Majówkowy Maraton Czytelniczy

Ludek Stanek Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ludek Stanek Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Luděk Staněk to czeski publicysta, scenarzysta, moderator, aktor, autor a także komik stand-upowy. Zaczynał jako dziennikarz, był autorem tekstów reklamowych i redaktorem naczelnym magazynów lifestylowych. Pisał oraz moderował “The Show” na Stream.cz. Stanek jest także autorem scenariusza do serialu „Stylista” komentującego bieżące wydarzenia polityczne i społeczne oraz takich produkcji jak „America First, Czech Republic Fifty First” i „Nieświadomi”. Oprócz tego regularnie, razem z Milosem Čermákiem, bierze udział w programie komediowym „Čermák & Staněk”. W 2020 roku komicy wspólnie napisali książkę „Najlepszy czeski stand-up”. Prywatnie Staněk jest fanem pokera i Arsenalu.

Luděk Staněk i Miloš Čermák

Staněk i Čermák tworzą wspólnie komediowy program „Čermák Staněk Comedy Podcast”, w którym omawiają aktualne tematy, zarówno polityczne jak i społeczne. Jedną z części show jest sekcja, w której Staněk musi argumentować za, bądź przeciw danemu tematowi (wybranemu w drodze losowania) niezależnie od własnej opinii. Oprócz tego duet komików stworzył książkę „Najlepszy czeski stand-up”. Tytuł ukazał się na polskim rynku wydawniczym w 2020 roku, nakładem Wydawnictwa Stara Szkoła

Najlepszy czeski stand-up - książka Stanka i Čermák

Stand-up to jedna z form komedii polegająca na monologu wygłaszanym przed publicznością. Opiera się na charyzmie występującego i spontanicznym kontakcie z publicznością. Książka Stanka i Čermák przenosi stand-upową scenę na prywatne czytniki czytelników. W „Najlepszym czeskim stand-upie” autorzy przedstawiają pełną mocnego humoru instrukcję korzystania z wieku średniego. Nie straszne im są żarty o polityce, religii, seksie, uchodźcach czy hipsterach. Dwójka czeskich komików opowiada o absurdach codzienności – bez tematów tabu, ale z ogromną dawką inteligentnego, ciętego humoru.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książkę „Najlepszy czeski stand-up” w formie elektronicznej (ebook).

Co znajdziesz w kategorii: Literatura popularnonaukowa

Literatura popularnonaukowa jest nastawiona przede wszystkim na popularyzowanie oraz objaśnianie nauki i zjawisk, które zachodzą w jej obrębie. Książki przynależące do tego gatunku są skoncentrowane przede wszystkim na przybliżaniu i wyjaśnianiu nieposiadającym naukowej wiedzy z danej dziedziny odbiorcom różnorakich zagadnień ze świata nauki. Publikacje popularnonaukowe są najczęściej pisane językiem pozbawionym skomplikowanych terminów technicznych utrudniających przyswajanie treści czytelnikom niezaznajomionym z naukową terminologią. „Literatura popularnonaukowa” jest częścią szerszej kategorii „Literatura faktu”. W skład tej kategorii wchodzą zarówno publikacje dotyczące znanych i cenionych naukowców, jak i różnych gałęzi nauki. Nie zabrakło tu takich pozycji jak „Lab girl. Opowieść o kobiecie naukowcu, drzewach i miłości”, „Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką”, „Lęk. Neuronauka na tropie źródeł lęku i strachu”, „Trauma i pamięć. Praktyczny przewodnik do pracy z traumatycznymi wspomnieniami”, „Empatia. Jak odkrycie neuronów lustrzanych zmienia nasze rozumienie ludzkiej natury”, „Jak czytać wodę. Wskazówki i znaki ukryte w morzach, jeziorach, rzekach i kałużach”, „Teraz. Fizyka czasu”, „Wszechświat i ja”, „Neuroerotyka”, „Wszechświat w twojej dłoni”, „Sapiens. Od zwierząt do bogów” czy też „Oszustwa pamięci”. W kategorii „Literatura popularnonaukowa” w internetowej księgarni Woblink.com znajdują się publikacje znanych i cenionych naukowców, profesorów oraz badaczy, jak na przykład książki Stephena Hawkinga, jednego z czołowych fizyków teoretycznych, profesora Jerzego Vetulaniego czy też niemieckiego leśnika pokazującego inne spojrzenie na otaczającą przyrodę – Petera Wohllebena.