Małgorzata Ronc Sport i Rekreacja - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Małgorzata Ronc Sport i Rekreacja - książki, ebooki i audiobooki

Małgorzata Ronc to prokurator, która na swoim koncie ma wiele bardzo skomplikowanych dochodzeń. Powierzono jej między innymi śledztwo w sprawie Mariusza Trynkiewicza oraz seryjnego mordercy Henryka Morusia. Prowadziła również sprawę wypadku, w którym śmierć poniósł prezes Najwyższej Izby Kontroli, Walerian Pańko. W 2015 roku, nakładem Wydawnictwa Znak, ukazała się książka „Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców” będąca efektem rozmowy Małgorzaty Ronc z dziennikarką „Polityki”, Joanną Podgórską. Ronc opowiada o kulisach najsłynniejszych śledztw, a także o swojej drodze do sukcesu w świecie zdominowanym przez mężczyzn – milicjantów, przestępców i donosicieli.

Życie prywatne i kariera Małgorzaty Ronc

Małgorzata Ronc pochodzi z Piotrkowa. Studiowała na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Nie dostała się na aplikację sędziowską i podjęła pracę w banku. Jak sama mówi, taki zawód nie za bardzo jej odpowiadał – po jakimś czasie dyrektor banku przeniósł Ronc do sekretariatu. W 1975 roku zaczęła pracować w prokuraturze, gdzie dostała aplikancki etat. Prowadziła najgłośniejsze sprawy, którymi swego czasu żyła cała Polska, w tym mordercy czterech chłopców, Mariusza Trynkiewicza oraz Henryka Morusia winnego śmierci siedmiu osób. Dla obu zbrodniarzy wnioskowała o karę śmierci za każdy czyn – w przypadku Trynkiewicza cztery, a dla Morusia siedem razy. Pracowała przy śledztwach dotyczących zagadkowej śmieci prezesa NIK-u i łapówek branych przez lekarzy. Obecnie Ronc pracuje w Prokuraturze Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców

Pomysł na książkę „Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców” powstał w Wydawnictwie Znak. Publikacja jest efektem rozmów pani prokurator z Joanną Podgórską, dziennikarką „Polityki”. Małgorzata Ronc opowiada o kulisach najsłynniejszych śledztw w jej karierze oraz o tym, jakich poświęceń musiała dokonać, żeby odnieść sukces w zdominowanym przez mężczyzn świecie. Zdradza jak domyśliła się, że odnaleziona w rzece czaszka jest dowodem w nierozwiązanej sprawie, w jaki sposób zdobywała zaufanie informatorów oraz jak udało jej się przekonać seryjnego mordercę do zdradzenia nieznanej milicji zbrodni. Oprócz spraw zawodowych Ronc momentami opowiada także o swoim życiu prywatnym. Przede wszystkim jednak skupia się na pracy, jej wadach i zaletach. Dzięki temu czytelnik może dowiedzieć się, jak wyglądał zawód prokuratora w PRL.

Książki Małgorzaty Ronc na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink.com znajdziecie książkę „Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców” w formie ebooka.

Co znajdziesz w kategorii: Sport i Rekreacja

Literatura oscylująca wokół tematu sportu oraz rekreacji porusza zagadnienia wielu form ludzkiej aktywności, wpływającej na poprawę sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Większość książek znajdujących się w tej kategorii to biografie najsłynniejszych sportowców oraz ludzi, którzy zmienili oblicze sportu. Z uwagi na dużą popularność piłki nożnej w Polsce znaczna część biografii jest poświęcona piłkarzom, takim jak Robert Lewandowski, Gareth Bale, Christiano Ronaldo czy David Villa. Obecne są tu również pozycje opowiadające historię niemieckiego futbolu czy też „Futbonomia” Simona Kupera i Stefana Szymańskiego pozwalająca spojrzeć na piłkę nożną z zupełnie innej perspektywy. Oprócz życiorysów piłkarzy w kategorii „Sport” znajdują się również biografie takich czempionów jak legenda snookera Steve Davis, najsłynniejszy koszykarz Michael Jordan oraz jeden z najdroższych pięściarzy na świecie Floyd Mayweather. Nie zabrakło tu również wielu znakomitych pozycji z literatury szachowej, w tym cenionych podręczników przeznaczonych do treningu tej skomplikowanej oraz wymagającej gry. Oprócz biografii sportowców czy podręczników przybliżających technikę danego sportu w obrębie tej kategorii mieszczą się również książki na temat diety podczas treningu („Jedz i trenuj” Nancy Clark), a także ćwiczeń dla duszy pokazujących, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oddychanie czy sen („Fitness dla duszy” Kamili Maciejko). Można tu znaleźć również wiele sportowych ciekawostek, na przykład książkę „Sportowa Warszawa przed I wojną światową” Łukasza Jabłońskiego, która przybliża sportowe życie dawnej stolicy, przedstawiając najpopularniejszych ówcześnie sportowców i najczęściej uprawiane dyscypliny.