Louisa May Alcott Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Louisa May Alcott Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Louisa May Alcott to amerykańska pisarka, jedna z pionierek literatury kobiecej oraz powieści dla dziewcząt w USA. Alcott znana była z walki o prawa kobiet i zaangażowanie w liczne inicjatywy społeczne. Była buntowniczką, która nie chciała żyć zgodnie z obowiązującymi normami społecznymi. Pisarka przyszła na świat w 1832 roku. Była jedną z czterech córek Amosa Bronsona Alcotta, filozofa oraz nauczyciela, i jego żony Abby. Bronson otworzył w Bostonie szkołę eksperymentalną, a także założył utopijną społeczność. Jej członkowie nie jedli mięsa i nie wykorzystywali zwierząt do pracy, w związku z czym Louisa May Alcott, tak jak i Amos Bronson, była wegetarianką. W domu rodzinnym Alcott w Concord w stanie Massachusetts obecnie znajduje się muzeum jej imienia.

Literacki fenomen Louisy May Alcott

Swoją pierwszą powieść „Szkice szpitalne” z 1863 roku oparła o doświadczenia i obserwacje z czasów, kiedy pracowała jako pielęgniarka wolontariuszka podczas wojny domowej. Po publikacji tej książki postanowiła całkowicie poświęcić się pisaniu. Kilka lat później pewien wydawca zwrócił się do niej z prośbą o napisanie powieści dla młodych dziewcząt. Początkowo wahała się nad przyjęciem propozycji, gdyż nie była pewna, czy potrafi napisać wiarygodną książkę o młodych dziewczętach. Od zawsze twierdziła, że ich nie rozumie i swój czas woli spędzać z chłopcami. Jednak ostatecznie zgodziła się. Tak powstały „Małe kobietki”, oparte na życiu i doświadczeniach pisarki. Powieść po raz pierwszy została wydana w 1868 roku, a w Polsce w 1876 roku. Opowieść o Jo March i jej siostrach bardzo szybko odniosła ogromny sukces. Książka ta była początkiem realistycznej powieści młodzieżowej w Stanach Zjednoczonych. Louisa May Alcott nie poprzestała na „Małych kobietkach” i ich kontynuacjach. W swoim literackim dorobku ma kilkanaście tytułów takich jak „Staromodna dziewczyna”, „Janka i Janek”, „Pięć ciotek”, „Różyczka” czy „W cieniu bzów”.

„Małe kobietki” Louisy May Alcott

Akcja „Małych kobietek” rozgrywa się w latach sześćdziesiątych XIX wieku w Ameryce. W posiadłości Orchard House od lat mieszka rodzina Marchów. Od kiedy ojciec bierze udział w wojnie secesyjnej, matka i cztery córki muszą radzić sobie same. Kobieta zdecydowanie wyprzedza epokę, w której żyje. Wpaja swoim dzieciom ideały wolności i namawia je, żeby podążały w życiu własną drogą. Cztery córki Marchów – stateczna Meg, żywiołowa Jo, nieśmiała Beth i nieco zarozumiała Amy próbują na wszystkie sposoby zabić nudę i urozmaicić życie naznaczone nieobecnością ojca. „Małe kobietki” to pierwsza powieść z cyklu napisanego przez Alcott. Kolejne książki z serii to „Dobre żony”, „Mali mężczyźni” i „U progu życia”.

Ekranizacje „Małych kobietek”

„Małe kobietki” zostały zekranizowane aż ośmiokrotnie. Na postawie książki powstały też dwa seriale anime. Najpopularniejszymi produkcjami są dwie ostatnie ekranizacje – „Małe kobietki” z 1994 roku w reżyserii Gillian Armstrong i „Małe kobietki” z 2019 roku wyreżyserowane przez Gretę Gerwig. W filmie z 1994 roku główne role zagrali między innymi Winona Ryder, Susan Sarandon, Kirsten Dunst i Christian Bale. Produkcja otrzymała łącznie 6 nominacji, w tym trzy do Oscarów. Najnowsza ekranizacja „Małych kobietek” w reżyserii Gerwig otrzymała łącznie 27 nominacji do różnych filmowych nagród, w tym sześć do samych Oscarów. Film wygrał statuetkę w kategorii najlepsze kostiumy.

Jeśli chcecie poznać literacki pierwowzór nominowanego do tegorocznych Oscarów filmu „Małe kobietki” Grety Gerwig, zapraszamy na Woblink.com. Tę i inne książki Louisy May Alcott znajdziecie w naszej księgarni również w formie ebooków oraz audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).