Ken Follett Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ken Follett Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Ken Follett to jeden z najbardziej znanych współczesnych pisarzy brytyjskich, jest autorem bestsellerowych serii „Kingsbridge” i „Trylogii Stulecia”. W jego bibliografii znajdują się takie książki jak „Słup ognia”, „Człowiek z Petersburga”, „Lot ćmy”, „Trójka” czy „Niebezpieczna fortuna”. Większość z nich wydało w Polsce wydawnictwo Albatros.

Najpopularniejsze książki Folletta

Jego najbardziej znaną książką są „Filary Ziemi”, które doczekały się dobrze przyjętej przez krytykę serialowej adaptacji. Książki Folletta sprzedały się w liczbie przeszło 200 milionów egzemplarzy, co plasuje go w czołówce najbardziej poczytnych pisarzy na świecie. Do tej pory napisał ponad 40 książek, a większość z nich zyskała status bestsellera. Follet jest też znany ze swojego zaangażowania w promocję czytelnictwa ‒ należy do kilku instytucji kulturalnych, m.in. do National Literacy Trust, Royal Society of Arts, Reading is Fundamental czy organizacji Dyslexia Action.

Ponieważ Follet nie mógł utrzymać się z dziennikarstwa, postanowił zacząć pisać powieści. Pierwsze teksty wydawał pod pseudonimami – Zachariasz Stone, Bernard L. Ross czy Martin Martinsen. W 1978 roku wydał pierwszą powieść pod swoim prawdziwym nazwiskiem. „Igła” przyniosła mu sławę ‒ książka sprzedała się w nakładzie 10 milionów egzemplarzy i pozwoliła Folletowi na całkowite skupienie się na pisaniu. Trzy lata po premierze „Igły” powstała wysokobudżetowa ekranizacja w reżyserii Richarda Marquanda. W rolę główną wcielił się Donald Sutherland.

Nie bez powodu wymieniliśmy tutaj nazwisko Sutherlanda. Trzydzieści lat po premierze „Igły” aktor powrócił w kolejnej ekranizacji dzieła Folleta ‒ tym razem w serialowej odsłonie „Filarów ziemi”. Produkcja powstała na podstawie książki o tym samym tytule. „Filary ziemi” to pierwszy tom trylogii „Kingsbridge”, którego fabuła została osadzona w XII-wiecznej Wielkiej Brytanii. Powieść doczekała się nie tylko serialowej adaptacji, ale również zainspirowała twórców do stworzenia gry planszowej, musicalu i gry komputerowej.

Jego najnowsza powieść pt. „Nigdy” ukazała się w listopadzie 2021 roku. To elektryzujący thriller charakteryzujący się narracją znaną z jego książek historycznych. Efektem tego połączenia jest epicka, realistyczna, wnikliwa powieść, od której nie sposób się oderwać. Follet pisze o wielkich katastrofach zaczynających się od problemów początkowo uważanych za zbyt błahe, żeby się nimi w porę zająć. Szef chińskiego wywiadu stara się powstrzymać rząd swojego kraju przez starciem z Zachodem, amerykańska prezydent chce za wszelką cenę uniknąć wydania rozkazu użycia broni jądrowej, agenci CIA rozpracowują islamskich terrorystów w Afryce Północnej, młoda kobieta, chcąc zapewnić jakąkolwiek przyszłość swojemu dziecku, wyrusza w niebezpieczną podróż przez Saharę. Każdy z bohaterów podejmuje ryzyko i dokonuje poświęcenia, aby sprawić, że świat stanie się bezpieczniejszym miejscem. Niestety, to może nie wystarczyć...

Ken Follet to pisarz bardzo różnorodny. Zaczynał od pisania thrillerów szpiegowskich osadzonych w realiach II wojny światowej. Największą popularność zyskał jednak dzięki książkom, w których przedstawił realia średniowiecznej Anglii.

Książki Kena Folleta – „Igła”, „Lot ćmy”, „Filary ziemi” czy „Klucz do Rebeki” – znajdziecie w formie ebooka, audiobooka i papierowej w księgarni internetowej Woblink. Ponadto kilkanaście innych tytułów dostępnych jest w formie ebooka oraz papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Kuchnia , Diety i Fitness

„Kuchnia / Diety / Fitness” to kategoria obfitująca w najróżniejsze książki będące często zbiorami przepisów kulinarnych. Książki te zazwyczaj są ułożone wokół wybranego tematu przewodniego, najpopularniejsze z nich to kuchnie narodowe i regionalne, sposoby żywienia wykluczające produkty pochodzenia zwierzęcego, uwzględniające nietolerancje i alergie pokarmowe czy opisy i przykłady konkretnych diet. Książki mogą również być skoncentrowane na jednym, ściśle określonym typie dania, jak sałatka czy zupa. Pozycje kulinarne najczęściej są wzbogacone o liczne zdjęcia opisywanych potraw. Mogą być nie tylko źródłem przepisów, ale również wiedzy o danym kraju, jego kulturze i zwyczajach w nim panujących. W kategorii tej znajdują się również pozycje poruszające zagadnienia fitnessu, czyli niezwykle popularnego rodzaju gimnastyki rekreacyjnej, która wpływa na poprawę sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. W kategorii „Kuchnia / Diety / Fitness” znajdują się książki z przepisami skupionymi na coraz popularniejszej diecie wegańskiej i wegetariańskiej, jak na przykład „Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata” Marty Dymek. Ponadto można tu znaleźć pozycje wypełnione recepturami z kulinarnych podróży („Podróż w trzech smakach. Przepyszne opowieści z Buenos Aires, Nowego Jorku i Berlina” Layne Mosler) czy skupione na kuchni polskiej w jej tradycyjnym oraz nowoczesnym wydaniu. Swoje miejsce znalazły tutaj również książki łączące tematy kulinarne ze zdrowotnymi i pokazujące, w jaki sposób odpowiednią dietą można zmniejszać konkretne dolegliwości („Zatrzymaj Hashimoto”, „Zdrowa tarczyca”). Ta kategoria obejmuje także książki poświęcone diecie stosowanej w okresie wzmożonych treningów („Jedz i trenuj” Nancy Clark), a także ćwiczeń dla duszy pokazujących, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oddychanie czy sen („Fitness dla duszy” Kamili Maciejko). Nie mogło tu zabraknąć „Food Pharmacy” kładącej nacisk na propagowanie dobrze zbilansowanej diety i racjonalnego odżywiania. Autorkami tej pozycji są Mia Clase oraz Lina Nertby, które w celach badawczych eksperymentowały z różnymi sposobami odżywiania, aby po zakończeniu testów zawrzeć w „Food Pharmacy” przepis na to, co jeść, aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić.