Majówkowy Maraton Czytelniczy

Małgorzata Gutowska-Adamczyk Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Małgorzata Gutowska-Adamczyk Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Małgorzata Gutowska-Adamczyk to polska pisarka, scenarzystka filmowa, dziennikarka i historyczka teatru. Autorka przez jakiś czas pracowała jako nauczycielka łaciny i języka polskiego. Najpopularniejsze tytuły pisarki to te należące do sagi o Gutowie. Prywatnie Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest żoną Wojciecha Adamczyka, reżysera filmowego.

Książki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk

Autorka „Cukierni Pod Amorem” tworzy literaturę obyczajową. W swoich książkach skupia się na przedstawieniu w pełen emocji sposób losów swoich bohaterów i łączących ich relacji. Ukazuje życia wielopokoleniowych rodzin i codzienność, z jaką się zmagają.

Zadebiutowała w 2002 roku książką „110 ulic”. Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest autorką takich powieści jak „Serenada, czyli moje życie niecodzienne”, „Mariola, moje krople”, „Opowieści Pana Rożka”, „Kalendarze”, „Fortuna i namiętności. Klątwa” i „Fortuna i namiętności. Zemsta”.

Oprócz powieści obyczajowych Małgorzata Gutowska-Adamczyk pisze także książki młodzieżowe. Należą do nich między innymi „Wystarczy, że jesteś”, „Niebieskie nitki” czy „220 linii”.

Cukiernia Pod Amorem

Pisarka jest znana przede wszystkim z bestsellerowej sagi o Gutowie. To rozbudowana sześciotomowa saga rodzinna, w której autorka opisuje losy kilku pokoleń rodzin. Akcja powieści została umieszczona w XIX-wiecznych dworkach i na współczesnej prowincji. Saga składa się z dwóch cykli. Pierwszy z nich zawiera tomy: „Cukiernia Pod Amorem. Zajezierscy”, „Cukiernia Pod Amorem. Cieślakowie”, „Cukiernia Pod Amorem. Hryciowie”, a drugi: „Cukiernia Pod Amorem. Ciastko z wróżbą”, „Cukiernia Pod Amorem. Dziedzictwo Hryciów” i „Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas”. Autorka napisała także dwie książki „Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenrod” i „Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich”, w których rozwija historię jednej z bohaterek „Cukierni Pod Amorem”.

Nagrody i wyróżnienia

Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest ceniona zarówno przez czytelników, jak i krytyków. „Cukiernia Pod Amorem” została wybrana Książką Roku 2011 Portalu Granice.pl. Powieść „Zajezierscy” została wyróżniona Nagrodą Blogerów Książkowych Złota Zakładka w aż trzech kategoriach, a książkę „13. Poprzeczna” wybrano Książką Roku 2008 w kategorii literatura polskiej sekcji IBBY.

Twórczość Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk

Poza pisaniem książek Małgorzata Gutowska-Adamczyk tworzy scenariusze. Jest autorką scenariuszy do filmów i seriali: „Tata, a Marcin powiedział”, „Pokój na czerwono” i „Rodziców nie ma w domu” (odcinek 44). Oprócz tego pisała dialogi do serialu „Na Wspólnej”.

Jeśli cenicie sobie dobrze napisaną literaturę obyczajową, sięgnijcie po powieści Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Nie zawiedziecie się! W księgarni Woblink.com znajdziecie szeroki wybór tytułów autorki we wszystkich formatach – książki papierowe, ebooki i audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.