Liane Moriarty II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Liane Moriarty II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Liane Moriarty to australijska pisarka, autorka ośmiu powieści, w tym książki „Wielkie kłamstewka”, która znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów „New York Timesa”. Tytuł ten został zaadaptowany na serial telewizji stacji HBO i odniósł ogromny sukces, zbierając wiele pozytywnych opinii zarówno wśród widzów, jak i krytyków.

Po ukończeniu szkoły Liane Moriarty rozpoczęła pracę w reklamie i marketingu w wydawnictwie. Następnie przez jakiś czas prowadziła własną firmę. Po uzyskaniu tytułu magistra na Macquarie University w Sydney opublikowała pierwszą powieść “Three Wishes”. Prywatnie pisarka mieszka razem z mężem i dwójką dzieci w Sydney.

Książki Liane Moriarty

Po swoim literackim debiucie Liane Moriarty wydała jeszcze siedem powieści. Są to kolejno: “The Last Anniversary”, „Kilka dni z życia Alice”, „Miłość i inne obsesje”, „Sekret mojego męża”, „Wielkie kłamstewka”, „Moja wina, twoja wina” oraz „Dziewięcioro nieznajomych”. Ta ostatnia została wydana w 2018 roku, a w Polsce ukazała się rok później. To powieść o tym, czym skutkują nasze kłamstwa i kim moglibyśmy być, gdyby nie one. Jedno miejsce, dziewięcioro nieznajomych oraz dziesięć dni, w ciągu których zmieni się wszystko. To miał być zupełnie zwyczajny pobyt w SPA. Kilkoro nieznajomych przyjeżdża do tajemniczego ośrodka, aby „całkowicie przemienić umysł i ciało”. Dziewiątka nieznajomych kuracjuszy nie spodziewa się jednak, co naprawdę czeka ich w pełnym sekretów ośrodku.

„Wielkie kłamstewka”

To najpopularniejsza książka w dorobku autorki. Powieść „Wielkie kłamstewka” znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów „New York Timesa”. Moriarty otrzymała za nią w 2014 roku nagrodę Amazon.com Best Books of the Year. „Wielkie kłamstewka” to opowieść o matkach, córkach, byłych mężach, drugich żonach, a także niebezpiecznych kłamstwach i skomplikowanych intrygach. Małe miasteczko w Australii. Wszyscy wszystkich znają i wszystko o sobie wiedzą. Na pierwszy rzut oka życie głównych bohaterek wydaje się perfekcyjne, jednak to tylko gra pozorów, którą niespodziewanie przerywa zbrodnia. A może nieszczęśliwy wypadek? Wiadomo tylko, że ktoś już nie żyje. Na podstawie powieści zrealizowano głośny serial pod tym samym tytułem z gwiazdorską obsadą.

Ekranizacje książek Liane Moriarty

Najpopularniejszą adaptacją prozy Moriarty jest amerykański serial „Wielkie kłamstewka” oparty o powieść autorki pod tym samym tytułem. Twórcą produkcji jest David E. Kelley. Serialowe „Wielkie kłamstewka” są opowieścią o pozornie sielankowym życiu na amerykańskich przedmieściach, które w rzeczywistości pełne jest kłamstw, intryg, niedopowiedzeń i gier. Twórcy serialu przenieśli miejsce akcji z Australii do jednego z małych miasteczek w pełnej słońca Kalifornii. W produkcji zagrali między innymi Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Alexander Skarsgård, Laura Dern oraz Meryl Streep.

Na 2020 rok zapowiadane są także dwie kolejne produkcje stworzone na podstawie książek Liane Moriarty. Pierwsza z nich to film “The Husband’s Secret”, w którym ma zagrać Blake Lively, znana przede wszystkim z serialu „Plotkara”. Drugą ma być serial „Dziewięcioro nieznajomych” tworzony przez platformę Hulu. Ma za niego odpowiadać twórca „Wielkich kłamstewek”. W serialu wystąpią między innymi Nicole Kidman i Melissa McCarthy.

Powieści Liane Moriarty znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com – w formie książki papierowej, ebooka oraz audiobooka.

