Łukasz Lamża Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Pismo. Magazyn opinii nr 4/2021, Ebook | Filip Springer, Marcin Wicha, Łukasz Lamża, Mirosław Wlekły

    W kwietniowym numerze szczególnie polecamy materiały, w których: Mirosław Wlekły pyta, co znaczy pomagać dobrze, Paul Valley pisze o darczyńcach, którym wydaje się, że zmieniają świat, Karolina Lewestam rozmawia z prof. Mirosławem Wyrzykowskim, a Marta Mitek sprawdza, jak mądrze przekazać ubrania innym.

Łukasz Lamża Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Łukasz Lamża jest dziennikarzem naukowym, doktorem filozofii , pracownikiem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego”, popularyzatorem nauki, a także autorem książek i artykułów popularnonaukowych. Opublikował między innymi takie tytuły jak „Światy równoległe”, „Wszechświat krok po kroku” i „Co dzieje się w świecie kwantów?”. Lamża jest także twórcą publikowanego na stronie YouTube kanale Copernicus Center for Interdisciplinary Studies programu „Czytamy Naturę”. Specjalizuje się przede wszystkim w kosmologii, astrofizyce, filozofii nauki oraz filozofii przyrody, a także powiązaniami tych dyscyplin z pozostałymi gałęziami nauk. Łukasz Lamża był dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii „Dziennikarstwo specjalistyczne” za artykuły prasowe dotyczące medycyny alternatywnej oraz pseudonauki.

Książki Łukasza Lamży

Łukasz Lamża jest autorem wielu artykułów oraz sześciu książek naukowych i popularnonaukowych. Pierwsza z nich, zatytułowana „Przekrój przez Wszechświat. Od galaktyk po cząstki elementarne, z krótkim przystankiem na oku mrówki”, ukazała się w 2014 roku. Na jej kartach autor pokazuje, jak wygląda wszechświat z perspektywy mrówki, pojedynczego atomu czy galaktyki. Przybliża jego różne skale przestrzenne, a także opisuje fascynujące zjawiska np. wielkie kosmiczne eksplozje. W kolejnej publikacji, „Granice kosmosu – granice kosmologii” (2015), Łukasz Lamża pisze o kosmosie i kosmologii w sposób jednocześnie precyzyjny i przystępny. Wyjaśnia, jaki jest związek między pierwszymi ułamkami sekund Wszechświata a człowiekiem. Odpowiada również na pytania o to, czy można racjonalnie opisać Wszechświat oraz czy nauka może mówić o czymś niemożliwym do zaobserwowania. Trzecią książką Lamży jest „Początek świata jako kres rozumu” (2016) wydaną w ramach serii „Piąty wymiar”. Tytuł poświęcony jest próbie udzielenia odpowiedzi na pytanie o możliwości nauki przy próbie odpowiedzenia za jej pomocą na najogólniejsze pytania kosmologiczne. Z kolei w „Wszechświecie krok po kroku” z 2017 roku dziennikarz naukowy w przystępny sposób przedstawia czytelnikom historię Wszechświata – od skali kosmicznej aż po świat żywych istot. Przedostatnią publikacją Łukasza Lamży jest tytuł „Co się dzieje w świecie kwantów?”, który powstał we współpracy z Marcinem Łobejko. Książka stanowi świetne wprowadzenie w świat fizyki kwantowej, gdyż przedstawia głębokie i pełne świeżości spojrzenie na kwantowy świat.

Wszystkie pięć powyższych tytułów ukazało się pod szyldem Wydawnictwa Copernicus Center Press.

Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze

Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze” to najnowsza książka Łukasza Lamży. Tym razem dziennikarz naukowy prowadzi czytelników przez krainę pełną szarlatanerii, pseudonauki oraz teorii spiskowych. Rozległa wiedza, dociekliwość, próba zrozumienia oponentów i zmierzenia się z najgorętszymi zagadnieniami przez autora pozwalają na poznanie naukowej, obiektywnej prawdy. Za „Światy równoległe” Łukasz Lamża został wyróżniony Złotą Różą, czyli nagrodą przyznawana przez Festiwal Nauki za najlepszą książkę popularnonaukową. Książka została wydana na początku 2020 roku nakładem Wydawnictwa Czarne.

Książki Łukasza Lamży w formie ebooka, audiobooka i papierowej w księgarni Woblink

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Łukasza Lamży – „Początek świata jako kres rozumu”, „Granice kosmosu – granice kosmologii” w formie ebooka, „Przekrój przez wszechświat”, „Wszechświat krok po kroku”, „Co się dzieje w świecie kwantów?” w formie ebooka i papierowej, a także „Światy równoległe”, które są u nas dostępne w każdej formie: ebooka, audiobooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Prasa

W kategorii prasa znajdują się różnego rodzaju czasopisma – miesięczniki, kwartalniki i wydania specjalne topowych polskich periodyków. Na Woblink.com wśród najciekawszych tytułów znaleźć można miesięcznik „Znak” – magazyn o tematyce społeczno-kulturalnej, który wydawany jest, z krótką przerwą, od 1946 roku. Wśród stałych działów „Znaku” znajdują się: Temat miesiąca, Społeczeństwo i Świat, Idee oraz Ludzie–Książki–Zdarzenia. Do pisma regularnie piszą najciekawsi polscy felietoniści i pisarze oraz stawiają tam swoje pierwsze dziennikarskie kroki autorzy młodego pokolenia. Innym tytułem wartym wyróżnienia jest miesięcznik „W drodze” przeznaczony dla czytelników zainteresowanych codziennym życiem według wzorców chrześcijańskich. Pismo nie boi się trudnych tematów takich jak wiara i ekologia, kryzys wiary wśród sióstr zakonnych i księży czy ludzka seksualność. Dla miłośników muzyki na Woblinku znajdują się archiwalne numery pisma „Jazz Press”. Za darmo do pobrania są także archiwalne numery pisma „Book Up!” – bezpłatnego cyfrowego magazynu o książkach i kulturze, który powstał z inicjatywy portali Woblink oraz Lubimy Czytać. Ponadto znajdą w tej kategorii coś dla siebie miłośnicy kultury, polityki i spraw społecznych – „Res publica nowa” to kwartalnik, który „daje do myślenia”. To pismo prowadzone przez Fundację Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego, która zajmuje się też organizowaniem debat i wydarzeń dotyczących rozwoju i jakości kultury.