ks. Piotr Pawlukiewicz Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Z braku rodzi się lepsze…, Audiobook | ks. Piotr Pawlukiewicz

    „Robi na mnie duże wrażenie i zawsze mam łzy w oczach, kiedy ktoś mówi mi: „Ksiądz uratował moje małżeństwo, ksiądz uratował mojego syna, ksiądz mi zwrócił nadzieję…”. Kurde. Siedzę sobie na Starym Mieście w moim mieszkaniu, leci jakiś fajny film, stary dobry Rocky czy Rambo, a potem się dowiaduję, że w tym samym czasie gdzieś w Policach jakiś Edek Nowakowski odbył rozmowę z żoną pod wpływem moich kazań i w końcu się dogadali… To jest dla mnie prawdziwa zagadka. „Panie Boże, ...

ks. Piotr Pawlukiewicz Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Pawlukiewicz był polskim duchownym rzymskokatolickim, doktorem teologii pastoralnej, a także cenionym rekolekcjonistą i kaznodzieją, autorem licznych książek i publikacji o tematyce religijnej. Jego kazania radiowe, rekolekcje i seminaria cieszyły się dużą popularnością i szacunkiem - wygłosił je w wielu miastach Polski oraz wśród środowisk polonijnych za granicą. Do najbardziej znanych tego typu wystąpień należą te skupiające się na kwestii miłości oraz seksualności, takie jak "Seks - poezja czy rzemiosło". Swoim charakterystycznym poczuciem humoru oraz nieuciekaniem od spraw trudnych przyciągał wielu słuchaczy i czytelników. Książki księdza Piotra Pawlukiewicza przetłumaczone zostały na wiele języków, w tym białoruski, ukraiński, węgierski czy hiszpański.

Życie ks. Pawlukiewicza

Urodzony 10 kwietnia 1960 roku w Warszawie Piotr Pawlukiewicz studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a także homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Jana Pawła II) oraz retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ks Pawlukiewicz ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie w 1985 roku - święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca. W swoim życiu pełnił różne funkcje - był między innymi prefektem i wykładowcą teologii pastoralnej w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym czy dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Warszawskiej. Jego homilii można było słuchać podczas transmitowanej w Polskim Radiu mszy o godzinie 9 rano. Ksiądz Piotr Pawlukiewicz był również redaktorem naczelnym Radia Józef i współpracował z Radiem Plus Warszawa. Prowadził tam chętnie słuchaną audycję "Katechizm Poręczny", w której odpowiadał na pytania słuchaczy o różne praktyczne wymiary wiary chrześcijańskiej, a później (wspólnie z Pawłem Kęską) "Księgę". Dużą popularnością cieszyły się także jego kazania głoszone w warszawskim kościele akademickim św. Anny. Ksiądz Pawlukiewicz był także twórcą Zatoki - internetowego, zamkniętego forum, na którym użytkownicy toczyli różnego rodzaju dyskusje, nie tylko te związane z wiarą. Był także kapelanem kaplicy w Sejmie RP oraz duszpasterzem parlamentarzystów w latach 2000-2010. Kapłan przez wiele lat zmagał się z chorobą Parkinsona - zmarł w Warszawie 21 marca 2020 roku i został pochowany na tamtejszych Powązkach. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia w pracy duszpasterskiej i działalność społeczną.

Książki kapłana

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz jest autorem wielu publikacji, zarówno w formie książek papierowych, jak i ebooków lub audiobooków. Na Woblink znajdziecie wiele z nich! Szczególnie polecamy wsłuchanie się w słowa kapłana w audiobooku " Wstań! Albo będziesz święty, albo będziesz nikim". Jest to nagranie skupiające się na przemyśleniach kapłana związanych z kryzysami, powstawaniem z upadków czy słabości na drodze do bycia świętymi. W tym pełnym humoru i anegdot, a równocześnie trudnych pytań materiale każdy znajdzie coś dla siebie. Legendę polskiego kaznodziejstwa można usłyszeć także na nagraniach "Czarny humor, czyli o kościele na wesoło", "Prosto z serca" czy "Mężczyzna 2.0". Znajdzie się coś także dla miłośników ebooków - w formatach epub, mobi lub pdf dostępne są takie dzieła Pawlukiewicza jak "Włącz światło! Nie daj się ciemności", poruszające "Nadzieja nigdy nie umiera" lub zajmujące się niełatwymi kwestiami " Księża na księżyc! Tylko co dalej?".

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.