Leonard M.G. Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Porwanie w Kalifornijskiej Komecie, Książka | Leonard M.G., Sedgman Sam

    Harrison Beck, skuszony wizją kolejnej wspaniałej wyprawy pociągiem, wsiada na pokład Kalifornijskiej Komety, by pokonać legendarną trasę z Chicago do San Francisco. Ale kiedy w czasie podróży dochodzi do porwania, Hal ma przed sobą kolejną zagadkę. Czy uda mu się rozwikłać tę skomplikowaną sprawę, zanim pociąg dojedzie do stacji końcowej? W nowej części serii Przygoda w Pociągu M. G. Leonard i Sam Sedgman zabierają czytelnika w pełną adrenaliny i zwrotów akcji podróż przez ...

    Promocja
    okładka Przygoda w Pociągu Złodziej w Sokole Górskim, Książka | Leonard M.G., Sedgman Sam

    Jedenastoletni Harrison Beck wraz ze swoim wujkiem Natem wyrusza w trasę Sokołem Górskim – królewskim pociągiem parowym. W czasie podróży dzieją się tajemnicze rzeczy: ginie drogocenna broszka jednej z pasażerek oraz naszyjnik księżnej. Wszyscy pasażerowie są podejrzani, a Harrison prowadzi własne śledztwo. Czy uda mu się odkryć, kto jest złodziejem? „Złodziej w Sokole Górskim” to pierwsza książka z serii detektywistycznej Przygoda w Pociągu. Obsypana nagrodami i pozytywnymi...

    Promocja
    okładka Przewodnik miłośników chrząszczy , Książka | Leonard M.G.

    Wiecie, jak są zbudowane chrząszcze, co lubią, jak łączą się w pary i które z nich są najszybsze? Czym się właściwie żywią i czy są takie, które chętnie zjadłyby… banana? Darkus Cuttle, bohater książki Chrząszcz i jego chłopiec, swoją wiedzę o chrząszczach czerpie ze starego przewodnika. Właśnie z TEGO przewodnika. Wspaniała lektura dla początkujących przyrodników, a zwłaszcza dla miłośników chrząszczy.

    Promocja
    okładka Chrząszcz i jego chłopiec, Książka | Leonard M.G.

    Chłopiec i jego chrząszcz – czyli historia niezwykłej przyjaźni z mroczną tajemnicą w tle. Darkus jest załamany. Jego tata zaginął, a naprzeciwko wprowadzili się wyjątkowo paskudni sąsiedzi. I wtedy pojawia się Baxter – chrząszcz, który zaprzyjaźnia się z chłopcem. Ale czy razem będą potrafili rozwiązać sprawę zniknięcia taty, szczególnie jeśli zamieszana jest okrutna Lucretia Cutter i jej obsesja na punkcie owadziej biżuterii? Góra z filiżanek do kawy, która jest domem dla ...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.