Ken Follett II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ken Follett II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Ken Follett to jeden z najbardziej znanych współczesnych pisarzy brytyjskich, jest autorem bestsellerowych serii „Kingsbridge” i „Trylogii Stulecia”. W jego bibliografii znajdują się takie książki jak „Słup ognia”, „Człowiek z Petersburga”, „Lot ćmy”, „Trójka” czy „Niebezpieczna fortuna”. Większość z nich wydało w Polsce wydawnictwo Albatros.

Najpopularniejsze książki Folletta

Jego najbardziej znaną książką są „Filary Ziemi”, które doczekały się dobrze przyjętej przez krytykę serialowej adaptacji. Książki Folletta sprzedały się w liczbie przeszło 200 milionów egzemplarzy, co plasuje go w czołówce najbardziej poczytnych pisarzy na świecie. Do tej pory napisał ponad 40 książek, a większość z nich zyskała status bestsellera. Follet jest też znany ze swojego zaangażowania w promocję czytelnictwa ‒ należy do kilku instytucji kulturalnych, m.in. do National Literacy Trust, Royal Society of Arts, Reading is Fundamental czy organizacji Dyslexia Action.

Ponieważ Follet nie mógł utrzymać się z dziennikarstwa, postanowił zacząć pisać powieści. Pierwsze teksty wydawał pod pseudonimami – Zachariasz Stone, Bernard L. Ross czy Martin Martinsen. W 1978 roku wydał pierwszą powieść pod swoim prawdziwym nazwiskiem. „Igła” przyniosła mu sławę ‒ książka sprzedała się w nakładzie 10 milionów egzemplarzy i pozwoliła Folletowi na całkowite skupienie się na pisaniu. Trzy lata po premierze „Igły” powstała wysokobudżetowa ekranizacja w reżyserii Richarda Marquanda. W rolę główną wcielił się Donald Sutherland.

Nie bez powodu wymieniliśmy tutaj nazwisko Sutherlanda. Trzydzieści lat po premierze „Igły” aktor powrócił w kolejnej ekranizacji dzieła Folleta ‒ tym razem w serialowej odsłonie „Filarów ziemi”. Produkcja powstała na podstawie książki o tym samym tytule. „Filary ziemi” to pierwszy tom trylogii „Kingsbridge”, którego fabuła została osadzona w XII-wiecznej Wielkiej Brytanii. Powieść doczekała się nie tylko serialowej adaptacji, ale również zainspirowała twórców do stworzenia gry planszowej, musicalu i gry komputerowej.

Jego najnowsza powieść pt. „Nigdy” ukazała się w listopadzie 2021 roku. To elektryzujący thriller charakteryzujący się narracją znaną z jego książek historycznych. Efektem tego połączenia jest epicka, realistyczna, wnikliwa powieść, od której nie sposób się oderwać. Follet pisze o wielkich katastrofach zaczynających się od problemów początkowo uważanych za zbyt błahe, żeby się nimi w porę zająć. Szef chińskiego wywiadu stara się powstrzymać rząd swojego kraju przez starciem z Zachodem, amerykańska prezydent chce za wszelką cenę uniknąć wydania rozkazu użycia broni jądrowej, agenci CIA rozpracowują islamskich terrorystów w Afryce Północnej, młoda kobieta, chcąc zapewnić jakąkolwiek przyszłość swojemu dziecku, wyrusza w niebezpieczną podróż przez Saharę. Każdy z bohaterów podejmuje ryzyko i dokonuje poświęcenia, aby sprawić, że świat stanie się bezpieczniejszym miejscem. Niestety, to może nie wystarczyć...

Ken Follet to pisarz bardzo różnorodny. Zaczynał od pisania thrillerów szpiegowskich osadzonych w realiach II wojny światowej. Największą popularność zyskał jednak dzięki książkom, w których przedstawił realia średniowiecznej Anglii.

