Krystyna Mirek Powieści i lektury - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Krystyna Mirek Powieści i lektury - książki, ebooki i audiobooki

Krystyna Mirek to polska pisarka, autorka pełnych ciepła i optymizmu powieści obyczajowych, których bohaterowie zmagają się z problemami codzienności. Największy rozgłos przyniosły jej takie powieści jak „Tylko jeden wieczór” czy „Pojedynek uczuć”. Z kolei najpopularniejszymi seriami Krystyny Mirek są „Saga rodu Cantendorf” i „Willa pod Kasztanem”.

Krystyna Mirek ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez wiele lat pracowała w szkole, gdzie uczyła języka polskiego, a potem również niemieckiego. Aktualnie poświęca się przede wszystkim pisaniu. Prywatnie Krystyna Mirek jest żoną i mamą czworga dzieci, trzech córek i syna.

Literacki debiut

Krystyna Mirek debiutowała zaraz przed swoimi czterdziestymi urodzinami w 2011 roku powieścią „Prom do Kopenhagi”. To opowieść o Weronice i Konradzie, którzy na skutek fałszywej dumy rozstają się i chcą zapomnieć o miłości. Czy uda im się puścić w niepamięć tak wielkie uczucie? Debiutancka książka nie trafiła z miejsca na listy bestsellerów, jednak autorka nie poddała się i pisała kolejne powieści obyczajowe, które coraz częściej skradały serca czytelniczek.

Książki Krystyny Mirek

Książką, która stała się motorem napędowym kariery Krystyny Mirek, była powieść „Pojedynek uczuć”. To pełna ciepła, emocji, humoru i optymizmu historia trzydziestoletniej Mai, która zostanie postawiona przed trudnymi wyborami osobistymi. Obecnie autorka „Tylko jednego wieczoru” ma w swoim dorobku literackim ponad dwadzieścia powieści, m.in. „Inni mają lepiej”, „Świąteczny sekret”, „Tam, gdzie serce twoje”, „Miłość z błękitnego nieba”, „Tylko jeden wieczór”, „Szczęście za horyzontem” czy „Droga do marzeń”. Pisze przede wszystkim książki o tematyce obyczajowej, skierowane szczególnie do kobiet. Na kartach swoich powieści nie idealizuje życia, pokazuje jego dobre i złe strony, ale, co najważniejsze, udowadnia, że zawsze można odnaleźć w nim coś optymistycznego. Pisze prozę pełną ciepła i pozytywnych emocji, jednocześnie nie unikając trudnych tematów.

„Saga rodu Cantendorf” i „Willa pod Kasztanem”

„Saga rodu Cantendorf” to najpoczytniejsza, licząca trzy tomy, saga w dorobku autorki. To opowieść o losach Kate Milton i hrabiego Aleksandra pełna intryg, tajemnic i miłości. Jest to także powieść o sile kobiecej więzi oraz o zasadach, które wciąż mogą być aktualne. Na sagę składają się tytuły: „Tajemnica zamku”, „Cena szczęścia” i „Prawdziwa miłość”. Kolejną serią, na którą warto zwrócić uwagę, jest „Willa pod Kasztanem”. Jej akcja toczy się na osiedlu usytuowanym na obrzeżach Krakowa, na którym stoją tylko dwa domy ‒ jednym z nich jest przedwojenna willa, a drugim mały budynek obok. Dotychczas w cyklu ukazały się cztery powieści: „Światło w Cichą Noc”, „Światło o poranku”, „Na strunach świata” oraz „Światło gwiazd”.

Krystyna Mirek – nie tylko powieści

Krystyna Mirek jest osobą aktywną. Oprócz pisania i wydawania nowych książek z chęcią uczęszcza na liczne spotkania autorskie, gdzie spotyka się ze swoimi czytelnikami. Pisze również felietony dla portalu Polki.pl, a także prowadzi kolumnę „Mama radzi mamom” w czasopiśmie „Pani Domu”.

Książki Krystyny Mirek w formie ebooka, audiobooka i papierowej znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Powieści i lektury

Niektórym hasło “lektura szkolna” może nie kojarzyć się najlepiej - ze zmuszaniem się do czytania książek i wierszy, po które normalnie by się nie sięgnęło. Wśród obowiązkowych lektur szkolnych dla młodzieży jest jednak wiele niezwykle ciekawych i wciągających pozycji! Lista lektur obowiązkowych na różnych etapach edukacji jest skonstruowana tak, by zapoznać młodych czytelników z ważnymi dziełami polskiej i światowej literatury, a z ich pomocą także z licznymi historycznymi faktami czy niełatwymi tematami. Dzięki temu książki te skłaniają do refleksji i krytycznego myślenia, a co za tym idzie, wspierają wykształcenie się umiejętności budowania i wyrażania własnej opinii. Równocześnie tytuły te zostały dobrane tak, by pobudzać wyobraźnię oraz rozwijać kreatywność.

