Dwunastoletni Adaś Niezgódka wciąż się wszędzie spóźnia, nie odrabia lekcji i często przypadkowo niszczy różne rzeczy. Rodzice postanawiają więc wysłać go do pewnej wyjątkowej szkoły na ulicy Czekoladowej.
Kieruje nią przedziwny pan Kleks, a uczniami są wyłącznie chłopcy, których imiona rozpoczynają się na literę "A".
Zbiór wierszy klasyka poezji dla dzieci Jana Brzechwy w mistrzowskim, współczesnym opracowaniu graficznym. Grażka Lange, Maciej Buszewicz, Lech Majewski i Piotr Młodożeniec w nieskrępowany, twórczy sposób manifestują swoje credo artystyczne, swój pogląd na ilustrację. Czwórka wybitnych grafików, czerpiąc garściami z humoru Brzechwy, stworzyła wizualny leksykon obrazkowy nowych środków graficznych, jakimi artysta interpretuje tekst. Są tu zatem lapidarne żarty rysunkowe, cyta...
BRZECHWA DZIECIOM tym razem w nowej odsłonie graficznej. Śmiałe wyzwanie podjął uznany już ilustrator Artur Nowicki. Jak przedstawił Samochwałę, postacie z ZOO, Pali się i inne ocenią czytelnicy. Naszym zdaniem poradził sobie znakomicie. Dowcipne i zabawne rysunki na pewno będą się podobały dzieciom.
Najlepsze i najbardziej oryginalne wydanie ponadczasowych wierszy dla dzieci Jana Brzechwy! Utworów Jana Brzechwy nie trzeba nikomu przedstawiać - takie wiersze, jak Kaczka-Dziwaczka, Tańcowała igła z nitką, Koziołeczek czy Samochwała, a także wiele, wiele innych weszły na stałe do kanonu literatury dziecięcej. Wszystkie te znane i kochane utwory prezentujemy w nowej, ekskluzywnej edycji - w oryginalnym poziomym formacie, z klasycznymi, niezwykle barwnymi i plastycznymi ilus...
„Jan Brzechwa. Wiersze” to wybór najbardziej znanych utworów Jana Brzechwy. Spotkamy tu między innymi wyjątkową Kaczkę-dziwaczkę, zakatarzoną Katarzynę, ślimaka, który próbował uciec z domu, plotkujące ptaki leśne i cały zastęp zwierząt z zoo. Dowiemy się także, jak trzeba rozmawiać z psem, co robią dni tygodnia i o czym mówi się na zjeździe krasnoludków. „Julian Tuwim. Wiersze” to wybór najbardziej znanych utworów dziecięcych Juliana Tuwima. W podróż do krainy postaci Tuwim...
To bogato ilustrowana książka zawiera wybór najpiękniejszych wierszy Jana Brzechwy. Dzięki nim poznacie pewną przemiłą kwokę, żabę, która nie wyszła najlepiej na przepisanej jej kuracji, żuka zakochanego w biedronce, gęś pragnącą się wydać za przystojnego prosiaka i wielu innych bohaterów, których stworzyła dla Was wyobraźnia niezwykłego poety.
Akademia pana Kleksa to opowieść o dwunastoletnim Adasiu Niezgódce, który rozpoczyna naukę w niezwykłej szkole. Uczą się w niej tylko chłopcy, których imiona zaczynają się na literę A. Nauczycielem jest pan Kleks – czarodziej i podróżnik. Dzieci uczą się m.in. kleksografii, czyli umiejętnego robienia plam i kleksów, przędzenia liter czy leczenia zniszczonych przedmiotów, a na geografii grają w piłkę globusem. Poznają świat bajek i snów, a także przeżywają fantastyczne przyg...
Wspaniałe ilustracje Joli Richter-Magnuszewskiej, twarda oprawa, duży format – tego wydania nie może zabraknąć na półce z książkami! "Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Bajki" – to tom otwierający niepowtarzalny cykl, w którym zebraliśmy wszystko, co wyszło spod pióra najpopularniejszego polskiego twórcy dla dzieci. Znajdą się w nim zarówno dobrze znane i dostępne utwory, jak i te trochę zapomniane, od lat niewznawiane, ale na pewno warte przypomnienia. Ten jedyny w swoim...
Antologia ponadczasowych wierszy dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy. Wybrano do niej popularne i uwielbiane przez kolejne pokolenia utwory (m.in. Kaczka-dziwaczka, Na wyspach Bergamutach, Zosia Samosia, Leń). Obok nich można znaleźć mniej znane wiersze i na nowo odkryć klasykę polskiej poezji dla dzieci. Piękne ilustracje przeniosą czytelników w pełen niezwykłości świat opisany przez Brzechwę w jego utworach. Idealna książka do wspólnego, rodzinnego czytania.
Wiersze Jana Brzechwy to klasyka literatury dziecięcej. Ich lektura dostarcza wiele radości, gdyż każdy z utworów ma wydźwięk humorystyczny i ukazuje piękno otaczającego nas świata. W swoich krótkich utworach Jan Brzechwa ukazuje bowiem wiele różnych ludzkich postaw, nawet jeżeli bohaterami są zwierzęta czy rośliny. Zapraszamy do wspaniałej lektury.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.