Małgorzata Halber Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Małgorzata Halber Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Małgorzata Halber urodziła się w 1979 roku. Jest polską prezenterką, dziennikarką, publicystką, wokalistką, basistką, pisarką. Halber jest autorką bestsellerowej książki „Najgorszy człowiek świata, w której opisała swoje zmagania z nałogiem alkoholowym. Dziennikarka ukończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim.

Halber zaczynała swoją karierę dziennikarską w Telewizji Polskiej. Już w wieku 11 lat występowała w programie „5-10-15”. Następnie prowadziła „Twoją Listę Przebojów”, a potem „Halo!Gramy” w Polsacie oraz miała swoje audycje w Rozgłośni Harcerskiej. W 2000 roku związała się z telewizją Viva Polska. Dla stacji pracowała przez 11 lat, a później związała się z telewizją VH1. Oprócz kariery telewizyjnej, Halber ma na koncie publikacje w prasie oraz Internecie. Jej felietony ukazywały się m.in. w „Codzienniku feministycznym” czy „Vogue Polska”. Wraz z Anną Chojnacką założyła duet DJ-ek Bad Bitches. Na Instagramie Halber publikuje zdjęcia ze stylizacjami znalezionymi w second-hand shopach. Jest również autorką „Bohatera” – stworka, który jest bohaterem komiksów umieszczanych na fanpage’u na Facebooku. Postać zebrała dziesiątki tysięcy fanów w Internecie, czego konsekwencją było wydanie przez krakowskie Wydawnictwo Znak „Kołonotatnika z Bohaterem”.

Małgorzata Halber ma na swoim koncie również epizod muzyczny. Była wokalistką i basistką zespołu Wyjebani w dobrej wierze. Zainteresowania muzyką popularną i dziennikarstwem Małgorzata Halber wyciągnęła z domu rodzinnego. Jej ojciec, Adam Halber, był polskim politykiem, dziennikarzem, zawodowo związanym z Polskim Radiem i Rozgłośnią Harcerską. Adam Halber był również jednym z ekspertów w dziedzinie muzyki rozrywkowej w teleturnieju telewizyjnym „Wielka gra”.

Najgorszy człowiek świata - głośna powieść Małgorzaty Halber

W 2015 roku ukazała się głośna książka Małgorzaty Halber pt. „Najgorszy człowiek na świecie”. To powieść, w której autorka garściami czerpie ze swojej biografii. Halber przedstawia w książce Krystynę, której życie wygląda bardzo podobnie do życia autorki. Krystyna zmaga się z uzależnieniem od alkoholu, wśród ludzi czuje się niepewnie, nie wie, jak z nimi rozmawiać, choć od wielu lat pracuje w telewizji. Potrafi się jednak znakomicie kamuflować. Wśród znajomych jest przebojowa, wygadana, odważna i pogodna, bo ma patent na dodawanie sobie odwagi. Wystarczy niewielki drink, później dwa. I tak za każdym razem – przed szkołą, pracą, randką, na imprezie i po tym wszystkim. A pije dlatego, by się nie bać, by czuć, by się dobrze bawić. Pewnego dnia bohaterka postanawia przestać pić i wyleczyć swoje swoje ciało oraz umysł. „Najgorszy człowiek świata” to powieść pełna przemyśleń na tematy bliskie pokoleniu 30-latków. Dlatego książka sprzedała się znakomicie, doczekała się dodruków i wznowień. Jedno z wydań zostało wzbogacone o ilustracje autorki. W 2015 roku książka „Najgorszy człowiek świata” otrzymała nominację do Bestsellerów Empiku oraz została wyróżniona w plebiscycie portalu lubimyczytać.pl w kategorii literatura piękna. Książka doczekała się adaptacji teatralnej. W 2016 roku na deskach sceny kameralnej Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu swoją premierę miał spektakl „Najgorszy człowiek na świecie” w reżyserii Anny Smolar.

Książka o miłości autorstwa Halber i Drendy

W 2020 roku ukazała się głośna książka pt. „Książka o miłości”, którą Małgorzata Halber napisała wspólnie z Olgą Drendą, autorką „Wyrobów” i „Duchologii polskiej”. Charyzmatyczne autorki połączyły siły i stworzyły nasycony przemyśleniami przewodnik po ludzkiej emocjonalności. W „Książce o miłości” piszą o współczesnej miłości z pogranicza sfery online i offline. Przywołują klasyków literatury, postaci z memów i lawirują na granicy tego co poważne, dojrzałe i śmieszne, momentami nawet kiczowate. „Książka o miłości” to intertekstualny obraz miłości i emocjonalności w kulturze współczesnej i masowej, przedstawiony w niezwykle przystępnej felietonistyczno-eseistycznej formie.

Książki Małgorzaty Halber na Woblinku

Książkę „Najgorszy człowiek na świecie” znajdziecie w księgarni internetowej Woblink w formie papierowej oraz audiobooka, którego czyta Magda Karel. „Książka o miłości”, której współautorką jest Olga Drenda, dostępna jest w formie audiobooka, ebooka i książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).