Katy Evans Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Katy Evans Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Katy Evans to amerykańska autorka powieści erotycznych. Urodzona 3 marca 1976 roku w Teksasie, pierwsze kroki literackie stawiała już w wieku dwunastu lat. Pierwszą powieść ukończyła mając lat szesnaście, nigdy jej jednak nie opublikowała. Zadebiutowała w 2013 roku tytułem “Real”, który z czasem rozrósł się w siedmiotomową serię. Książki Evans od samego początku znajdują się na liście bestsellerów „New York Timesa”, „USA Today” oraz „Wall Street Journal”. Przetłumaczone na dwanaście języków, wydane w niemal milionowym nakładzie, podbijają serca czytelniczek i czytelników. W życiu prywatnym Katy Evans nadal mieszka w Teksasie z mężem, dwójką dzieci oraz trzema psami. Jest wielką zwolenniczką astrologii - uważa, że za jej sukcesy literackie odpowiadają odpowiednio ułożone ciała niebieskie i obawia się ruchów Merkurego, który jest w stanie zmącić spokój jej pracy.

Seria książek “Real” Katy Evans

Katy Evans zadebiutowała powieścią “Real”, wydaną w roku 2013 - w Polsce książka ukazała się w 2016 roku nakładem Wydawnictwa Papierowy Księżyc. Opowiada ona historię Remingtona Tate, awanturnika, pełnego zwierzęcego magnetyzmu boksera, którego ubóstwiają fanki. Nieporównywalne dotychczas z niczym, co czuł wcześniej, pożądanie wzbudza w nim jednak ktoś zupełnie inny - jego nowa rehabilitantka, Brooke Dumas. Kobieta zawsze marzyła o dobrze płatnej pracy ze sportowcami, jednak świat podziemnych bokserskich walk, który zwiedza wraz z Remingtonem, otwiera jej oczy na zupełnie inną rzeczywistość - a także nowe pragnienia. Wszystko między nimi z początku może wyglądać jak zwykły flirt - jednak zaskakująco szybko przeradza się w erotyczną, obustronną obsesję. Każda taka żądza ma jednak swoją mroczną stronę - na horyzoncie pojawiają się niespodziewane rodzinne obowiązki Brooke oraz wielki sekret Remy’ego. Czy mogą one sprawić, że ich relacji nie uda się utrzymać? Że to, co jeszcze przed chwilą wydawało się najbardziej na świecie realne, pryśnie jak złoty sen? “Real” zostało wydane przez Kate Evans własnym sumptem i stało się bestsellerem jeszcze zanim prawa do jego publikacji wykupiło od autorki Wydawnictwo Simon and Schuster. Dalszy ciąg historii Brooke i Remy’ego powstał stosunkowo szybko, ku wyraźnej radości wiernych czytelniczek i czytelników “Real”. Obecnie na cykl składa się siedem tytułów, są to oprócz debiutanckiej powieści: “Mine”, “Remy”, “Rogue”, “Ripped”, “Legend” oraz “Racer”.

Cykl “Manwhore” autorstwa Evans

Drugim najbardziej znanym cyklem powieści erotycznych autorstwa Katy Evans jest “Manwhore”. Miejscami ostre, wręcz brutalne historie przepełnione są erotyzmem, innym jednak niż w wypadku takich tuzów gatunku jak E. L. James. Główną bohaterką cyklu jest Rachel - utalentowana młoda dziennikarka, która pracuje dla powoli podupadającego pisma. Wydawać by się mogło, że w jej życiu niczego nie brakuje - jest kobietą silną, inteligentną, niezależną i uwielbiającą to, co robi. Pewnego dnia dostaje jednak zadanie, które zmieni jej życie - ma przeprowadzić wywiad z tajemniczym biznesmenem i playboyem, którego nazwisko - Malcom Kyle Preston Logan Saint elektryzuje elity w całym Chicago. Ten cyniczny młody mężczyzna posiada niebagatelną fortunę, a także tyle uroku osobistego oraz fizycznego, że kobiety niemalże same się na niego rzucają. Gdy spotyka skromną dziennikarkę, przed zadufanym biznesmenem otwiera się nowy świat, w którym jego osoba nie wywołuje automatycznie paraliżującej ekscytacji, a wręcz spotyka się z obojętnością. Pochodzące z dwóch różnych światów osoby zaczynają być sobą coraz bardziej zainteresowane - choć Rachel wydaje się intrygować Malcolma bardziej niż on ją. To jednak tylko pozory. Ich historię opisuje sześć książek, wchodzących w cykl “Manwhore”, opublikowanych w Polsce przez Wydawnictwo Kobiece. Składają się nań: “Manwhore”, “Manwhore +1”, “Ms. Manwhore”, “Ladies Man”, “Womanizer” oraz “Playboy”. Znajdziecie je na Woblinku zarówno w formie książek papierowych, jak i ebooków oraz audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.