Jean-Jacques Sempé Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jean-Jacques Sempé Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Jean-Jacques Sempé to francuski rysownik i ilustrator, znany przede wszystkim jako autor ilustracji do książek autorstwa René Goscinny’ego o Mikołajku. To jeden z największych współczesnych francuskich rysowników.

Jean-Jacques Sempé – kariera

Jean-Jacques Sempé urodził się 17 sierpnia 1932 roku w Bordeaux. Nie był najlepszym uczniem, a za brak dyscypliny został wydalony z tamtejszego liceum. W swoim życiu próbował się w wielu zawodach. Był na przykład gońcem biurowym, wychowawcą na koloniach dla dzieci czy pomocnikiem u dostawcy win. Jean-Jacques Sempé wstąpił do wojska na ochotnika i wyjechał do Paryża. Swój pierwszy rysunek sprzedał pewnemu dziennikarzowi czasopisma „Sud-Quest” w 1951 roku. Pięć lat później zadebiutował we francuskim tygodniku ilustrowanym „Paris Match”. Jean-Jacques Sempé publikował także w takich czasopismach jak „Punch”, „L’Express” oraz „New York Times”. Pierwszy tom opowiadań o Mikołajku, które napisał René Goscinny, Sempé zilustrował w roku 1960. Od tego czasu jego charakterystyczna kreska jest nieodłącznym elementem tych niezmiennie popularnych książek dla młodszych czytelników, a Mikołajek przyniósł mu największą sławę. Inne książki, w których można znaleźć w Polsce ilustracje autorstwa Jeana-Jacquesa Sempé’ego to „Historia pana Sommera”, „Błędne ogniki i grzyby atomowe”, a także „Katarzynka”. Wydawane są także albumy z jego dziełami. Pierwszy tom ukazał się w roku 1962 i zatytułowany był „Rien n’est simple” („Nic nie jest proste”).

Dzieła autorstwa Jeana-Jacquesa Sempé’ego w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czekają na Was wszystkie tomy historii o Mikołajku, do której treść napisał René Goscinny, a jedyne w swoim rodzaju ilustracje przygotował Jean-Jacques Sempé. Znajdziecie tu zarówno „Zimę Mikołajka”, jak i „Nieznane przygody Mikołajka” oraz „Mikołajek i Wielki Cyrk”, wydane w Polsce nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Dostępne są na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).