Jean-Jacques Sempé Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jean-Jacques Sempé Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Jean-Jacques Sempé to francuski rysownik i ilustrator, znany przede wszystkim jako autor ilustracji do książek autorstwa René Goscinny’ego o Mikołajku. To jeden z największych współczesnych francuskich rysowników.

Jean-Jacques Sempé – kariera

Jean-Jacques Sempé urodził się 17 sierpnia 1932 roku w Bordeaux. Nie był najlepszym uczniem, a za brak dyscypliny został wydalony z tamtejszego liceum. W swoim życiu próbował się w wielu zawodach. Był na przykład gońcem biurowym, wychowawcą na koloniach dla dzieci czy pomocnikiem u dostawcy win. Jean-Jacques Sempé wstąpił do wojska na ochotnika i wyjechał do Paryża. Swój pierwszy rysunek sprzedał pewnemu dziennikarzowi czasopisma „Sud-Quest” w 1951 roku. Pięć lat później zadebiutował we francuskim tygodniku ilustrowanym „Paris Match”. Jean-Jacques Sempé publikował także w takich czasopismach jak „Punch”, „L’Express” oraz „New York Times”. Pierwszy tom opowiadań o Mikołajku, które napisał René Goscinny, Sempé zilustrował w roku 1960. Od tego czasu jego charakterystyczna kreska jest nieodłącznym elementem tych niezmiennie popularnych książek dla młodszych czytelników, a Mikołajek przyniósł mu największą sławę. Inne książki, w których można znaleźć w Polsce ilustracje autorstwa Jeana-Jacquesa Sempé’ego to „Historia pana Sommera”, „Błędne ogniki i grzyby atomowe”, a także „Katarzynka”. Wydawane są także albumy z jego dziełami. Pierwszy tom ukazał się w roku 1962 i zatytułowany był „Rien n’est simple” („Nic nie jest proste”).

Dzieła autorstwa Jeana-Jacquesa Sempé’ego w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czekają na Was wszystkie tomy historii o Mikołajku, do której treść napisał René Goscinny, a jedyne w swoim rodzaju ilustracje przygotował Jean-Jacques Sempé. Znajdziecie tu zarówno „Zimę Mikołajka”, jak i „Nieznane przygody Mikołajka” oraz „Mikołajek i Wielki Cyrk”, wydane w Polsce nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Dostępne są na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść historyczna

Ta kategoria zawiera książki należące do gatunku, który leży na styku historii i literatury. Autorzy takich tekstów łączą materiał historyczny z fikcją, świat przedstawiony umieszczony jest w przeszłości, tłem są ważne wydarzenia historyczne, mogą pojawić się nawet znane postaci historyczne, ale pozostałe elementy są fikcją. Książki znajdujące się w tej kategorii przedstawiają różne epoki i okresy historyczne. Znaleźć tu możemy utwory wchodzące w skład kanonu literatury polskiej i europejskiej, jak „Potop” Henryka Sienkiewicza czy „Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumasa, a także zbeletryzowane biografie takich osób jak genialny malarz postimpresjonistyczny Vincent van Gogh („Pasja życia” Irvinga Stone’a) czy zapomniana przez świat nauki Mileva Marić („Pani Einstein” Marie Benedict). W serwisie Woblink.com znajdują się także opowieści o starożytności, (np. trzytomowy cykl Roberta Harrisa – „Cycero”, „Spisek”, „Dyktator” – o starożytnym Rzymie, którego bohaterem jest wybitny mówca i polityk Marek Tulliusz Cyceron), legendach arturiańskich („Trylogia arturiańska” Bernarda Cornwella) czy II wojnie światowej i obozach zagłady (bestsellerowa powieść „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris), a także kryminały („W cieniu prawa” Remigiusza Mroza) i romanse historyczne („Nieproszona miłość” Julii Justiss). W kategorii „Powieść historyczna” nie mogło również zabraknąć książek Elżbiety Cherezińskiej, pisarki specjalizującej się w powieściach dotyczących historii Polski w różnych okresach dziejowych. W ofercie znajdują się książki Cherezińskiej o zjeździe gnieźnieńskim („Gra w kości”), rozbiciu dzielnicowym („Korona śniegu i krwi”), II wojnie światowej („Legion”), a nawet o wikingach (saga „Północna droga”).