Magda Omilianowicz Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Magda Omilianowicz Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Magdalena Omilianowicz była polską dziennikarką i autorką książek, głównie o tematyce społecznej i obyczajowej, a także kryminalnej. Była pierwszą osobą, która opisała w swojej książce „Wampir. Jak rodzi się zło” historię seryjnego mordercy i gwałciciela, Leszka Pękalskiego, zwanego Wampirem z Bytowa. Omilianowicz pracowała w takich czasopismach jak „Fortuna”, „Polityka”, „Głos Koszaliński” czy „Gazeta Wyborcza”. W swojej karierze wydała piętnaście książek, nim zmarła po chorobie w styczniu 2022 roku.

Magdalena Omilianowicz – „Wampir. Jak rodzi się zło”

Wydana nakładem Wydawnictwa Kompania Mediowa książka Magdaleny OmilianowiczWampir. Tak rodzi się zło” to jeden z najgłośniejszych reportaży autorstwa dziennikarki. Opowiada o Wampirze z Bytowa, Leszku Pękalskim, który w 2019 roku, po dwudziestu pięciu latach spędzonych za kratkami, miał wyjść na wolność. Był podejrzany o siedemnaście morderstw, lecz wyrok usłyszał tylko w jednej sprawie, a sam przyznał się z kolei do prawie siedemdziesięciu takich zbrodni. Biegli orzekli, że Pękalski był sadystą, nekrofilem i nekrosadystą. Po dziś dzień nie jest jasne, ile tak naprawdę zbrodni popełnił. Omilianowicz na podstawie rozmów z samym skazanym, a także jego bliskimi, badającymi go biegłymi psychiatrami i policjantami opowiada historię o człowieku, który stał się jednym z największych kryminalistów w historii powojennej Polski. „Wampir. Jak rodzi się zło” Magdaleny Omilianowicz czeka na Was na Woblink jako ebook oraz audiobook.

„Mistrzynie kamuflażu”

W 2020 roku nakładem Wydawnictwa Nova ukazał się kolejny popularny reportaż autorstwa Magdaleny Omilianowicz zatytułowany „Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki”. Dziennikarka rozmawia z terapeutrami i dorosłymi dziećmi alkoholików (DDA), a przede wszystkim z kobietami, których życiem zawładnął alkohol. Z tych historii wyłania się obraz Polek zmagających się z nałogiem. Omilianowicz próbuje dowiedzieć się, dlaczego to kobiety częściej sięgają po tą używkę, a także jak są wtedy postrzegane przez siebie innych. Gdzie jest granica, za którą picie jest już chorobą? Gdzie kończy się kontrola, a zaczyna uzależnienie? Dziennikarka pokazuje, że alkohol nie zna podziałów klasowych, zawodowych ani wiekowych. Jego picie jest zwyczajne i powszechne i to jest w nim właśnie najstraszniejsze. Ale chorobę można leczyć. O ile tylko będzie się gotową zawalczyć. „Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki” Magdaleny Omilianowicz dostępne są na Woblink jako książka papierowa oraz ebook.

Inne książki Magdaleny Omilianowicz w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czekają na Was także inne reportaże autorstwa Magdaleny Omilianowicz. Wśród nich znajdują się takie tytuły jak „Pod podszewką świata”, „Bestia. Studium zła” czy „Kalejdoskop II”. Te i inne wyśmienite polskie reportaże znajdziecie tu jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura popularnonaukowa

Literatura popularnonaukowa jest nastawiona przede wszystkim na popularyzowanie oraz objaśnianie nauki i zjawisk, które zachodzą w jej obrębie. Książki przynależące do tego gatunku są skoncentrowane przede wszystkim na przybliżaniu i wyjaśnianiu nieposiadającym naukowej wiedzy z danej dziedziny odbiorcom różnorakich zagadnień ze świata nauki. Publikacje popularnonaukowe są najczęściej pisane językiem pozbawionym skomplikowanych terminów technicznych utrudniających przyswajanie treści czytelnikom niezaznajomionym z naukową terminologią. „Literatura popularnonaukowa” jest częścią szerszej kategorii „Literatura faktu”. W skład tej kategorii wchodzą zarówno publikacje dotyczące znanych i cenionych naukowców, jak i różnych gałęzi nauki. Nie zabrakło tu takich pozycji jak „Lab girl. Opowieść o kobiecie naukowcu, drzewach i miłości”, „Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką”, „Lęk. Neuronauka na tropie źródeł lęku i strachu”, „Trauma i pamięć. Praktyczny przewodnik do pracy z traumatycznymi wspomnieniami”, „Empatia. Jak odkrycie neuronów lustrzanych zmienia nasze rozumienie ludzkiej natury”, „Jak czytać wodę. Wskazówki i znaki ukryte w morzach, jeziorach, rzekach i kałużach”, „Teraz. Fizyka czasu”, „Wszechświat i ja”, „Neuroerotyka”, „Wszechświat w twojej dłoni”, „Sapiens. Od zwierząt do bogów” czy też „Oszustwa pamięci”. W kategorii „Literatura popularnonaukowa” w internetowej księgarni Woblink.com znajdują się publikacje znanych i cenionych naukowców, profesorów oraz badaczy, jak na przykład książki Stephena Hawkinga, jednego z czołowych fizyków teoretycznych, profesora Jerzego Vetulaniego czy też niemieckiego leśnika pokazującego inne spojrzenie na otaczającą przyrodę – Petera Wohllebena.