Majówkowy Maraton Czytelniczy

ks. Piotr Glas Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

ks. Piotr Glas Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Glas to polski ksiądz katolicki, były egzorcysta w diecezji w Portsmouth w Anglii. Jest popularnym rekolekcjonistą, także internetowym. Glas jest także znany ze swojej wielkiej czci dla Matki Boskiej, a także jasno artykułowanych poglądów, z których niektóre były przedmiotem kontrowersji, także wśród polskiego Episkopatu. Ksiądz Piotr Glas jest autorem wielu książek o tematyce katolickiej, takich jak „Ostatnie wołanie Maryi” czy „40 dni walki duchowej”.

Życiorys księdza Piotra Glasa

Piotr Glas urodził się w Rabce, a następnie studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Swoją pierwszą posługę kapłańską pełnił w Szczecinie, jednak po jakimś czasie wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie przez prawie dwadzieścia lat pracował w Portsmouth w tamtejszej diecezji katolickiej. Aktualnie jest proboszczem w parafii pod wezwaniem świętego Józefa w Reading. Przez dziesięć lat był także egzorcystą, o czym często opowiada w swoich wywiadach oraz publikacjach. Piotra Glasa często można jednak spotkać także w Polsce, dokąd przyjeżdża na konferencje oraz aby głosić kazania i rekolekcje. Nierzadko można go także zobaczyć w telewizji wypowiadającego się w bieżących sprawach dotyczących Kościoła katolickiego i wiary katolickiej.

Książki Piotra Glasa w księgarni internetowej Woblink

Niektóre z dzieł autorstwa Piotra Glasa, wydanych nakładem Wydawnictwa Esprit, znajdziecie na Woblink. Są wśród nich „Ocalenie w Maryi”, „Dekalog. Prawdziwa droga w czasach zamętu”, „Ostateczna bitwa o rodzinę” czy „Dzisiaj trzeba wybrać. O potędze Maryi, walce duchowej i czasach ostatecznych”. Te i inne książki dotyczące katolickiej duchowości czekają na Was na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).