Wirtualne Targi

Krzysztof Zajączkowski Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Bohater obrony Helu kmdr por. Zbigniew Przybyszewski 1907-1952, Książka | Krzysztof Zajączkowski

    Książka Krzysztofa Zajączkowskiego przypomina kmdr. por. Zbigniewa Przybyszewskiego, który w 1939 roku dowodził baterią cyplową im. Heliodora Laskowskiego na Helu.
    Obok ukazania szerszego tła wydarzeń i przedstawienia losów komandora jako przedstawiciela całego pokolenia polskich marynarzy, autor odtwarza także osobiste życie Z. Przybyszewskiego.

    Promocja
    okładka Wokół tajemnic Westerplatte Zbiór tekstów z lat 2005-2012, Książka | Krzysztof Zajączkowski

    Zbiór tekstów z lat 2005-2012 poświęconych szeroko pojętej tematyce Westerplatte. Autor prezentuje niepublikowany dotąd materiał o kontrowersjach wokół scenariusza filmu "Tajemnica Westerplatte" oraz wypracowania gimnazjalistów z Dąbrówek koło Łańcuta na temat scenariusza Pawła Chochlewa. Najbardziej poruszającym fragmentem zbioru jest artykuł ukazujący nieznaną przeszłość pisarza Wiesława Stanisława Kuniczaka, który jako agent "Rymwid" donosił m.in. na Jana Pawła II i Zbigni...

    Promocja
    okładka Lekarz z Westerplatte Major Mieczysław Mikołaj Słaby 1905-1947, Książka | Krzysztof Zajączkowski

    Książka o Mieczysławie Mikołaju Słabym, ur. w Przemyślu, oficerze Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej, lekarzu załogi Westerplatte we wrześniu 1939 r., jest niezwykłą publikacją biograficzną, stanowiącą wycieczkę na Kresy, do źródeł polskiego patriotyzmu i dziedzictwa pokolenia, które jako jedno z pierwszych dorastało w niepodległej Ojczyźnie. W zetknięciu z dokumentami i zdjęciami, w większości publikowanymi po raz pierwszy, staje przed oczyma człowiek z krwi i kości, łączą...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.