Na Woblink znajdziecie różne wydania lektur szkolnych, niektóre uzupełnione o dodatkowe opracowanie zawierające kontekst powstania utworu, motywy przewodnie czy opisy głównych bohaterów. W tej formie dostępne są takie klasyki literatury jak “Antygona” i “Król Edyp” Sofoklesa, “Romeo i Julia”, “Hamlet” i “Makbet” Williama Shakespeare’a, “Skąpiec” Moliera. Te ważne dzieła literatury światowej znajdują się na listach lektur szkolnych na różnych etapach edukacji. Dzięki dodatkowym opracowaniom młody czytelnik jest w stanie jeszcze lepiej zrozumieć okoliczności, w jakich powstały, ich znaczenie (także współczesne) oraz pogłębić wiedzę na temat najważniejszych występujących w nich postaci oraz wydarzeń. Na Woblink czekają na Was także jako ebooki w formatach epub, mobi oraz pdf.

Kanon lektur szkolnych dla młodzieży

Dlaczego warto czytać lektury szkolne? Relacja młodego człowieka z literaturą jest kształtowana od najwcześniejszych lat edukacji. Warto, by już wtedy zapoznał się on z ważnymi, a przy tym ciekawymi dziełami polskimi i zagranicznymi, dzięki czemu w przyszłości nadal chętnie będzie do nich sięgał.

Lektury szkolne dla młodzieży to nie tylko klasyczne pozycje polskiej literatury, takie jak “Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza, “Balladyna” Juliusza Słowackiego, “Pan Tadeusz” i “Dziady” Adama Mickiewicza” czy “Lalka” Bolesława Prusa. Wiele pozycji na listach lektur należy do klasyki literatury światowej - są to nie tylko dzieła Williama Shakespeare’a czy Moliera, ale także “Stary człowiek i morze” Ernesta Hemingwaya, “Mały książe” Antoine de Saint-Exupéry’ego bądź “Proces” Franza Kafki. Wiele radości, zwłaszcza młodszym czytelnikom, przynieść może bardziej współczesna “Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy, której nowa ekranizacja już niebawem ukaże się na platformie Netflix. W roli głównej pojawi się Tomasz Kot - w znanym filmie z 1983 roku zagrał ją Piotr Fronczewski.

Lektury szkolne dla młodzieży to także liczne dzieła fantastyczne - jak chociażby “Hobbit, czyli tam i z powrotem” J. R. R. Tolkiena czy “Opowieści z narni. Lew, czarownica i stara szafa” C. S. Lewisa. Te powieści także można obejrzeć w wersjach filmowych - obraz oparty na książce Lewisa pojawił się na ekranach kin w 2005 roku. Z kolei “Hobbit” w reżyserii Petera Jacksona to trzy filmy, w których główne role zagrali Martin Freeman, Ian McKellen, Benedict Cumberbatch, Cate Blanchett, Christopher Lee czy Richard Armitage. Poznajcie przygody granych przez nich bohaterów, sięgając do literackich pierwowzorów dostępnych na Woblink!

Lektury obowiązkowe dla młodzieży

Nauka w szkole często rozpoczyna się od poznania mitologii starożytnej, zwłaszcza Greków i Rzymian. Wielce pomocną jest w tym zakresie “Mitologia” Jana Parandowskiego - jego omówienia najważniejszych mitów i bohaterów znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki. Wśród lektur szkolnych dla młodzieży znajdują się także tak chętnie czytana “Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa, “W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza czy “Sposób na Alcybiadesa” Edmunda Niziurskiego. Lektury szkolne to jednak nie tylko od wielu lat znane i cenione tytuły. To także liczne pozycje współczesne często pisane z myślą o młodzieży. Należy do nich z pewnością chociażby powieść “Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika czy wybór opowiadań z “Mikołajka” René Goscinny’ego i Jean-Jacquesa Sempé. Książki te wciągają od pierwszych stron - te lektury szkolne nie tylko trzeba, ale po prostu chce się czytać! Na Woblink znajdziecie je z łatwością - dostępne są w formatach książek papierowych, audiobooków lub ebooków (epub, mobi, pdf).