Co znajdziesz w kategorii: II wojna światowa

II wojna światowa - największy konflikt XX wieku

II wojna światowa pozostaje jednym z najbardziej bolesnych i krwawych wydarzeń w historii XX wieku. Jej wspomnienie wciąż jest żywe, a liczne opracowania odkrywają nowe wymiary tego, co działo się w latach 1939-1945. Poświęcone II wojnie światowej książki opowiadają o różnych jej aspektach - polityce, militariach, przebiegu czy ważnych postaciach, także tych zapomnianych lub wcześniej nieznanych. Jedną z najpopularniejszych książek historycznych o II wojnie światowej jest dzieło autorstwa znanego historyka, Timothy’ego Snydera, “Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. Amerykanin opisuje dzieje ludzi zamieszkujących tereny obecnej Polski, Ukrainy, Białorusi, krajów bałtyckich oraz zachodniej części Rosji, którzy stali się aktorami w teatrze działań dwóch dyktatorów. Nad historią tych krwawych sześciu lat pochyla się także Norman Davies. Jego “Europa walczy. 1939-1945” to monumentalny efekt projektu przedstawienia możliwie jak największej ilości aspektów II wojny światowej w Europie w jednym tomie. Dzięki temu otrzymujemy jedyną w swoim rodzaju panoramę historii kontynentu w tym okresie. Davies nie skupia się na jednym konkretnym wojennym zagadnieniu, lecz przedstawia całościową perspektywę konfliktu. Nad kryzysem i serią decyzji, która ostatecznie doprowadziła do wojny, pochyla się Piotr M. Majewski w książce “Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu”. Te i wiele innych cennych książek historycznych opowiadających o II wojnie światowej czeka na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki w formatach epub, mobi lub pdf.

Książki o II wojnie światowej w Polsce

Wiele znanych i przez wiele lat zapomnianych historii z II wojny światowej wydarzyło się w Polsce. Jednym z najbardziej znaczących dla samych Polaków wydarzeń było Powstanie Warszawskie. Temu wyjątkowemu zrywowi z 1944 roku poświęcona jest inna książka Normana Daviesa, “Powstanie 44”. Brytyjski historyk analizuje je w kontekście zdarzeń od 1939 do 1956 roku, a przy tym uwzględnia bezpośrednie świadectwa uczestników i uczestniczek, przez co staje się nie tylko rzetelnym, ale także poruszającym opracowaniem tego niełatwego tematu. O powstańcach opowiada także Magda Łucyan w reportażu “Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy. Prawdziwe historie”. Autorka oddała głos ostatnim żyjącym świadkom powstania, by mogli własnymi słowami opowiedzieć, dlaczego poszli walczyć, jakie były piękne chwile w tym czasie, a jakie tragedie, jakie ich spotkały. A nade wszystko - jak teraz oceniają tamte decyzje i co chcieliby przekazać następnym pokoleniom? Ta książka to jedna z najlepszych współczesnych odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć ciekawe pamiętniki i wspomnienia z II wojny światowej. Inną niełatwą, ale cenną książką tego typu jest dzieło Patrycji Dołowy zatytułowane “Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”. Dołowy zebrała w niej historie żydowskich matek, które dla ratowania swoich dzieci musiały dokonać tragicznych wyborów. Przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi. A także samych dzieci, które często już na zawsze pozostały rozdarte pomiędzy dwiema rodzinami, tożsamościami, wdzięcznością i żalem.

Najlepsze książki historyczne o II wojnie światowej

Książki poświęcone II wojnie światowej obejmują wiele różnych jej aspektów. Znajdziecie tu między innymi książki o powstaniu warszawskim, czy książki o obozach koncentracyjnych. Niektóre skupiają się na pojedynczych wydarzeniach. Jedną z nich jest “Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944” Anny Reid, w której autorka oddaje głos mieszkańcom ocalałym z piekła głodu i chorób, jakie wywołało oblężenie miasta. Wiele autorów i autorek książek o II wojnie światowej porusza w nich temat zapomnianych grup i osób, o których wcześniej nie mówiło się wcale lub niewiele. Monika Sznajderman i Sylwia Chutnik oddają głos zagubionym dotychczas w większości w relacjach dziewczynom, towarzyszkom walki, młodszym i starszym kobietom. “Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” to próba odzyskania pamięci o tych wyjątkowych osobach. Joanna Ostrowska pochyla się nad innymi zagadnieniami społecznymi. W “Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” stara się uzupełnić ogromną lukę wiedzy o osobach nieheteronormatywnych, które żyły, umierały i walczyły w tym konflikcie. Z kolei Jakub Gołębiowski skupia się na dzieciach urodzonych z powodu wojny, których pochodzenie przez lata ukrywane było przez matki, opiekunów oraz polski system. “Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny”, a także wiele innych fascynujących i ważnych książek historycznych o II wojnie światowej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).