Joanna Jax Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Joanna Jax Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Joanna Jax, a właściwie Joanna Jakubczak, to polska pisarka, która specjalizuje się w powieściach historycznych i sagach rodzinnych. Urodziła się w 1969 roku w Olsztynie, gdzie mieszka do dziś. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim i przez wiele lat pracowała w korporacjach finansowych, jednak w 2018 roku zrezygnowała z pracy na etacie, aby w pełni poświęcić się pisaniu powieści.

Joanna Jax działa jako wolontariuszka w Fundacji dla Rodaka, której zadaniem jest wspieranie Polaków w Kazachstanie. Oprócz pisania jej pasje to malowanie na szkle techniką warstwową, literatura biograficzna, a także grafika.

Saga von Becków

Joanna Jax zadebiutowała w 2014 roku powieścią „Dziedzictwo von Becków” otwierającą dwutomową sagę o losach rodziny von Becków. Przed napisaniem książki autorka przeprowadziła wyczerpujący research na temat miejsc, postaci i wydarzeń, aby jej powieść była jak najbardziej wiarygodna. Pisarka początkowo obawiała się tego, jak „Dziedzictwo von Becków” zostanie przyjęte. Jak się okazało, zupełnie niesłusznie. Książka otrzymała prawie same pozytywne recenzje, nie tylko ze strony czytelników, ale także krytyków. „Dziedzictwo von Becków” to opowieść o miłości między niemieckim oficerem SS Wernerem von Beckiem a polską nauczycielką Marią Tarnowską. Ich historia rozgrywa się na przestrzeni kilkudziesięciu lat w Polsce, Niemczech i Francji. Dwa lata później Joanna Jax zdecydowała się na publikację drugiej części sagi o von Beckach „Piętno von Becków”. Tym razem bohaterką jest wnuczka pary z pierwszej części, Julia, która odkrywa burzliwą przeszłość swojej rodziny.

Książki Joanny Jax

Obecnie pisarka ma w swoim dorobku literackim ponad 20 powieści. Jest autorką kilku sag: „Saga von Becków”, „Zemsta i przebaczenie”, „Zanim nadejdzie jutro”, „Prawda zapisana w popiołach”, „Drugi brzeg” i „Duchy minionych lat”. Oprócz tego napisała kilka osobnych powieści: „Długa droga do domu”, „Pamiętnik ze starej szafy” (napisany pod pseudonimem Patrycja May), „Czas cudów” (jako współautorka), „Syn zakonnicy” oraz „Białe róże z Petersburga”.

Joanna Jax ‒ „Zemsta i przebaczenie”

Najpopularniejszą sagą Joanny Jax jest sześciotomowy cykl „Zemsta i przebaczenie” zapoczątkowany w 2016 roku powieścią „Narodziny gniewu”. Kolejnymi tomami są „Otchłań nienawiści”, „Rzeka tęsknoty”, „Morze kłamstwa”, „Bezkres nadziei” i „Dolina spokoju”. Autorka przedstawia historię dwóch przyrodnich braci i ich potomków. Oprócz wspólnego ojca mężczyzn dzieli właściwie wszystko – poziom zamożności, zainteresowania i status społeczny. Przez długi czas nie wiedzą o swoim istnieniu. Kiedy dowiadują się o sobie, ich stosunek do otaczającej rzeczywistości zmienia się całkowicie. Odszukanie się nie będzie jednak łatwe, a na drodze do pojednania stanie wiele przeciwności losu.

Cykl „Duchy minionych lat”

Dużą sympatią i zainteresowaniem ze strony czytelników cieszy się także seria „Duchy minionych lat”. Składają się na nią następujące powieści: „Wiosenne przebudzenie”, „Letnie przesilenie”, „Jesienne pożegnanie” i „Zimowy sen”. Joanna Jax stworzyła angażującą opowieść o ludziach żyjących w latach siedemdziesiątych będących czasem zmian i świeżego spojrzenia na świat. Warto zaznaczyć, że występujące w „Duchach minionych lat” postacie to kolejne pokolenie bohaterów poczytnej sagi „Prawda zapisana w popiołach”.

Joanna Jax – ceniona autorka powieści historycznych i sag rodzinnych

Autorka cyklu „Zemsta i przebaczenie” została finalistką Festiwalu Literatury Kobiecej Pióro i Pazur za najbardziej wzruszającą powieść 2014 roku. Otrzymała Literacką Nagrodę Warmii i Mazur za 2016 rok. Powieść „Narodziny gniewu” znalazła się w gronie dwunastu bestsellerów dostępnych w ramach największej akcji promującej czytelnictwo w Polsce ‒ akcji Czytaj PL.

Uwielbiacie złożone, wielotomowe historyczne sagi rodzinne? Jeśli tak, koniecznie sięgnijcie po powieści Joanny Jax – nie zawiedziecie się! W księgarni internetowej Woblink.com znajdziecie książki autorki także w formie ebooków i audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.