Łukasz Wierzbicki Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Łukasz Wierzbicki Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Łukasz Wierzbicki to autor, który w ostatnich latach zyskał zasłużone uznanie wśród miłośników literatury podróżniczej i historycznej dla dzieci. Jego książki to przepiękne, ciekawe i fascynujące opowieści dla najmłodszych o wyprawach po świecie. Jeśli chcesz pokazać dziecku, dlaczego warto odkrywać to, czego jeszcze nie zna, oraz ile można zyskać, poznając otaczający je świat, Łukasz Wierzbicki ma książki właśnie dla Ciebie.

Łukasz Wierzbicki - poznaj ebooki świetnego autora

Urodzony w 1974 roku w Poznaniu Łukasz Wierzbicki od najmłodszych lat przejawiał pasję do opowiadania historii - już jako sześcioletnie dziecko stworzył swoją pierwszą książkę, ilustrując ją rycerskimi potyczkami! Choć jego ścieżka edukacyjna prowadziła przez Akademię Ekonomiczną w Poznaniu, to ostatecznie zdecydował się na powrót do literackich marzeń. Inspiracją stały się opowieści jego dziadka o Kazimierzu Nowaku – polskim podróżniku, który w latach 30. XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze. Efektem tej fascynacji było zredagowanie listów Nowaka i opublikowanie ich jako Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd - była to książka, którą sam Ryszard Kapuściński uznał za jedną z najważniejszych pozycji polskiej literatury podróżniczej.

Debiutem autorskim Wierzbickiego była Afryka Kazika (2008), adresowana do najmłodszych czytelników. Opowieść o podróżniczych perypetiach Kazimierza Nowaka zdobyła serca dzieci i rodziców, a jej popularność przyczyniła się do wpisania książki na listę lektur szkolnych dla klas I-III. Kolejnym sukcesem była powieść Dziadek i niedźwiadek – wzruszająca historia niedźwiedzia Wojtka, który towarzyszył polskim żołnierzom z Armii Andersa.

Podróżnicze perypetie Łukasza Wierzbickiego w audiobookach dla dzieci

Oczywiście to nie koniec! Autor nie ustaje w odkrywaniu kolejnych fascynujących postaci i wydarzeń. W Wyprawie niesłychanej Benedykta i Jana ożywił średniowieczne podróże Benedykta Polaka, zaś Ocean to pikuś opowiada o legendarnej transatlantyckiej wyprawie kajakowej Aleksandra Doby. Do grona jego literackich bohaterów dołączyli także Halina Korolec-Bujakowska, pionierka motocyklowej podróży do Chin oraz polscy podróżnicy Leon Mroczkiewicz i Tadeusz Perkitny. Najnowszą publikacją Wierzbickiego jest Najcenniejszy skarb – zredagowane pamiętniki Aleksandra Doby z jego Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.