Kelly Rimmer Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Kelly Rimmer Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Kelly Rimmer to australijska pisarka tworząca poruszające powieści obyczajowe, które szybko przyniosły jej międzynarodową sławę. Książki Rimmer zajmują wysokie pozycje wśród bestsellerów „USA Today” i Amazonu. Są stawiane obok powieści topowych autorów literatury obyczajowej – Jojo Moyes i Nicholasa Sparksa. Najpopularniejszym tytułem w jej dorobku literackim jest „Tego ci nie powiedziałam”, który od czasu premiery nie opuścił ścisłej czołówki bestsellerów księgarni Woblink.

Oprócz powieści, Kelly Rimmer pisała także dla takich magazynów jak „New York Times”, „Wall Street Journal” czy “USA Today”. Pisarka mieszka na australijskiej wsi razem z rodziną i swoją menażerią zwierzaków.

Kariera Kelly Rimmer

Kelly Rimmer już od najmłodszych lat chciała zostać pisarką – po raz pierwszy ogłosiła to chodząc jeszcze do przedszkola. Przez lata pisała do szuflady. Dopiero po trzydziestych urodzinach podzieliła się swoimi tekstami z rodziną i bliskimi przyjaciółmi. Od tamtej pory współpracuje z wydawnictwami na całym świecie. Jej książki z miejsca stają się bestsellerami, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej (ebook i audiobook). W rodzinnym kraju Rimmer, Australii, szybko znalazły się na szczytach list najpopularniejszych tytułów Amazona, Apple’a oraz Kobo. Pojawiły się także na listach bestsellerów Globe and Mail i Toronto Star w Kanadzie, a także w New York Times, Wall Street Journal oraz USA Today w Stanach Zjednoczonych.

Książki Kelly Rimmer

Kelly Rimmer w swoich powieściach pisze przede wszystkim o miłości, jej trudach i uzdrawiającej sile. Autorka serwuje czytelnikom prawdziwy emocjonalny rollercoaster, wywołując i uśmiech i łzy. Pokazuje, co tak naprawdę jest ważne w życiu. Zachęca do tego by chronić i pielęgnować miłość. Powieści Kelly Rimmer docierają do milionów kobiet na całym świecie, nie dziwi więc, że przetłumaczono je na ponad 20 języków. Można znaleźć je w księgarniach na całych świecie, także w formie ebooków i audiobooków.

Kelly Rimmer napisała dotychczas dziesięć powieści – współczesnych i historycznych. W Polsce dotychczas ukazały się cztery z nich: „Kiedy ciebie straciłam”, „Milczenie matki”, „Tego ci nie powiedziałam” oraz „Sierota z Warszawy”.

Kiedy ciebie straciłam

W „Kiedy ciebie straciłam” Kelly Rimmer opowiada piękną i przejmującą opowieść o drugiej szansie, sile miłości i walce o własne szczęście. Molly i Leo są małżeństwem. Kiedy się pobierali, wierzyli, że razem pokonają wszystkie przeciwności losu. Teraz on, korespondent wojenny, jest sparaliżowany i stracił pamięć. Molly robi wszystko, aby pomóc mu powrócić do zdrowia i odzyskać utracone wspomnienia. Jednak nie mówi mu wszystkiego…

Milczenie matki

Kiedy David umiera, świat jego żony i matki rozpada się na kawałki. Tak samo jak podtrzymywana przez lata iluzja perfekcyjnego męża i syna. Olivia, żona Davida, chciała tylko szczęścia dla nich i córeczki. Mimo cierpień i upokorzeń kochała męża. Ivy, matka mężczyzny, całe swoje życie podporządkowywała synowi. Czy po śmierci Davida żona przerwie milczenie? I czy matka zawsze powinna chronić swoje dziecko?

Powieści „Kiedy ciebie straciłam” i „Milczenie matki” zostały wydane nakładem Wydawnictwa Amber.

