W lesie wszystkie niedźwiedzie jedzą jagody. Niektóre nawet je znajdują. A czasem na końcu drogi można znaleźć coś naprawdę ważnego. Każdego ranka Wielka wyruszała w podróż w poszukiwaniu jagód, które rosły bardzo, bardzo daleko. Mru Mru, jako że była mała, a Wielka była duża, ruszała za nim. Kroczenie ścieżką cały czas prosto i baaardzo długo jest jednak naprawdę okropnie nudne, zwłaszcza, kiedy w lesie dzieje się tyle ciekawych rzeczy! A przecież czasem wystarczy zrobić fi...
Czas gwiazd płynie inaczej niż czas tych, którzy na nie patrzą.. Żadne zwierzę nie ma tyle czasu, by złapać światło gwiazd. Trzecia książka o sympatycznej niedźwiadce Mru Mru, która szuka odpowiedzi na naprawdę ważne pytania. W tym lesie czasami niedźwiedzie i inne zwierzęta wpatrywały się w gwiazdy. Siedziały i patrzyły, w zupełnej ciszy. Cisza oznacza milczenie, tymczasem w głowie Mru Mru właśnie wtedy pojawiały się wielkie myśli i pytania, które za nic nie chciały zostać ...
Opowieść o kręgu życia i wielkich pytaniach, które domagają się odpowiedzi. Małą Mru Mru martwi to, że nie jest jak inne niedźwiedzie… Nie jest głodna latem, kiedy wszystkie niedźwiedzie zajmują się głównie jedzeniem do syta, na zapas i wcale nie chce jej się spać, gdy zapadają w sen zimowy… A możecie wierzyć, że leżenie w norze przez całą zimę jest naprawdę bardzo, bardzo, bardzo… nudne. Za to obserwowanie spadających z nieba płatków śniegu wydaje się fascynujące! Fińska li...
10 leśnych opowiadań do snu, które dają do myślenia.
Mru Mru często wędruje po lesie i nigdy nie jest w nim sama. Nikt nigdy nie jest sam w lesie… Las żyje – w dzień jego mieszkańcy chowają się w swoich norach, dziuplach i na posłaniach, za to wieczorem… Leśne wieczory tętnią życiem. A każdy mieszkaniec lasu ma do opowiedzenia ciekawą historię. Okazuje się, że pod pewnymi względami zwierzęta są całkiem podobne do ludzi.
Wspaniale jest łapać krople deszczu. A jeszcze lepiej - łapać je razem… Czy można być daleko, a mimo to blisko?
Fińska literatura dla dzieci w najlepszym wydaniu. Małe objętością, ale wielkie treścią książki o niedźwiadce Mru Mru zauroczyły czytelników w Finlandii oraz w ponad dziesięciu innych krajach!
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.