Lisa Jewell Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Lisa Jewell Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Lisa Jewell to brytyjska pisarka, autorka szesnastu powieści (m.in. Prawdziwa historia Melody Browne), które do dziś zostały przetłumaczone na 16 języków. Ponad pół miliona sprzedanych na całym świecie egzemplarzy " Idealnej rodziny" (bestseller New York Times'a) przyniosły autorce w 2021 roku złotą Nielsen Bestseller Award.

Na Woblink znajdziecie "Idealną rodzinę", " Niewidzialną dziewczynę" oraz " Noc, w której zniknęła" Lisy Jewell w formacie zarówno ebooka, jak i książki papierowej.

Co możemy powiedzieć o Lisie Jewell?

Lisa Jewell urodziła się 19 lipca 1968 roku w Londynie. Tam też uczęszczała do katolickiej szkoły dla dziewcząt im. św. Michała. Ukończyła kurs sztuki w Berent College, a kolejne dwa lata poświęciła na studiowanie wzornictwa ubiorów i promocję na Epsom School of Art&Design. Po pięciu kolejnych trudnych latach spędzonych w bezdusznym światku mody i utracie pracy Jewell zatrudniła się jako recepcjonistka. Wtedy też postanowiła zapisać się na kurs kreatywnego pisania w Centrum Kształcenia Dorosłych. To tam powstały "Impreza u Ralpha" - najlepiej sprzedający się debiut literacki 1998 roku, "Trzydziestka na karku", czy "Gwiazda jednego przeboju".

Obecnie Lisa Jewell mieszka w Londynie z mężem oraz dwiema córkami.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.