Jakub Małecki Psychologia, Społeczeństwo, Polityka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jakub Małecki Psychologia, Społeczeństwo, Polityka - książki, ebooki i audiobooki

Jakub Małecki to polski tłumacz i pisarz młodego pokolenia. Obecnie w swoim dorobku literackim ma dwanaście książek. Jego najpopularniejszymi powieściami są bestsellerowe „Ślady”, „Dygot” oraz „Rdza”. Początkowo jego twórczość była zaliczana do nurtu fantastyki, jednak obecnie pisze książki należące do literatury obyczajowej. Ukończył poznańską Akademię Ekonomiczną, jest tłumaczem literatury z języka angielskiego. Publikował w takich magazynach jak „Przekrój”, „Newsweek”, „Angora”, „Znak”, „Polityka”, „Nowa Fantastyka” oraz „Tygodnik Powszechny”.

Literacki debiut

Jakub Małecki zadebiutował w 2007 roku na łamach magazynu „Science Fiction, Fantasy i Horror” opowiadaniem „Dłonie”. Kolejne teksty jego autorstwa trafiły do „Nowej Fantastyki” i „Magazynu Fantastycznego”. Pierwszą książkę ‒ „Błędy” ‒ opublikował w 2018 roku. Na „Błędy” składa się kilka opowiadań, w których autor żongluje na przemian horrorem i fantastyką.

Bestsellerowe książki Jakuba Małeckiego

Jedną z najpopularniejszych powieści autora jest „Dygot”. To ballada o okrucieństwie i pięknie polskiej prowincji. Całość naznaczona jest wstrząsającą tajemnicą. Małecki, łącząc groteskę z realizmem magicznym, opowiada historię polskiej wsi od czasów przedwojennych, przez PRL, aż po współczesność. Kolejnym bestsellerowym tytułem pisarza jest „Rdza”, w której mamy do czynienia z historią przyjaźni poddanej wielkiej próbie. Warto zwrócić uwagę na „Ślady” ‒ książkę będącą zaskakującym kalejdoskopem życiorysów kilku osób, „Horyzont” opowiadający o tęsknocie, odwadze i przyjaźni oraz na subtelną, emocjonującą powieść „Nikt nie idzie”.

Pozostałe książki Jakuba Małeckiego to „Błędy”, „Przemytnik cudu”, „Zaksięgowani”, „Dżozef”, „W odbiciu”, „Odwrotniak” oraz „Historie podniebne”.

Święto ognia

„Święto ognia” jest najnowszą książką Jakuba Małeckiego. To kameralna powieść o przekraczaniu granic, a także cenie, jaką trzeba za to zapłacić. Autor pisze o konfrontacji z niemożliwym i zachłanności życia. Każdy z wykreowanych przez niego bohaterów stara się po swojemu obłaskawić przeszłość. Łucja ucieka w balet, Natka obserwuje świat przez okno i niekiedy „przenosi” się w innych ludzi, a ich ojciec ucieka w jedyne miejsce, w którym czuje, że żyje.

Nagrody i nominacje

Opowiadanie Jakub Małeckiego „Za godzinę powinna tu być” zostało nominowane do nagrody im. Janusza A. Zajdla za 2009 rok. Trzy lata później został uhonorowany nagrodą Śląkfa w kategorii Twórca Roku. Za tłumaczenie „Listów niezapomnianych” na język polski otrzymał Nagrodę Literacką „Magazynu Literackiego Książki”. Jego powieść „Dygot” została nominowana do Poznańskiej Nagrody Literackiej i do Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus. Za ten tytuł Małecki otrzymał też Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego. Z kolei za „Ślady” otrzymał nominację do Nagrody Literackiej Nike. W 2017 roku Jakub Małecki został laureatem stypendium Młoda Polska, które jest przyznawane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Książki Jakuba Małeckiego znajdziecie na Woblink.com – także jako ebooki oraz audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Psychologia, Społeczeństwo, Polityka

Kategoria „Psychologia / Społeczeństwo / Polityka” zawiera przede wszystkim pozycje, w których autorzy badają zachowania człowieka i mechanizmy, które pozwalają na zrozumienie tych zachowań, a także przedstawiają zmiany zachodzące w świadomości społecznej. W księgarni internetowej Woblink.com odnaleźć możemy pozycje będące poradnikami w zakresie psychologii, takie jak dwa najpopularniejsze skandynawskie poradniki ostatnich lat napisane przez Thomasa Eriksona: „Otoczeni przez idiotów” oraz „Otoczeni przez psychopatów”. Pierwszy z nich uczy identyfikować cztery różne typy osobowości i na tej podstawie lepiej rozumieć i współpracować z ludźmi, drugi pokazuje, jak radzić sobie z psychopatami, których jest wśród nas więcej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Wśród oferowanych przez serwis Woblink.com pozycji znajduje się wiele książek przeznaczonych dla rodziców, pomagających w wychowaniu i komunikacji z dziećmi, np. „Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być” Elaine Mazlish i Adele Faber czy „Ty, Twoje dziecko i szkoła” Kena Robinsona. Coś dla siebie znajdą tu też czytelnicy szukający kontrowersji, lubiący tematy uznane przez społeczeństwo za tabu. Zainteresować ich może „Żałując macierzyństwa” Orny Donath, czyli dzieło będące efektem długoletnich badań i rozmów z kobietami, które wolałyby nigdy nie urodzić dzieci, czy też monografia „Współczesne spojrzenie na seksualność człowieka” starająca się we wszechstronny sposób przedstawić temat seksualności, od normy do patologii. W kategorii „Psychologia / Społeczeństwo / Polityka” odnaleźć też możemy książki na takie tematy jak rozważania na temat wszechobecności i różnorodności kłamstw i oszustw w relacjach międzyludzkich („Homo falsus” Jana Borkowskiego) czy opis sposobów przeżywania przez zwierzęta żalu po stracie swoich towarzyszy, partnerów i przyjaciół („Jak zwierzęta przeżywają żałobę?” Barbary King).