Tego ci nie powiedziałam

„Tego ci nie powiedziałam” Kelly Rimmer to wydana w 2020 roku powieść historyczna o rodzinnej tajemnicy, miłości i poświęceniu w czasie wojny. Akcja rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych – w okresie okupacji i w czasach współczesnych. Hanna, ukochana babcia Alice trafia do szpitala. Dziewczyna znajduje w domu krewnej ukryte pamiątki z przeszłości, w tym zniszczone zdjęcie młodego mężczyzny. Staruszka prosi wnuczkę, aby ta pojechała do jej ojczystego kraju – Polski. Na miejscu dziewczyna odkrywa bolesną, ukrywaną przez całe życie przez Hannę, prawdę. Powieść Rimmer to inspirująca historia o miłości i nadziei, które zdolne są pokonać nawet największe przeciwności losu. „Tego ci nie powiedziałam” Kelly Rimmer znajdziecie w księgarni internetowej Woblink w formie ebooka i książki papierowej. Książka ukazała się pod szyldem krakowskiego Wydawnictwa Znak. W księgarni internetowej Woblink możecie kupić książki Kelly Rimmerw formie elektronicznej (ebook) oraz papierowej.

Sierota z Warszawy

„Sierota z Warszawy” to najnowsza powieść pióra Kelly Rimmer. Na polskim rynku ukazała się w listopadzie 2021 roku nakładem krakowskiego Wydawnictwa Znak. To wzruszająca opowieść o niezwykłym bohaterstwie, poświęceniu, nadziei i miłości. Rok 1942. Czternastoletnia Emilia mieszka w Warszawie przygarnięta przez bezdzietną parę po tym, jak straciła całą rodzinę. Świadoma niemieckiej brutalności wobec Żydów, musi ukrywać swoją prawdziwą tożsamość. Przy pomocy sąsiadki bohaterka podejmuje bardzo niebezpieczne próby ratowania żydowskich dzieci z getta. Podczas jednej z wypraw Elżbieta poznaje szesnastoletniego Romana. Nastolatki zakochują się w sobie. Czy ich miłość pokona wszechobecne zło i cierpienie?

Źródło zdjęcia: https://www.kellyrimmer.com/about-kelly

Co znajdziesz w kategorii: Książki o średniowieczu

Książki o tematyce średniowiecznej

Średniowiecze to jedna z najdłuższych epok historycznych trwająca od V wieku (od upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego w 476 roku) do XV wieku. Trudno wskazać jednoznaczny moment jego zakończenia - niektórzy mówią o upadku Konstantynopola w 1453 roku, inni o wynalezieniu druku (1450 r.), pierwszej wyprawie Krzysztofa Kolumba do Ameryki (1492 r.), końcu rekonkwisty (1492 r.) lub początku reformacji (1517 r.). Nieścisłości te wynikają przede wszystkim z różnego tempa rozwoju zjawisk, które były kamieniami milowymi tej epoki. Jako że średniowiecze trwało około 1000 lat, historycy dzielą tą epokę na mniejsze części - na “wczesne” i “późne” lub na “wczesne”, “pełne” i “późne”. Można czasami usłyszeć określenie, że były to “wieki ciemne” - określenie to wywodzi się z XIX wieku i powstało z racji małej ilości źródeł pisanych z tych czasów, a także ówczesnym przekonaniu o upadku kultury. Przeczy mu jednak wiele faktów - chociażby pojawienie się renesansu karolińskiego. Stąd obecnie raczej nie mówi się w tym kontekście o “wiekach ciemnych” - jedynie czasem historycy używają tego wyrażenia jako potocznego opisu wczesnego średniowiecza. Próbą odpowiedzi na pytanie, jak ta epoka wpłynęła na kształt współczesności, jest dzieło Dana Jonesa “Świt królestw. Jasna historia wieków ciemnych”, w której podróżujemy od stepów Mongolii po oceaniczne brzegi Portugalii i lasy Skandynawii, by poznać codzienne życie ówczesnych ludzi, a także wydarzenia, które zadecydowały o kształcie późniejszego świata. O tej fascynującej epoce istnieją na szczęście świetne książki historyczne, które pozwalają zgłębić wydarzenia, postaci i codzienne życie ludzi żyjących w średniowieczu. W klasycznym już dziele “Czasy Konstantyna Wielkiego” Jacob Burckhardt i Paweł Hertz opisują dzieje Cesarstwa Rzymskiego jeszcze przed jego rozpadem, na przełomie wieków III i IV.  Tych i innych książek o średniowieczu szukajcie na Woblink, także jako ebooków w formatach epub, mobi lub pdf.

