Liu Cixin Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Liu Cixin Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Liu Cixin jest jednym z najważniejszych współczesnych pisarzy science fiction – zarówno w ojczystych Chinach, jak i na całym świecie. Urodził się w 1963 roku w Yangquan w prowincji Shanxi. Ze względu na brutalną rewolucję kulturalną rodzice przyszłego pisarza postanowili wysłać go do Loushan, aby chłopiec zamieszkał z dziadkami. Zanim został pełnoetatowym autorem przez kilka lat, zaraz po ukończeniu studiów, pracował jako inżynier w elektrowni. Liu Cixin to pierwszy, oficjalnie wydawany chiński pisarz, który tworzy książki zaliczane do cyberpunka, dystopijnego gatunku fantastyki naukowej. Ta odmiana science fiction skupia się przede wszystkim na negatywnych konsekwencjach funkcjonowania ludzkości w otoczeniu bardzo zaawansowanej technologii informacyjnej oraz komputerowej. Pierwszą powieścią cyberpunkową Liu Cixina była wydana w 1989 roku książka “China 2185”.

Liu Cixin – autor nagradzanych bestsellerów

Liu Cixin jest dziewięciokrotnym laureatem Galaxy Award ‒ chińskiej nagrody dla najlepszych twórców science fiction. Światową sławę przyniosło mu jednak inne wyróżnienie. W 2015 roku angielskie tłumaczenie powieści „Problem trzech ciał”, otwierającej bestsellerowy cykl „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, zostało nagrodzone prestiżową nagrodą Hugo. Dwa lata później trzeci tom serii otrzymał Locus Award dla najlepszej powieści science fiction. Z kolei w 2018 roku autor został uhonorowany Nagrodą Arthura C. Clarke’a za wyobraźnię w służbie społeczeństwu. Był również nominowany do Nebuli.

Cykl „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”

Liu Cixin jest znany przede wszystkim z cyklu „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”. Seria książek okazała się ogólnoświatowym bestsellerem. Jej pierwszą część, „Problem trzech ciał” (2006), czytali i polecali między innymi prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, a także Mark Zuckerberg, twórca Facebooka. Powieść otrzymała nagrodę Hugo. Był to pierwszy przypadek w historii, kiedy została ona przyznana utworowi przetłumaczonemu na język angielski. „Problem trzech ciał” był także nominowany do takich wyróżnień jak Nebula, Locus, nagroda Prometeusza czy nagroda Campbella. Książka opowiada o owianym tajemnicą chińskim projekcie z czasów Mao, który zaczyna przynosić tragiczne konsekwencje. Seria samobójstw fizyków doprowadza do podjęcia śledztwa, w trakcie którego odnaleziona zostaje zagadkowa gra sieciowa „Trzy ciała”. Celem gry jest ocalenie mieszkańców planety zagrożonej działaniem grawitacyjnym trzech słońc. Okazuje się jednak, że to nie fikcja. Kolejnymi tomami z serii są „Ciemny las” wydany w Polsce w 2017 roku i „Koniec śmierci” z 2018. Pozostałe książki Liu Cixina wydane w Polsce nakładem wydawnictwa Rebis to „Era supernowej” i „Piorun kulisty”.

Jeśli cenicie sobie świetnie napisane i trzymające w napięciu powieści science fiction, koniecznie sięgnijcie po książki autorstwa Liu Cixina. Na Woblink.com znajdziecie je również w postaci ebooków oraz audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.