Wirtualne Targi

Joanna Kowalczyk-Bednarczyk Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Mały Łoś, Książka | Joanna Kowalczyk-Bednarczyk

    Mały Łoś właśnie się urodził. Wkrótce przekona się, że pierwszy rok pod czujnym okiem troskliwej mamy będzie najważniejszym w całym jego życiu. Wiosna, lato, jesień i zima to czas poznawania otaczającego go świata.
    Cztery pory roku przyniosą Małemu Łosiowi wiele doznań, które nauczą go jak radzić sobie w życiu.
    Jaką lekcję wyniesie ze spotkania z człowiekiem?

    Promocja
    okładka Mały Bóbr, Książka | Joanna Kowalczyk-Bednarczyk

    Cześć! Jestem Małym Bobrem. Chcę opowiedzieć Ci historię mojej rodziny. Mama od urodzenia powtarzała mi, że jestem wyjątkowy i ważny. Także z ludzkich opowieści wiem, że jestem światu bardzo potrzebny. Nazywają nas gatunkiem kluczowym, co napawa mnie ogromną dumą. Gromadzimy oraz oczyszczamy wodę i pomagamy wielu zwierzętom i roślinom. Jak? Potrafimy budować piękne tamy i ścinać grube drzewa. A wiecie, czemu tak robimy? Koniecznie przeczytajcie. Joanna Kowalczyk-Bednarczyk, ...

    Promocja
    okładka Mały Ryś, Książka | Joanna Kowalczyk-Bednarczyk

    Drogie dzieci – oto ryś! Wyjątkowy kot. Ma na uszach fikuśne pędzelki, krótki ogon, charakterystyczne cętki. Dlaczego? Nie wiemy! Rysie wciąż mają swoje tajemnice. Mały Ryś to opowiadanie o dwóch małych rysiach, wędrujących z mamą przez las. Podczas tego spaceru dowiedzą się o sobie wielu ciekawych faktów! To historia o tym, że każdy z nas jest inny, nieprzeciętny, wyjątkowy! Jak Mały Ryś. Książeczka ilustrowana, przeznaczona dla dzieci od 3 do 6 lat. Joanna Kowalczyk-Bednar...

    Promocja
    okładka Mały Jelonek, Książka | Joanna Kowalczyk-Bednarczyk

    Po co jeleniowi poroże? Kiedy się pojawia na głowie? Dlaczego na jakiś czas znika? Mały Jelonek to historia o dorastaniu, o jednym z ważniejszych i ciekawszych momentów w życiu każdego jelenia. Poznaj opowieść o tym pięknym zwierzęciu naszych lasów. Książeczka ilustrowana, przeznaczona dla dzieci od 3 do 6 lat. Joanna Kowalczyk-Bednarczyk, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, biolog, dr n. med. Autorka bloga Bieganizm, pasjonatka natury, gór, kuchni roślinnej. Mama i żona...

    Promocja
    okładka Mały Wilczek, Książka | Joanna Kowalczyk-Bednarczyk

    Mały Wilczek Joanna Kowalczyk-Bednarczyk Czy wiemy, kto mieszka w otaczających nas lasach? Czy znamy zwyczaje zwierząt, ich codzienne życie? Mały Wilczek to pierwsze opowiadanie z cyklu „Zwierzęta z mojego lasu”. Przedstawia fragment z życia wilczego szczenięcia, przybliżając tym samym obraz wilczej rodziny, w której pełno jest miłości, troski i poświęcenia. Bo nie taki wilk straszny, jakim go malują. Joanna Kowalczyk-Bednarczyk, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, biol...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.