Kosmos to kolorowanka, dzięki której polecisz rakietą z prawdziwym astronautą na księżyc, wyjdziesz na spacer w kosmosie i dowiesz się czym jest stan nieważkości, a jeśli zechcesz to weźmiesz też udział w kosmicznych wyścigach skuterami marsjańskimi i zobaczysz ufo.
Życzymy kosmicznie kolorowej zabawy.
Kodowanie to odkrywanie obrazkowych tajemnic, połączone z nauką analizowania i wnioskowania. Wciągające, wielogodzinne zajęcie dla ciekawskich maluchów oraz doskonały trening na spostrzegawczość i koncentrację. Do każdej zgadywanki dołączona jest zagadka, wzmacniająca procesy myślowe związane z dedukcją.
Ach, jakie to ciekawe poznawać i kolorować zwierzęta! Pies, kot i wiele innych zwierząt domowych i ich dzieci… sarenka, dzik i inne zwierzęta leśne z małymi… lew z lwiątkami, żyrafa, rybki, dzikie zwierzęta Afryki, Azji i Ameryki – tyle zwierząt, które dzieci kochają kolorować! Opis serii: Seria Moja pierwsza księga kolorowanek stworzona została z myślą o dzieciach najmłodszych. Wzory do kolorowania są proste, wykonane kreską o szerokim konturze. Gruby papier offsetowy o wła...
Kolorowanka edukacyjna, która w pasjonujący i kreatywny sposób pozwoli Twojemu dziecku nauczyć się dodawać w zakresie do 1 do 100. Książeczka zawiera 24 ukryte obrazki. Aby rozwiązać zagadkę i odtworzyć zaskakujące i zabawne sceny, młody artysta musi posłużyć się kodem kolorów i nauczyć oraz utrwalić umiejętność dodawania.
"Łamigłówki - Przejdź labirynt" to pozycja dla dzieci, która ćwiczy przestrzenną wyobraźnię dziecka. To także doskonały sprawdzian dla spostrzegawczości malucha, w którym labirynty występują w różnym stopniu trudności. Dodatkową atrakcją są szlaczki na dole strony, które usprawniają zdolności manualne Twojego dziecka.
Kolorowanka edukacyjna, która w pasjonujący i kreatywny sposób pozwoli Twojemu dziecku nauczyć się dodawać w zakresie do 1 do 100. Książeczka zawiera 24 ukryte obrazki. Aby rozwiązać zagadkę i odtworzyć zaskakujące i zabawne sceny, młody artysta musi posłużyć się kodem kolorów i nauczyć oraz utrwalić umiejętność dodawania.
Superanckie te pojazdy! Samochody osobowe, motory, busy, karetki, autobusy, straż pożarna, wywrotki, wielkie samochody budowlane, tiry, helikoptery, samoloty – wszystkie pojazdy, jakie wielbiciele latania i jazdy na dwóch, czterech i sześciu kółkach kolorować lubią najbardziej! Opis serii: Seria Moja pierwsza księga kolorowanek stworzona została z myślą o dzieciach najmłodszych. Wzory do kolorowania są proste, wykonane kreską o szerokim konturze. Gruby papier offsetowy o wła...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.