Najlepsze książki o średniowieczu

Jednym z najważniejszych wydarzeń całej epoki były krucjaty - wyprawy zbrojne podjęta na wezwanie papieży przede wszystkim przez rycerzy europejskich. Organizowane były one w latach 10-95-1291 i ich głównym celem było odzyskanie Ziemi Świętej. Jednak religia mieszała się tutaj znacznie z polityką i ekonomią, tworząc niekiedy niezwykle splątane supły. Na szczęście w ich odplątaniu pomogą liczni specjaliści w tej tematyce i ich dzieła. Thomas Asbridge w książce “Krucjaty. Wojna o Ziemię Świętą” stara się opowiedzieć o tych zmaganiach zarówno z perspektywy chrześcijańskiej, jak i muzułmańskiej, a także wiernie odtworzyć przeżycia i wrażenia ludzi walczących po obydwu stronach tego konfliktu. O jego początku opowiada Peter Frankopan, oksfordzki historyk, przedstawiając nowe spojrzenie na jego przyczyny w ebooku “Pierwsza krucjata. Wezwanie ze Wschodu”. Z kolei Jonathan Phillips pochyla się nad późniejszą próbą wyzwolenia Ziemi Świętej w książce “Czwarta krucjata i złupienie Konstantynopola”. Dzieje Cesarstwa Bizantyńskiego, którego stolicą był właśnie Konstantynopol, do dziś fascynują wielu. Przetrwało ono upadek Cesarstwa Zachodniorzymskiego i wykształciło osobną od niego kulturę, a jego upadek dał początek Imperium Osmanów. Jego historię w dwóch tomach opisuje Jonathan Shepard. “Bizancjum ok. 500-1024” oraz “Bizancjum 1024-1492” to monumentalny podręcznik rzetelnie ukazujący aktualny stan badań nad rozmaitymi aspektami życia imperium, co pozwala także na dotarcie do sedna jego problemów. Czekają one na Was na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Jak wyglądało życie w średniowiecznym mieście i nie tylko?

Jednym z najciekawszych zagadnień jest kwestia codziennego życia w średniowieczu. Jak radzili sobie ludzie w warunkach tak dalece odbiegających od tych, które znamy współcześnie? W co wierzyli, jak się ubierali, co jedli i jakie wykonywali zawody? Odpowiedzi na te pytania szukajcie wśród wielu fantastycznych ebooków opowiadających o życiu w średniowieczu! Wśród nich wyróżniają się dzieła skupiające się na średniowiecznej Polsce. “Jak przetrwać zarazy w średniowieczu” Barbary Faron, “Jak przetrwać… kobiety w dawnej Polsce” Karola Ossowskiego czy “Siedem śmierci. Jak umierano w dawnych wiekach” Barbary Faron i Agnieszki Bukowczan-Rzeszut to szczegółowe, a przy tym przystępnie napisane opracowania poszczególnych aspektów średniowiecznego życia. Niektóre z nich skupiają się na Krakowie, np. “Jak przetrwać w średniowiecznym Krakowie” Agnieszki Bukowczan-Rzeszut czy “W alchemii, w łaźni i pod szubienicą. Historyczny spacer po dawnym Krakowie” Barbary Faron, Agnieszki Bukowczan-Rzeszut i Karola Ossowskiego. Popularnymi autorami zajmującymi się różnymi aspektami ówczesnej codzienności są Frances Gies i Joseph Gies. Ich cykl “Życie w średniowieczu” stał się międzynarodowym bestsellerem. Obydwoje są specjalistami i pasjonatami tej epoki historycznej. Na wspomnianą serię składają się: “Życie w średniowiecznym zamku”, “Życie w średniowiecznej wsi”, “Życie w średniowiecznym mieście”, “Życie średniowiecznej kobiety”, “Życie średniowiecznej rodziny” oraz “Życie średniowiecznego rycerza”. Oprócz tego małżeństwo Giesów napisało także książkę “Przeżyj miłość w średniowieczu”. Te i wiele innych dobrych książek o tematyce średniowiecznej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf)!