich to książka poświęcona pracy w milicji pt. „Bezpański. Ballada o byłym gliniarzu”, napisana wspólnie z Adamem Bigajem. Kolejna książka Ćwieka to „Szwindel”, opowieść o oszustach inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. W 2020 swoją premierę miał kolejny tytuł, oparty na faktach. „Topiel” to powieść, której tłem jest powódź z 1997 roku. Ukraińscy żołnierze, którzy przybyli na pomoc powodzianom odkrywają w korycie rzeki zwłoki nastolatka. Następnie akcja przenosi się miesiąc wcześniej. Czytelnik poznaje Kacpra, Darka, Józka i Grześka, kumpli, którzy właśnie zaczynają wakacje i nie przejmując się obfitymi ulewami i alarmami powodziowymi. Książkę „Topiel” można było słuchać i czytać za darmo w ramach akcji Czytaj PL w 2020 roku.

Najnowszą książką Ćwieka jest „Drelich. Prosto w splot” – zwrot pisarza w stronę powieści sensacyjnej. Głównym bohaterem jest tutaj Marek Drelich, zawodowy złodziej, który osiągnął mistrzostwo w swoim fachu. Choć zwykle zachowuje zimną krew, to gdy nadchodzi potrzeba, staje się bezwzględny i bezlitosny. Mężczyzna prowadzi podwójne życie – z jednej strony jest wyrachowanym złodziejem, z drugiej stara się utrzymać bliskie relacje z byłą żoną i dwójką dorastających dzieci. Choć wydawałoby się, że jest przygotowany na wszystko, to pewnego dnia sytuacja wymyka mu się spod kontroli.

Książki Jakuba Ćwieka na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Jakuba Ćwieka we wszystkich formatach (ebook, audiobook i książka papierowa).

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.