Oto pan Kleks, co podróżnikiem się zowie i w poszukiwaniu atramentu rusza ku osobliwej przygodzie! Hen, na Półwyspie Bajkańskim leży kraina, której mieszkańcy słyną z układania cudownych opowieści. Niestety nie mogą ich zapisać, a to przez... brak atramentu! Na szczęście na pomoc strapionym Bajdotom przychodzi sam pan Kleks. Sławny mędrzec wyrusza w pełną zawirowań żeglugę, by zdobyć czarny płyn. Tego nie ma jednak ani w Abecji, ani w Patentonii, ani w Nibycji... Co spotka za...
Nie było w świecie lisa ponad lisa Witalisa!
Nie było też kaczki podobnej do kaczki-dziwaczki!
Postacie wymyślone przez magika wyobraźni. Świat stworzony przez przyjaciela dzieci. Rytm wygrany przez wirtuoza słowa. Mądrości ubrane w bajki przez arcynauczyciela.
„Brzechwa dzieciom” to klasyka, która nie ma sobie równych.
Wydanie, które ożywia literackie wspomnienia.
W tej pięknej skarbnicy najpopularniejszych wierszy Jana Brzechwy dzieci odkryją chrząszcza, który brzmi w trzcinie, kaczkę-dziwaczkę, żurawia i czaplę, srokę, co siedzi na żerdzi, ślimaka, sójkę, która wybierała się za morze, wyspy Bergamuty, gdzie widziano kota w butach, stonogę, suma matematyka, Prota i Filipa, jajko mądrzejsze od kury, kłamczuchę, stryjka, co zamienił siekierkę na kijek, samochwałę, kokoszkę smakoszkę i wiele, wiele innych cudownych utworów, które stanowi...
Klasyczne wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy z kolorowymi i wesołymi ilustracjami Marcina Południaka.
Zalety:
- żywe kolorowy, wesołe ilustracje
- klasyczne wiersze, które każdy czyta dzieciom
- poręczny format, idealny dla najmłodszych
- śliskie strony, czyli łatwe do czyszczenia
- atrakcyjny display pozwoli dobrze wyeksponować książki
- klasyka dla najmłodszych w pięknym wydaniu to gwarancja dobrej odsprzedaży
Wiersze do kolorowania to wyjątkowe dwustronne kolorowanki w formie harmonijki z ilustracjami do tekstów największych mistrzów poezji dziecięcej.
Z Janem Brzechwą poznamy rozterki pewnego robaczka w zielonym kubraczku oraz dziwaczną kaczkę, która była inna niż wszystkie. A dlaczego? Sprawdźcie sami.
Jakimi kolorami ty pokażesz świat z wierszy Juliana Tuwima? Poczuj się przez chwilę jak prawdziwy ilustrator!
Najpiękniejsze wiersze dla dzieci Jana Brzechwy w tłumaczeniu na język śląski Marka Szołtyska z ilustracjami Jarosława Wróbla. Kaczka-dziwaczka, Na straganie, Na Wyspach Bergamutach, Tydzień, Pytalski, Samochwała, Kłamczucha, Skarżypyta, Leń, Mucha, Jak rozmawiać trzeba z psem, Zoo, Tygrys, Struś, Papuga, Lis, Wilk, Żółw, Zebra, Kangur, Żubr, Dzik, Renifer, Malpa, Krokodyl, Żyrafa, Lew, Niedźwiedź, Pantera, Słoń, Wielbłąd, Kwoka, Michałek, Psie smutki, Sroka, Wrona i ser, Ja...
Wyjątkowa edycja cyklu o panu Kleksie Jana Brzechwy! Wspaniałe ilustracje Marianny Sztymy, twarda oprawa, duży format – tego wydania nie może zabraknąć na półce z książkami! „Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Pan Kleks” – to trzeci tom niepowtarzalnego cyklu, w którym zebraliśmy wszystko, co wyszło spod pióra najpopularniejszego polskiego twórcy dla dzieci. Prezentujemy w nim „Akademię pana Kleksa”, „Podróże pana Kleksa” oraz „Tryumf pana Kleksa”. Powróćmy na ulicę Czekola...
Najpiękniejsze wiersze dla dzieci Jana Brzechwy to wybór najbardziej znanych wierszy autora. Ciekawy, zabawny i zaskakujący świat utworów Brzechwy jest jedyny w swoim rodzaju! Ich znakomitym uzupełnieniem są ciepłe, sympatyczne ilustracje, które wywołają uśmiech na twarzy każdego dziecka! Wiersze Jana Brzechwy to wiersze znane i kochane przez dzieci i dorosłych od wielu lat! Psie smutki, Kaczka-dziwaczka, Na straganie, Skarżypyta - to utwory, które na stałe weszły w kanon li...
To seria najpiękniejszych polskich wierszy dla dzieci, które niezmiennie od lat uczą i bawią, rozwijając wyobraźnię kolejnych pokoleń młodych czytelników. „Bajki dla malucha” to seria najpiękniejszych polskich wierszy dla dzieci, które niezmiennie od lat uczą i bawią, rozwijając wyobraźnię kolejnych pokoleń młodych czytelników. To wydanie, wzbogacone barwnymi i sympatycznymi ilustracjami, zachwyci zarówno dzieci, jak i rodziców, którzy przypomną sobie lata swojego dzieciństw...
Bajki dla malucha to seria najpiękniejszych polskich wierszy dla dzieci, które niezmiennie od lat uczą i bawią, rozwijając wyobraźnię kolejnych pokoleń młodych czytelników. To wydanie, wzbogacone barwnymi i sympatycznymi ilustracjami, zachwyci zarówno dzieci jak i rodziców, którzy przypomną sobie lata swojego dzieciństwa.
Pan Kleks – wielki podróżnik i odkrywca wyrusza na poszukiwanie atramentu. Zadanie nie jest łatwe, bo w Abecji, Patentonii, Parzybrocji, Nibycji i wielu innych krajach atramentu ani śladu. Jest za to: bajeczna wyprawa, wielka przygoda, niespodziewane zdarzenia i zapierające dech w piersiach wynalazki. Pan Kleks poświęca się dla dobra sprawy i… Druga część przygód Pana Kleksa ilustrowana przez Surena Vardaniana.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.