Książki Kena Folleta – „Igła”, „Lot ćmy”, „Filary ziemi” czy „Klucz do Rebeki” – znajdziecie w formie ebooka, audiobooka i papierowej w księgarni internetowej Woblink. Ponadto kilkanaście innych tytułów dostępnych jest w formie ebooka oraz papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: II wojna światowa

II wojna światowa - największy konflikt XX wieku

II wojna światowa pozostaje jednym z najbardziej bolesnych i krwawych wydarzeń w historii XX wieku. Jej wspomnienie wciąż jest żywe, a liczne opracowania odkrywają nowe wymiary tego, co działo się w latach 1939-1945. Poświęcone II wojnie światowej książki opowiadają o różnych jej aspektach - polityce, militariach, przebiegu czy ważnych postaciach, także tych zapomnianych lub wcześniej nieznanych. Jedną z najpopularniejszych książek historycznych o II wojnie światowej jest dzieło autorstwa znanego historyka, Timothy’ego Snydera, “Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. Amerykanin opisuje dzieje ludzi zamieszkujących tereny obecnej Polski, Ukrainy, Białorusi, krajów bałtyckich oraz zachodniej części Rosji, którzy stali się aktorami w teatrze działań dwóch dyktatorów. Nad historią tych krwawych sześciu lat pochyla się także Norman Davies. Jego “Europa walczy. 1939-1945” to monumentalny efekt projektu przedstawienia możliwie jak największej ilości aspektów II wojny światowej w Europie w jednym tomie. Dzięki temu otrzymujemy jedyną w swoim rodzaju panoramę historii kontynentu w tym okresie. Davies nie skupia się na jednym konkretnym wojennym zagadnieniu, lecz przedstawia całościową perspektywę konfliktu. Nad kryzysem i serią decyzji, która ostatecznie doprowadziła do wojny, pochyla się Piotr M. Majewski w książce “Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu”. Te i wiele innych cennych książek historycznych opowiadających o II wojnie światowej czeka na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki w formatach epub, mobi lub pdf.

Książki o II wojnie światowej w Polsce

Wiele znanych i przez wiele lat zapomnianych historii z II wojny światowej wydarzyło się w Polsce. Jednym z najbardziej znaczących dla samych Polaków wydarzeń było Powstanie Warszawskie. Temu wyjątkowemu zrywowi z 1944 roku poświęcona jest inna książka Normana Daviesa, “Powstanie 44”. Brytyjski historyk analizuje je w kontekście zdarzeń od 1939 do 1956 roku, a przy tym uwzględnia bezpośrednie świadectwa uczestników i uczestniczek, przez co staje się nie tylko rzetelnym, ale także poruszającym opracowaniem tego niełatwego tematu. O powstańcach opowiada także Magda Łucyan w reportażu “Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy. Prawdziwe historie”. Autorka oddała głos ostatnim żyjącym świadkom powstania, by mogli własnymi słowami opowiedzieć, dlaczego poszli walczyć, jakie były piękne chwile w tym czasie, a jakie tragedie, jakie ich spotkały. A nade wszystko - jak teraz oceniają tamte decyzje i co chcieliby przekazać następnym pokoleniom? Ta książka to jedna z najlepszych współczesnych odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć ciekawe pamiętniki i wspomnienia z II wojny światowej. Inną niełatwą, ale cenną książką tego typu jest dzieło Patrycji Dołowy zatytułowane “Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”. Dołowy zebrała w niej historie żydowskich matek, które dla ratowania swoich dzieci musiały dokonać tragicznych wyborów. Przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi. A także samych dzieci, które często już na zawsze pozostały rozdarte pomiędzy dwiema rodzinami, tożsamościami, wdzięcznością i żalem.

Najlepsze książki historyczne o II wojnie światowej

Książki poświęcone II wojnie światowej obejmują wiele różnych jej aspektów. Znajdziecie tu między innymi książki o powstaniu warszawskim, czy książki o obozach koncentracyjnych. Niektóre skupiają się na pojedynczych wydarzeniach. Jedną z nich jest “Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944” Anny Reid, w której autorka oddaje głos mieszkańcom ocalałym z piekła głodu i chorób, jakie wywołało oblężenie miasta. Wiele autorów i autorek książek o II wojnie światowej porusza w nich temat zapomnianych grup i osób, o których wcześniej nie mówiło się wcale lub niewiele. Monika Sznajderman i Sylwia Chutnik oddają głos zagubionym dotychczas w większości w relacjach dziewczynom, towarzyszkom walki, młodszym i starszym kobietom. “Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” to próba odzyskania pamięci o tych wyjątkowych osobach. Joanna Ostrowska pochyla się nad innymi zagadnieniami społecznymi. W “Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” stara się uzupełnić ogromną lukę wiedzy o osobach nieheteronormatywnych, które żyły, umierały i walczyły w tym konflikcie. Z kolei Jakub Gołębiowski skupia się na dzieciach urodzonych z powodu wojny, których pochodzenie przez lata ukrywane było przez matki, opiekunów oraz polski system. “Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny”, a także wiele innych fascynujących i ważnych książek historycznych o II wojnie światowej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).